pristup k partition

Sekcia: Konfigurácia 04.02.2016 | 20:27
Avatar Robert   Návštevník

ahoj vsetci.

s Linuxom som novacik.

mam tri partitions, 1 win7, 2 linux, 3 http server a http zlozku.

vo win7 editujem subory, ukladam a vsetko funguje, ako ma.

no linux nic.

naistaloval som si nan XAMPP server s tym, ze zlozka s html ja na particii 3.

a nic.

stale to chce pristupove prava a nie je mozne editovat subory, ani localhost nefunguje.

skusal som - sudo chmod 755 / sudo chmod 777 na partition, na zlozky v nej a vsetko mozne, co som nasiel na nete a stale nic.

linux sa tvari, ze nie je schopny pracovat na inej particii, ako na svojej.

moze mi niekto pomoct ?

    • RE: pristup k partition 04.02.2016 | 20:30
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      co je to za particiu? aky fs tam je? ako je pripojena? co znamena ze nejde localhost? co ti vypisuje? co je v logoch?

      • RE: pristup k partition 04.02.2016 | 20:43
        Avatar Robert   Návštevník

        je to jedna z particii, ktore mam vytvorene volne, ako ulozne miesto, na ktorom bezi http server a subory pre http server.

        ospravedlnujem sa, no neviem, co je fs.

        localhost je definovany v host a na particii ma svoju zlozku, takze v prehliadaci na win7 funguje, no nie na prehliadaci v linuxe.

        log z linuxu pise,ze nemam dostatocne prava na particiu HTTP.

        takze ani editovat, ani ukladat, ani pristup z browseru.

        order DenyAllow mam momentalne nadstaveny na Allow from all plus allow from localhost 127.0.0.1

        • RE: pristup k partition 04.02.2016 | 20:53
          Avatar borg Fedora  Administrátor

          to vyzera na nejaku nestandardnu instalaciu, ktore nie je korektne nakonfigurovana. fs = filesystem, suborovy system (ntfs, fat, ext4...)

          na tej particii je aky suborovy system? ako si instaloval xampp? mal si pouzit balicky pre tvoju distribuciu, teda ak si ich nepouzil.

          • RE: pristup k partition 04.02.2016 | 21:06
            Avatar Robert   Návštevník

            fs na particii je NTFS.

            XAMPP je instalovany priamo na linuxe, nie na particii.

            • RE: pristup k partition 04.02.2016 | 21:09
              Avatar borg Fedora  Administrátor

              aku mas distribuciu? pouzil si balickovaci system pri instalacii xampp? problem bude s tou ntfs particiou a pravdepodobne s nespravne nakonfigorovanym web serverom.

              • RE: pristup k partition 04.02.2016 | 21:12
                Avatar Robert   Návštevník

                na instalaciu Xampp som pouzil - wget http://sourceforge.net/projects/xampp/files/xampp-linux-7.0.2-1-installer.run/download

                • RE: pristup k partition 04.02.2016 | 21:25
                  Avatar borg Fedora  Administrátor

                  daj si tie stranky na linuxovu particiu (napr. /var/www/), nastav si podla toho apache, nastav im spravne prava a vlastnika (prepokladam www-data).

                  • RE: pristup k partition 04.02.2016 | 21:31
                    Avatar Robert   Návštevník

                    to je dobry napad, no po boote na win7 zas nebudem mat pristup k suborom na linux particii.

                    xampp vytvori svoj adresar na linuxe. no nechcem ich mat dvojito oddelene pre win a pre linux.

                    preto sa pokusam o jednu zlozku na particii pristupnu z win aj linux.

      • RE: pristup k partition 04.02.2016 | 20:46
        Avatar Robert   Návštevník

        dodatok z logu - ...access to / denied (filesystem path '/media/loop/HTTP') because search permissions are missing on a component of the path

        • RE: pristup k partition 04.02.2016 | 20:57
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Odhadujem že si ten disk na HTTP dáta vytváral pod windowsom, že?

