konverzia videa so zvysenou rychlostou prehravania

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.10.2015 | 15:04
Avatar Maroš (K)ubuntu,  Používateľ

Zdravim,

Hladam sposob ako prekonvertovat video so zvysenou rychlostou. Tak ako je to vo VlC, ze si pridam na cca 1.45 a pozriem zrychlene.

Cielom je si pozriet nejake to video v TV cez USB port.

.Na nete som nasiel navod ze by to malo ist cez samotne VLC zial je to bez uspechu. zvuk je tam trhany... A po hromade pokusov omylov som to tam vzdal.

Pokusal som sa to spravit aj vo windowse (VLC). Nakoniec som tu skusil cez vegas a ine aplikacie ktore som nasiel ale s vysledkom ze zvuk je - ako by bol dabovany smolkami.

Nemate nejake riesenie ? navod aplikaciu cez ktoru by to slo? (idealne pod linuxom)

    • RE: konverzia videa so zvysenou rychlostou prehravania 20.10.2015 | 19:51
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      V minulom tisícročí sa na podobnú úpravu zvuku používala SSB modulácia. Doteraz sa ten efekt používa u muzikálnych hviezdičiek ktoré nevedia intonovať. Intonáciu im rieši frekvenčný posun hore/dole, a vo výsledku to znie ako keby spieval sampler. U teba ovšem nebude treba sekanie na slabiky, jednoducho to posunieš dole

      Ale zaujímalo by ma, ako zabezpečíš prehrávanie z VLC cez USB port. Ono už majú telky na USBčku nacvaknutú grafiku?

      • RE: konverzia videa so zvysenou rychlostou prehravania 20.10.2015 | 20:11
        Avatar Maroš (K)ubuntu,  Používateľ

        Zjavne som sa zle vyjadril. Chcel by som video prekonvertoval. Aby som dajme tomu zo 45 minutoveho videa spravil cca 3Ominutovy DivX (v zrychlenom tempe), ktory nasledne pohodlne prehram v TV cez usb port...

        • RE: konverzia videa so zvysenou rychlostou prehravania 20.10.2015 | 20:21
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Tak, obraz si už zvládol. Zvuk máš čiastočne hotový. Vyextrahuj audio, a zmoduluj to do basovejších tónov ako už bolo povedané.

          Myslím že na root.cz bolo rozoberané podobné zrýchlovanie audioprednášok. Aj s príkazmi. Pohľadaj.