Zmena kurzora cez bash

Sekcia: Programovanie 28.03.2016 | 18:59
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

Je možné cez bash zmeniť kurzor zo šípky na kríž? Google mi nejak nepomohol, teda jediné čo som našiel, že to asi nieje možné, alebo lepšie povedané že treba siahnuť po nejakom programovacom jazyku.

Nechce sa mi to úplne veriť, mám pocit že som to už niekedy riešil. Xká sa samozrejme za roky dosť zmenili a niektoré nástroje neviem prečo z Xorg-app zmizli, teda aspoň z Debianu, napr. aj xrectsel a kvôli tomu to celé prepisujem v Bashi.

Takže upravené xrectsel hodím na GitHub, len by to esteticky vylepšil ten kríž.

Pripúšťam aj nejakú závislosť ktorá by bola vo väčšine známych distribúcií.

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Zmena kurzora cez bash 28.03.2016 | 20:37
      Avatar bcee   Návštevník

      Nepochopil som otazku, ty chces zmenit kurzor v X11? Ak sa nemylim, tak v X11 je kriz. V pracovnom prostredi je sipka. A tam by sa mal dat zmenit kurzor.

      • RE: Zmena kurzora cez bash 29.03.2016 | 09:46
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Nepochopil som otazku, ty chces zmenit kurzor v X11?

        Však píšem o Xkách.

        A tam by sa mal dat zmenit kurzor.

        Ako?

        Jediné čo ma napadlo že by som vymenil kurzor v téme, čo mi moc čisté nepríde.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Zmena kurzora cez bash 29.03.2016 | 13:27
          Avatar bcee   Návštevník

          Zmena kurzora je zmena temy kurzora. Tak si musime vyjasnit, co je tema. Ked si napisal

          Jediné čo ma napadlo že by som vymenil kurzor v téme, čo mi moc čisté nepríde.
          tak si evidentne mal na mysli temu vzhladu. Ja mam Porteus Mate. Ked idem na System, Preferences, Appearance, Theme, Pointer, tak tam to Theme je tema vzhladu. Tam si nemam co vybrat. Ked idem ako na obr.2, tak sa dostanem do /usr/share/pixmaps/win8/cursors . Mam tam taky tenky kriz, ktory sa aktivuje ked oznacujem screenshot. Neviem ci chces taky, alebo taky hruby, otoceny o 45 stupnov, ako je original v X11. V Debiane to zrejme bude v /usr/share/icons . Ak tam nemas taky ako chces, tak si ho tam musis pridat. Bud si ho stiahnes z webu alebo si nakreslis. Potom uz len najdes nejaky navod. Mozno tento ti pomoze.

          • RE: Zmena kurzora cez bash 29.03.2016 | 16:05
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Nepochopil si otázku:

            Je možné cez bash zmeniť kurzor zo šípky na kríž?

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Zmena kurzora cez bash 29.03.2016 | 16:19
              Avatar bcee   Návštevník

              Chces ho docasne zmenit na kriz? Tak ako sa napriklad zmeni, ked idem robit screenshot? Naco mi pises, ze som nepochopil? Napis mi co riesis. Tak aby som to pochopil.

              • RE: Zmena kurzora cez bash 29.03.2016 | 17:38
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Chces ho docasne zmenit na kriz? Tak ako sa napriklad zmeni, ked idem robit screenshot?

                Áno.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Zmena kurzora cez bash 29.03.2016 | 17:41
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              V bash nemáš ako zmeniť kurzor pokiaľ nehackneš komunikáciu s X servrom cez virtuálne /dev/tcp. Skôr to zmeníš v nejakom programe ktorý interaguje s grafikou.

              • RE: Zmena kurzora cez bash 30.03.2016 | 10:44
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Bohužiaľ v zdrojoch som nenašiel žiadny program ktorý by to dokázal. Takže buď k skriptu budem ťahať binárku, čomu som sa chcel vyhnúť, alebo si nájdem niekoho kto mi to prepíše do Pythonu.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Zmena kurzora cez bash 30.03.2016 | 11:42
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  To by ma zaujímalo ako si to pred tým zvládol bez doťahovania stromu bináriek. Prepis do pythonu bude vyžadovať doťahať pre zmenu strom knižníc.