          • RE: pristup k partition 04.02.2016 | 21:02
            Avatar Robert   Návštevník

            ano, pod win.

    • RE: pristup k partition 16.02.2016 | 19:04
      Avatar Robert   Návštevník

      Ahoj linux masochisti )

      problem s pouzitim jednej particie - diskoveho oddielu na zdielanie suborov pre web server medzi WIN a LINUX je vyrieseny.

      v prvom rade - je uplne jedno, ci je particia vytvorena cez WIN, alebo LINUX.

      kedze LINUX ma svoje muchy, tak aj tak, aj tak sa neda.

      takze, particia, ktoru chcem pouzivat ako jeden "sklad" pre dva web servery na WIN a LINUX je vytvorena ako FAT32.

      pre istotu, kedze NTFS je cisto WIN projekt.

      v prvom rade je nutne vytvorit pripojny bod, kam sa bude particia na LINUXe otvarat.

      v mojom pripade som vytvoril zlozku WEB v /home/moje uzivatelske meno/WEB.

      v druhom rade musim vediet, ktora particia to je.

      v mojom pripade - /dev/sda5.

      a na koniec to najlepsie - prikaz cez terminal s root privileges -

      pre FAT32 -

      mount -t vfat -o rw,auto,user,fmask=0000,dmask=0000 /dev/sda5 /home/moje uzivatelske meno/WEB

      pre NTFS -

      mount -t ntfs -o rw,auto,user,fmask=0000,dmask=0000 /dev/sda5 /home/moje uzivatelske meno/WEB ...a hotovo !

      konecne mozem editovat v LINUXe !!!!!!!! dve stranky, ktore mi pomohli vyriesit uplne nezmyselny problem, lebo linux -

      https://malwaretips.com/threads/how-to-share-a-partition-between-windows-and-linux.28266/

      http://askubuntu.com/questions/11840/how-do-i-use-chmod-on-an-ntfs-or-fat32-partition

      vsetkych vas zdravim a dufam, ze toto riesenie pomoze aj dalsim zufalcom od WIN, ktory nechapu, ako ja, preco je LINUX obcas uplne, ako totalne *********.

      • RE: pristup k partition 16.02.2016 | 21:51
        Avatar samalama   Návštevník

        taketo riesenie hovori o tom, ze ako totalne ********* si tak akurat ty...

        • RE: pristup k partition 16.02.2016 | 22:05
          Avatar Robert   Návštevník

          mas ine, alebo lepsie riesenie na linux ?

          • RE: pristup k partition 16.02.2016 | 22:48
            Avatar samalama   Návštevník

            no to by si nam najprv musel povedat, aky mas problem.

            btw, obratme situaciu. naformatuj si tu particiu v linuxe, a skus na nu pristupit z windowsoch. hmm? co? neda sa? aha, ale hlavne ze linux je na <!>. ...lebo ty nevies pracovat s diskami...

            • RE: pristup k partition 16.02.2016 | 23:33
              Avatar Robert   Návštevník

              "...no to by si nam najprv musel povedat, aky mas problem..."
              ten je opisany od sameho zaciatku.

              "...btw, obratme situaciu. naformatuj si tu particiu v linuxe, a skus na nu pristupit z windowsoch..."

              tiez je to tam opisane. vytvoril som particiu vo WIN a Linux mal problem.
              zmazal som ju a vytvoril znova v Linuxe, pre istotu FAT32. a, samozrejme Linux, mal znova uplne rovnaky problem.

              ku podivu s WIN poristupujem k particii vytvorenej v Linuxe absolutne bez problemov a tiez bez problemov editujem subory.

              a teraz uz KONECNE, vdaka rieseniu, ktore je tiez opisane, mozem robit to iste aj v Linuxe.

              trochu ma rozladilo nekonecne sedenie a hladanie na forach + nekonecne tukanie do terminalu s root privileges a dalsie otrane otravne drobnosti. jednoducho od WIN nie som na to pripraveny. no vdaka rieseniu ma u mna konecne Linux nadej.

