Mint - Lokálny repozitár

Sekcia: Ostatné 28.02.2016 | 19:49
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, chcel som si vytvoriť lokálny repozitár a hodiť si ho na druhý disk, aby som po experimentovaní s inými distrami nemusel ťahať balíky cez mobilné pripojenie nanovo. Lenže pri vytváraní zoznamu balíkov dostanem info o chybách, neviete kde môže byť chyba?

    • RE: Mint - Lokálny repozitár 28.02.2016 | 19:52
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Asi si aj odpoviem, teraz som si všimol že sú rovnaké balíky pre obe architektúry,,,

    • RE: Mint - Lokálny repozitár 28.02.2016 | 20:02
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Chybu máš vo výbere nevhodného riešenia. Tebe v tomto prípade stačí zosynchronizovať cache pre balíčky na oboch systémoch.

      • RE: Mint - Lokálny repozitár 28.02.2016 | 20:10
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Prečo nevhodné riešenie? Nie je najjednoduchšie mať lokálny repozitár aby som nemusel ťahať rovnaké balíky po novej inštalácii?

        • RE: Mint - Lokálny repozitár 28.02.2016 | 20:29
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Nuž, zrátaj si námahu. A zamysli sa či máš na dvoch systémoch rôznu architektúru ako vyplúva z brázku. Ak nie, tak plytváš miestom a internetom. Ak áno, tak takto neušetríš nič.

          • RE: Mint - Lokálny repozitár 28.02.2016 | 22:38
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Z toho čo píšeš som nič nepochopil, ďakujem,,,

            • RE: Mint - Lokálny repozitár 29.02.2016 | 11:43
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Ja len že robíš repozitár pre dva počítače, a pritom stačí synchronizovať priečinok /var/cache/apt/archives medzi počítačmi rovnakej architektúry (32 _alebo_ 64bit). Ak by si chcel ušetriť ešte viac, a stiahnuť tie deb balíky niekde inde, tak si jednoducho vygeneruj download skript cez synaptic a stiahni tie balíky niekde kde nemáš dátový limit a prenes do priečinku /var/cache/apt/archives.

              Ovšem, ak sa chceš naučiť spravovanie vlastného repozitára, tak má tvoja snaha zmysel.

              • RE: Mint - Lokálny repozitár 29.02.2016 | 12:53
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Nie nerobím pre dva počítače, je to repozitár pre jeden počítač, tie balíky som preniesol po čistej inštalácii 64bit distra plus aktualizácia a balíky navyše, tých i386 je cca 50 z celkového počtu. Niekedy som to praktizoval ako píšeš, kopírol som balíky do /var/cache/apt/archives aby som nemusel toľko sťahovať kým sa veľmi nemenili verzie. Presne ako píšeš poslednú vetu, chcel by som mať na disku vlastný repozitár a raz za čas ho aktualizovať a vyhadzovať duplicitné staršie balíky. Len ešte nemám odskúšané ako sa mi budú správať balíky pre rôzne architektúry, urobil som dva repozitáre, v jednom amd64 a v druhom i386 a premiestnil do nich balíky plus vytvoril pre apt zoznam balíkov. Keby si Mint nenahadzoval aj i386 balíky bolo by to jednoduchšie,,,

              • RE: Mint - Lokálny repozitár 29.02.2016 | 12:58
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Keď budem pri booku mrknem či zoznam balíkov cez dpkg obsahuje aj architektúru, lebo v opačnom prípade sa mi to bude biť po nalinkovaní oboch repozitárov do sources.list,,,

                • RE: Mint - Lokálny repozitár 29.02.2016 | 13:10
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  A potrebuješ to takto zložito, alebo to len tak chceš?

                  • RE: Mint - Lokálny repozitár 29.02.2016 | 13:13
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                    Noo práveže ja to nechcem zložito, dakedy som to takto používal, cez skript som pridal sources a nainštaloval z pripojeného repozitára balíky bez netu,,, Lenže mám dve architektúry a keď sú v jednom priečinku neviem vytvoriť cez dpkg zoznam,,,

                    • RE: Mint - Lokálny repozitár 29.02.2016 | 13:25
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Mno. Mať cache úplne bez netu moc nepomôže, potrebuješ mať aktuálne info o balíkoch z repozitárov. Ale tá práca na okolo kôli dokonca jednému stroju, to je fakt na mašľu. Ak to aj tak chceš mať cez repozitár, tak to rozdeľ na 32 a 64 repozitáre tak ako to má byť. A zvyšné *_all.deb daj do obidvoch repozitárov aj s iným neidentifikovateľným balastom. Tie repozitáre sú nie na darmo rozdelené na rôzne architektúry.

                      • RE: Mint - Lokálny repozitár 29.02.2016 | 14:17
                        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                        Písal som vyššie že som ich rozdelil a dá sa to bez netu,,,

                        • RE: Mint - Lokálny repozitár 29.02.2016 | 15:05
                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                          Tak to som asi potom pochopil vetu "Lenže mám dve architektúry a keď sú v jednom priečinku neviem vytvoriť cez dpkg zoznam,,," ako že máš problém keď to nerozdelíš a nie že si to už rozdelil. Každopádne, držím palce pri podobnom vzdelávaní. Mne by sa to pre dva boxy neoplatilo riešiť.

                          • RE: Mint - Lokálny repozitár 29.02.2016 | 16:18
                            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                            Ešte jedna vec ma napadla, dá sa nejakým spôsobom rozbaliť iso s distrom, pridať do neho balíky včetne zoznamu čo má inštalovať, zabaliť ho a hodiť ako live na kľúč? Či to je na dlhé lakte?

                            • RE: Mint - Lokálny repozitár 29.02.2016 | 18:23
                              Avatar WlaSaTy   Návštevník

                              Áno.

                              Čiastočne.

                              PS: Pozri návod od Stana, robil podobne Greenie.

    • RE: Mint - Lokálny repozitár 28.02.2016 | 23:06
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Najjednoduchšie riešenie mi to príde pridať to ako kvázi CD aby si neriešil kľúče atď.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Mint - Lokálny repozitár 29.02.2016 | 06:51
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Neviem, či by nebolo lepšie riešenie urobiť po kompletnom nainštalovaní obraz na USB cez napr. Clonezillu.

      • RE: Mint - Lokálny repozitár 29.02.2016 | 11:56
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ani nie. Ak sa niekto hrá až tak že zvykne odpáliť distro, tak je rozumnejšie použiť virtuálky pre jednotlivé inkarnácie. Takým VM môže robiť snapshoty s pomocou ktorých sa vráti do času pred pokazením. A mať jednu maličkú v úlohe NAS ktorá bude držať už stiahnuté balíky pre ostatné VM. Ja to tak mám už roky. Nejde mi ani tak o sťahovanie, ako o malé I/O pri zápise. Ale o tom nebola otázka.

      • RE: Mint - Lokálny repozitár 29.02.2016 | 12:56
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Clonezillou som kedysi zálohoval komplet distro, teraz mi ide viac menej o vlastný repozitár v ktorom môžem meniť hocikedy obsah balíkov,,,