                  Tebou spomínaný xrectsel by mal byť stále preložiteľný. Podobne vtipný program sa dá spraviť aj pre XFreeCursor, akurát že root window bude asi prekryté pomocou desktop session. A to asi bude dôvod prečo to vyhodili. Netestoval som to detailne, nemám prečo. Ale napr. xsetroot mi nespravil nič v LXDE session.

                  Nebude náhodou lepšie povedať čo riešiš, že či už neexistuje aj hotové riešenie? Teda pokiaľ nehľadáš zábavku na zamedzenie grilovacej sezóny.

                  • RE: Zmena kurzora cez bash 31.03.2016 | 14:52
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Xsetroot mi funguje, ale kurzor sa zmení len nad plochou, neprejaví sa to nad aplikáciami.

                    Inak robím skript na snímanie vybratej časti obrazovky do gifu. Na XFreeCursor som narazil, stačilo by prekryť všetko priehľadným oknom, nie je to úplne ono, ale šlo by to.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Zmena kurzora cez bash 31.03.2016 | 19:22
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Program xsetroot ti ako tak funguje lebo nemáš kompletné desktopové prostredie a nič ti nezakrylo root windov. To nemá byť ako splnené u 95% populácie.

                      Takže vlastne vyrábaš GUI pre byzanz-record pomocou skriptov a zbierky ťažko nainštalovateľných nástrojov namiesto toho aby si sa vykašlal na gif a použil gtk-recordmydesktop nahrávajúci do OGG Theora (aj s zvukom). Mno, skús to urobiť radšej ako céčkový program, ušetríš si jeden fail s ťahaním klbka závislostí pri prenose na iný počítač.

    • RE: Zmena kurzora cez bash 29.03.2016 | 13:29
      Avatar bcee   Návštevník

      Admin, prilohy nefunguju

      • RE: Zmena kurzora cez bash 29.03.2016 | 14:28
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Nefungujú?

      • RE: Zmena kurzora cez bash 29.03.2016 | 14:28
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Nefungujú?

        • RE: Zmena kurzora cez bash 29.03.2016 | 15:07
          Avatar bcee   Návštevník

          Mne sa tam nezobrazuje Pridat. Takze nemozem dat viac ako jednu naraz. Neviem akou nahodou sa pridali tie prve, dve naraz. Tak neviem ci je chyba na vasej strane alebo sa mi iba rozpadava OS. To som stiahol pred 3 mesiacmi a neaktualizoval -pouzivam ho ako zive CD. Ale uz sa mi rysuje nejaky HDD. Uz aby som ho mal...

          • RE: Zmena kurzora cez bash 29.03.2016 | 18:33
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Mno, to nemôžeš. Musíš to dať po jednom, a zakaždým prekliknúť náhľad.

          • RE: Zmena kurzora cez bash 29.03.2016 | 19:10
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

            Dá sa pridať viacej súborov naraz, stačí pri výbere podržať ctrl a vyklikať všetky súbory. Inak ako napísal WlaSaTy.

            • RE: Zmena kurzora cez bash 29.03.2016 | 20:11
              Avatar bcee   Návštevník

              Sorry, Pridat tam nebolo. Ale na milion percent to povodne fungovalo inak. Uz som daval aj 3 prilohy https://linuxos.sk/forum/23225/

              Stiahnes si OS, napriklad tu Na webe si vyhladas navod ako to das na CD alebo USB. Vlozis do pocitaca, namiesto instalacie vyberies moznost "vyskusat". Alebo to nainstalujes vedla povodneho. Plnohodnotne to cez zivy system nevyskusas, lebo v zivom systeme to v zasade ide pomalsie. Ale aspon si tam pozries, ako to vyzera. Porovnanie 1 2

              A s tym CTRL to ja neviem robit {vobec, nielen tu}. Zeby som to robil vtedy cen Nahlad a odvtedy by som to zabudol? A este jedna vec mi tu vadi, vid priloha 2 {to som nespravil ako ukazku, ale ja s tym mam naozaj problem}.

              • RE: Zmena kurzora cez bash 30.03.2016 | 18:32
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                akoze mas problem s malou nasobilkou ? vyhnut sa tomu pocitaniu sa da registraciou ;-)

                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Zmena kurzora cez bash 29.03.2016 | 13:30
      Avatar bcee   Návštevník

      posledna

    • RE: Zmena kurzora cez bash 31.03.2016 | 18:55
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Asi sa nevyhneš použitiu XGrabPointer. Pozri si ako sa to používa v zdrojákoch xkill.