              • RE: pristup k partition 16.02.2016 | 23:49
                Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                Ahoj Robert,

                Linux sa chová inak ako Win, ak budeš mať trpezlivosť čítať návody, uvidíš

                • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 00:05
                  Avatar samalama   Návštevník

                  nechces mu este poskrabkat ritku...?

                  • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 00:31
                    Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                    si ma odhalil kua

                • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 00:31
                  Avatar Robert   Návštevník

                  ahoj vxmery.

                  Dakujem. na zaciatok som si toho pocital az-az.

                  tiez som sa obrnil trpezlivostou, co prinieslo svoje ovocie a dnes uz vidim nechutny terminal len chvilu a zadavam donho uz len tri prikazy.

                  v kazdom pripade som s linuxom v zaciatkoch a dufam, ze to potrva na stalo, nie ako pred 7 rokmi, ked som Linux skusil, a po par dnoch som ho zhrozene odpisal.

                  • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 00:39
                    Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                    Win učí klikať a Linux rozmýšľať, pred pár rokmi som sa učil aký je rozdiel medzi Patríciou a partíciou a stálo to za to :) 

                    • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 00:55
                      Avatar Robert   Návštevník

                      toho s tym rozmyslanim mam niekedy az-az, hlavne, ked musim. preto preferujem jednoduche klikanie a hlavne dobry editor pred hladanim rieseni v inom sisteme, ktore pokladam za zbytocne detske choroby onoho sistemu.

                      • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 01:03
                        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                        jednoduché klikanie je cesta do raja M$

              • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 00:03
                Avatar samalama   Návštevník

                >> "...no to by si nam najprv musel povedat, aky mas problem..."

                > ten je opisany od sameho zaciatku.

                ty si mal problem s riesenim navrhu na riesenie tvojho prvotneho problemu, ktory si tu neopisal.



                >>"...btw, obratme situaciu. naformatuj si tu particiu v linuxe, a skus na nu pristupit z windowsoch..."

                >tiez je to tam opisane. vytvoril som particiu vo WIN a Linux mal problem. zmazal som ju a vytvoril znova v Linuxe, pre istotu FAT32. a, samozrejme Linux, mal znova uplne rovnaky problem.

                >ku podivu s WIN poristupujem k particii vytvorenej v Linuxe absolutne bez problemov a tiez bez problemov editujem subory.

                nepochopil. v linuxe vytvorim particiu s linuxovym fs, a nie s nejakym predpotopnym fs. a teraz sa zamysli nad tym, preco je linux taky chujovy a umozni ti pripojit a dokonca aj vytvorit win particiu, kdezto opacne...



                >a teraz uz KONECNE, vdaka rieseniu, ktore je tiez opisane, mozem robit to iste aj v Linuxe.

                riesenie totalne na hovno. pristupovat z dvoch systemov, ktore bezia na jednom pc v odlisnom case na data, ktore su specificke pre konkretny os (konfiguracia, atd.) - a toto je tvoj prvotny problem...

                • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 00:22
                  Avatar Robert   Návštevník

                  "...riesenie totalne na hovno. pristupovat z dvoch systemov, ktore bezia na jednom pc v odlisnom case na data, ktore su specificke pre konkretny os (konfiguracia, atd.)..."

                  mne pride, ako riesenie, ale ze uplne na hovno, delit 33GB uplne rovnakych dat na dva krat. raz na WIN a znova to iste na Linux.

                  data nie su specificke ani pre jeden sistem. jedna sa o prachobycajne zlozky webov. (html, php, css, obrazky, DB...)

                  tiez nevidim ziadny dovot na dalsiu synchronizaciu (a uplne zbytocnu pracu naviac) medzi dvoma sistemami, lebo raz pracujem na WIN a potom na Linuxe.

                  preto one hladanie jednotneho pristupu z WIN aj Linuxu na jednu particiu bez dalsich komplikacii.

