Linux Mint a flashky

Sekcia: Ostatné 06.02.2016 | 12:30
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Nejde o dotaz ale o postreh, všimol som si že v Linuxe Mint 17.3 mi niektoré USB kľúče nepripájalo správne a nebol možný zápis. Po pripojení som dostal info že usb je už mountnuté na inej adrese a nie je ho možné pripojiť.

Najjednoduchšie riešenie je odobrať balík "usbmount" (ak je nahodený), po jeho odstránení všetko funguje ako má,,,

    • RE: Linux Mint a flashky 06.02.2016 | 13:30
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Keď vlozis flashku do portu tak tí automaticky namountuje. To sa dá v nastaveniach vypnúť a nemusíš nič odinstalovavat. Nerozumiem ale jednomu. Keď si ho tam vložil tak si sa ho pokúšal namountovať ručne aj keď iz bol namontovaný?

      • RE: Linux Mint a flashky 06.02.2016 | 13:48
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Nie, ja som nerobil nič až do chybovej hlášky, až potom som ho odpojil a pripojil cez príkaz,,,

        • RE: Linux Mint a flashky 06.02.2016 | 14:57
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Čiže, niektoré USB disky Ti to montovalo dva krát, pričom druhé pripojenie zlyhalo. Namiesto nahlásenia chyby zostavenia distribúcie si odstránil podporu automatického pripájania diskov, a pochválil si sa.

          Trošku neštandardné riešenie.

          • RE: Linux Mint a flashky 06.02.2016 | 15:07
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Usbmount nie je súčasťou základnej inštalácie a mountovanie blbne až po pridaní tohto balíka, na čo som prišiel náhodou keď som pridával balíky do autoinštalačného skriptu a skúšal softy,,, čo je na tom neštandardné keď sa chcem podeliť o skúsenosti?

            • RE: Linux Mint a flashky 06.02.2016 | 15:37
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              ze miesto prezrenia logu chyby si to jednoducho odinstaloval a neriesil. Mohol si mať len nejaký bug alebo niečo pod.

              • RE: Linux Mint a flashky 06.02.2016 | 16:22
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Noo Wlasaty popísal problém presne. Ja sa riadim heslom že najjednoduchšie riešenie je väčšinou to správne a som lenivý na to, aby som riešil bugy,,,

                • RE: Linux Mint a flashky 06.02.2016 | 17:12
                  Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                  Ten koment

                  všimol som si že v Linuxe Mint 17.3 mi niektoré USB kľúče nepripájalo správne

                  je trošku nešťastný, pretože Mint je v tom nevinne. Preto je fajn, že si to ďalšom komente vysvetlil.

                  mountovanie blbne až po pridaní tohto balíka

                  Bug s tým nemusel mať nič spoločné.

                  • RE: Linux Mint a flashky 06.02.2016 | 17:33
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                    Ja som napísal len postreh že mountovanie blbne s usbmount, nič viac a nič menej a ak náhodou niekto narazí na rovnaký problém aspoň bude vedieť rýchle riešenie. Miesto toho filozofovania nad teóriou relativity by ste mali prispievať článkami aj pre bfu a nie vystatovať sa veľkosťou svojho ega,,,

                    • RE: Linux Mint a flashky 06.02.2016 | 19:18
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Neber si to osobne, len si zle popísal problém, čo sa môže stať každému. GL.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org