Časové prihlásenie

Sekcia: Konfigurácia 06.12.2015 | 13:27
Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

V minte je možnosť po určitaj dobe prihlásiť vybraného používateľa. Najkratšia doba je 10 sekund. Neviete kde by sa mohol dať tento parameter zmeniť? Vďaka.

    • RE: Časové prihlásenie 06.12.2015 | 18:53
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Toto závisí od nastavenia konkrétneho display managera. Ale timeout by som nevypínal, prídeš o elegantný spôsob prihlásiť sa ako ty, a nie ako hosť s minimálnymi právami. Aby si zas nemal otázku aká sa tu mihla pred časom, o odmazaní nejakých dát z disku.

      • RE: Časové prihlásenie 06.12.2015 | 20:02
        Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

        Ide mi len o skrátenie času. Na grub customizer stačia 2 sekundy. Na prihlásenie je 10 trochu moc. Je to v podstate len kozmetická úprava, ale aj tak si myslím že za dve sekundy stihnem reagovať myšou. 

        • RE: Časové prihlásenie 06.12.2015 | 20:40
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ak sa za dve sekundy stihneš prihlásiť iba myškou, tak máš prázdne heslo. Ak máš navyše zapnutý napríklad sshd, tak už niekomu sponzoruješ bitcoiny a rozosielaš spam. Ale to je vedľajšie.

          Môžeš sa pozrieť na voľbu AutoLoginDelay.

    • RE: Časové prihlásenie 06.12.2015 | 21:35
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      http://wiki.ubuntu.cz/nezni%C4%8Diteln%C3%BD_desktop?s[]=autologin

      Pozri Nastavení automatického přihlášení

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Časové prihlásenie 06.12.2015 | 22:13
      Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

      Ja nemám prázdne heslo, lebo som správca, manželka tiež nemá prázdne, ale má povolené automatické prihlásenie. Po spustení pc na 1 sekundu nabehne grub customizer  a po sekunde MDM login manager. Po desiatich sekundach sa bez zadania hesla prihlási manželka, alebo mám možnosť v priebehu tejto doby klinúť na svoje meno a zadať heslo. Tých desať sekund je spodok, menej sa navoliť nedá. Nie je to nič dôležité, ale štvrtina času od zapnutia PC po nabehnutie systému je MDM countdown. A to je trochu srandovné.

      • RE: Časové prihlásenie 07.12.2015 | 07:21
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Takže MDM a nie KDM. Škoda že si to neprezradil skôr, nemusel som strácať čas s KDM. Ohľadne MDM, pozri sa do /etc/mdm že čo tam máš.

        A ten vtip, že myšou stihneš napísať heslo do dvoch sekúnd je rovnako dobrý ako ochrana vecí tvojej manželky.

        • RE: Časové prihlásenie 07.12.2015 | 15:11
          Avatar Martin   Návštevník

          Ďakujem, asi to bude to na čo som sa pýtal, doma pozriem. Mimochodom, nemusíš stihnúť napísať do dvoch sekúnd heslo, stačí do dvoch sekúnd kliknúť na patričné meno zo zoznamu používateľov a odpočítavanie sa samozrejme zastaví. Čo sa týka ochrany vecí v počítači, tak nevidím dôvod chrániť prístup k opere heslom. Jediný dôvod na dve kontá je rozdielna synchronizácia s mobilom. Inak nič.

          • RE: Časové prihlásenie 07.12.2015 | 18:21
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Fotky z dovolenky, záložky, kontakty, ... ale to sú vaše dáta. Nie moje. Nakoľko si ich ceníš, na toľko ich chrániš.