                  • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 08:19
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                    Chlape ty by si mal v prvom rade zapracovať na gramatike, ten "sistem" mi kole oči,,,

                    • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 08:24
                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                      S tymto suhlasim veru aj ja.

                    • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 13:09
                      Avatar Robert   Návštevník

                      nie so slovak, no hovorim vasou recou. tu, kde zijem sa pise sistema..

                      ty by si tu pouzil urcite system a bol by si ako buk.

                      tak si necha svoje gramaticke nazi pre seba.

                  • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 11:28
                    Avatar samalama   Návštevník

                    data nie su specificke ani pre jeden sistem. jedna sa o prachobycajne zlozky webov. (html, php, css, obrazky, DB...)

                    nemam dalsie otazky, a ani by to nemalo zmysel...

      • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 07:04
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        To tvoje impresívum na Linux ( kedze LINUX ma svoje muchy, tak aj tak, aj tak sa neda) dokázalo spustiť solídnu lavínu. Na budúce si takéto impresíva skús vynechať.

        A ak ťa mrzí že si bojoval s riešením, tak to nikto z neba učený nespadol. Okrem svetlonosa, ale ten je rozprávková bytosť. Takže ak ti vadí že sa musíš po toľkých rokoch učiť základy iného operačného systému, tak to vzdaj. Ušetríš tým nervy nielen sebe.

        • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 08:12
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          WlaSaTy ty si popravčí :-D Ale zase máš prehľad, klobúk dole,,,

        • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 13:18
          Avatar Robert   Návštevník

          ak som sa niekoho dotkol ipresivom, nebolo to umyselne.

          v kazdom pripade skusil som niekolko Linuxovych distier a na moje prekvapenie mnohe su cisty crap a trpia neuveritelnymi destskymi chorobami.

          to je po tolkych rokoch vyvoja Linuxu uplne neuveritelne.

          • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 13:27
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Tie neuveriteľne detské choroby sú len obrazom nesprávneho prístupu. Linux nie je Windows zdarma, a treba k tomu aj tak pristupovať. A rovnako treba mať aspoň základné znalosti, bez ktorých sa pri akejkoľvek zložitejšej otázke dostaneš do predchádzajúceho otáčania sa na stoličke a hľadania chyby tam kde nie je. Toto platí nielen pri Linuxe, ale aj pri iných OS, vrátane Windows, MAC OS X, Rôznych Unixoch a podobne.

            Jedna vec je zlý návrh, druhá vec je plátanie riešenia pri ktorom sa človek škrabe ľavou rukou za pravým uchom.

            • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 13:37
              Avatar Robert   Návštevník

              beriem, ze Linux je zadara a cenim si ludi, ktory sa staraju o jeho vyvoj. v kazdom pripade tie podivne chyby boli pre mna velkym prekvapenim. no nasiel som Debian a ten ide, ako ma. s tym som spokojny.

      • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 10:12
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Za tie roky čo pracujem s Linuxom som sa nestretol s problémom pripojiť Win disk.

        Partišnu si pripoj kde chceš a v oboch webserveroch ju nastav ako DocumentRoot.

        Tiež mám chuť prísť do atómovej elektrárne postláčať im tam všetky tlačítka a keď začnú z reaktora vylietavať grafitové tyče, poviem im ako to tam majú všetko na hovno, sadnem do lietadla a odletím. Ten víťazný pocit nad tými tupcami čo tam sedia musí byť úžasný.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 11:29
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Akurát že jeho problém bol v prístupových právach na súbory a adresáre keďže tie sa medzi Win (home edition) a Linuxom nemajú ako synchronizovať. Tak to holt prehlásil tak, aby na tie NTFS a FAT disky mohli zapisovať všetci linuxoví užívateľia. Vrátane toho, pod ktorým beží služba Apache.

          Mno, lokálne je to OK. Ale takýto bezpečnostný návyk by som si v práci nevedel predstaviť. Len tá rýchlosť riešenia human error by bola ako namydlený blesk.

          • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 12:06
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Tak nejak to asi bude.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 13:24
            Avatar Robert   Návštevník

            "...Ale takýto bezpečnostný návyk by som si v práci nevedel predstaviť..."

            je v tom neaky bezpecnostny problem sejrovat jednu partition medzi dvoma systemami ?

            • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 14:50
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Nie. Ten bezpečnostný problém je pri sprístupnení všetkých dát každému. Ak by si takto postupoval v práci hoci aj na odovzdanom redakčnom systéme, tak sa prvý skript kiddie dostane k heslám do DB alebo získa prístup na prepis súborov hoci z iného virtualhostu ktoré mu nepatria. A tvoja práca bude mať za následok ďalší zombie bot. Podobné to môže byť aj keby si sprístupnil tvoje súkromné citlivé dáta ako číslo kreditky (CCV je len placebo) alebo intímne fotky manželky, detí všetkým čo sa dostanú na takto "ošetrený" disk.

              Tvoj problém bol vo vybraní nesprávnej technológie,a riešenie bolo porušením bezpečnostných zásad. V tomto prípade máš nad dátami fyzickú kontrolu. Ale pri nasadení do produkcie, zdržím sa komentárov.

              • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 18:20
                Avatar Robert   Návštevník

                uplne chapem, co chces povedat.

                upozornujem, ze moj server je system izolovany, bez pristupu z WAN. taktiez je nepristupny cez LAN.

                je za Firewallom a sluzi len mne na vyvoj a iny pristup k datam na nom neexistuje.

                kazdy skript je moj, takze mam uplnu kontrolu nad dianim na nom. zanamena to, ze presne viem, co kde je a kde sa co nachadza co kde pracuje.

                taktiez partition sa nepripaja automaticky, len ked pracujem.

                ohladom bezpecnosti v tom mam jasno.

                • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 19:32
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Bežný človek by to fúkol do virtuálky, hoci aj cez virtual box. Tá by mohla byť na tom dátovom disku a spúšťaná v user space, takže problém s prístupom by odpadol. A ako bonus by si mal možnosť snapshotov pre prípad potreby vrátiť sa v čase ak sa uklepneš.

                  Nuž, čo. Po pitke je každý generál. Ale ja by som to navrhol práve takto. Teda presnejšie povedané, používam to takto na podobné účely.

                  • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 20:17
                    Avatar Robert   Návštevník

                    ospravedlnujem sa, no fakt som v Linuxe uplne na zaciatku.

                    kdeake KDE, LXDE, CInamon atd. som pochopil az par dni do zadu a nemal som ani tusenia.

                    o pustani serveru cez virtualku pocujem prvy krat, no zaujalo ma to.

                    ak mas neake linky na tuto temu, budem vdacny.

                    jedno ale viem, ze virtual box sa mi pre debian nepodarilo stiahnut, asi nie je podporovany.

                    som skusal WINE na moj oblubeny WIN editor.

                    • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 20:44
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Program, resp. virtualizačné riešenie Virtual Box vyrába firma Oracle. Jedná sa o program ktorý beží pod operačnými systémami Windows, MAC OS X, Linux a Solaris.

                      Ak by soi ho chcel na toto využiť, tak mu akurát povieš kde má byť určitá virtuálka. Teda tá na toto testovanie že bude celá na tom zdieľanom disku. Zvyšok už zvládneš.

                      Len ešte doplním. Tie snapshoty niesú zálohovaním, ale sú možnosťou jednoduchého vrátenia sa do predchádzajúceho času definovaného vznikom snapshotu. Ak zlyhá disk, tak .. ale to by ajtak. Na redundanciu pracovných dát by som odporučil niečo iné, aj s verzionovacím systémom. Ale to už ako dlhoročný programátor poznáš.

                      • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 22:19
                        Avatar Robert   Návštevník

                        Dakujem.

                        < obzrel som virtual box aj apache v nom.

                        < v mojom pripade je PC pouzite iba ako pracovny nastroj, z ktoreho su subory uploadnute tam, kam patria.

                        web server bezi len ked pracujem.

                        tak v podstate nie je nutna virtualizacia.

                    • RE: pristup k partition 18.02.2016 | 06:56
                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                      https://linuxos.sk/blog/manjaro-arch-pre-lenivcov/detail/ako-na-kvm-virtualizacia-na-desktope/

                      • RE: pristup k partition 18.02.2016 | 18:10
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        To je síce veľmi pekný článok, ale v prípade že má virtuálka cestovať medzi rôznymi OS, tak v tom prípade, ...

                    • RE: pristup k partition 18.02.2016 | 07:15
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      virtual box sa mi pre debian nepodarilo stiahnut, asi nie je podporovany.

                      Záleží aké máš grafické prostredie, tam si musíš povoliť zdroj non-free. Prípadne keď spustíš Synaptic, tak Nastavenia -> Zdroje softvéru (len triafam, ja to mám v angličtine Settings -> Repositories). Daj kvačku k http://ftp.us.debian.org/debian/ jessie non-free contrib main a daj OK. Teraz daj obnoviť databázu programov kliknutím na Obnoviť vľavo hore.

                      Z komentárov mám pocit že sa bojíš robiť nastavení cez terminál, čo je chyba, pretože keď len klikáš nevidíš čo sa deje na pozadí, odhliadnuc od toho, že tie klikátka nefungujú spoľahlivo a je jedno či ide o Win, alebo Lin.

                      na moj oblubeny WIN editor

                      Toto by ma zaujímalo ktorý dobrý editor nejde pod Linuxom? Notepad++, ale aj ten má svoj klon Notepadqq

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: pristup k partition 18.02.2016 | 13:48
                        Avatar Robert   Návštevník

                        Notepad++ je tiez jeden z oblubenych.

                        no prim u mna ma Komodo Edit.

                        http://komodoide.com/komodo-edit/

                        • RE: pristup k partition 18.02.2016 | 14:03
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                          Komodo Edit ide natívne na Linuxe, tak kde je problém?

                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • RE: pristup k partition 18.02.2016 | 23:33
                            Avatar Robert   Návštevník

                            o virtualizacii som netusil viac, ako ze spolocnosti ako IBM a dalsie virtualizuju svoje systemy a to bolo vsetko.

                            dakujem za radu aj za link na clanok a zacal som sa o to zaujimat viac, je co dobiehat.

                            tema stoji a zato a je to uplne iny pohlad na moju prvotnu problematiku sejrovania particie - 1xPC, dualboot WIN/Linux a spusteneho weboveho prostredia.

                            co sa tyka Komodo, je jasne, ze moje navyky su z WIN a nikdy ma nenapadlo hladat tento program pre Linux.

                            to sa neda inac nazvat, ako totalna Linuxova negramotnost.

                            • RE: pristup k partition 19.02.2016 | 07:16
                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                              To je v pohode, nikto študovaný z neba nespadol. Komodo Edit v zdrojoch softvéru (Synaptic) nenájdeš treba ho nainštalovať zo stránok projektu, ak si nebudeš vedieť dať rady, tak sa kľudne pýtaj.

                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                              • RE: pristup k partition 19.02.2016 | 13:57
                                Avatar Robert   Návštevník

                                Dakujem.

                                Komodo som uz nainstaloval, pouzil som manual z netu,

        • RE: pristup k partition 17.02.2016 | 13:22
          Avatar Robert   Návštevník

          pouzivam Debian, mozno je odlisny od ostatnych distier.

          DocumentRoot som urobil. programujem CMS cele roky, s tymto nadstavenim Serverov nemam ziadny problem.

          no server mi zobrazoval nedostatocne permission. preto padla otazka do fora, riesenie som nasiel, to je tam tiez.