BA internetové kaviarne

Sekcia: Ostatné 10.04.2016 | 23:14
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, momentálne som odcestovaný a pripájam sa na net cez O2 (cca 5 MBit/s a 5 GB dát mesačne). Chcem sa opýtať či poznáte v BA (optimálne v Senci) nejaké net kaviarne s možnosťou pripojenia s vlastným notebookom a rýchlym netom. Rád by som si cez víkendy mimo práce niekam sadol (nemusí to byť len kaviareň) a posťahoval aktuálne filmy a dokumenty, prípadne nejaké hry. Ďakujem za info,,,

    • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 06:22
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Daj nejaké typy kedy by si nesťahoval warez.

      • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 08:08
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Noo asi som nemal byť až tak úprimný,,, Inak baví ťa to prezentovať sa stále ako pacient?

        • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 11:05
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Sklamem Ťa, si na omyle.

          Služba torrent nie je znakom warezu keďže torrent bol vyvinutý na decentralizované zdieľanie údajov. Ale to nehovorí či údaje zdieľané cez torrent sú legálne alebo ilegálne. Torrent sa v priemysle používa napríklad na distribúciu záplat systémov, alebo priamo na inštalačky.

          Na svete existujú aj legálne zdieľané dáta, ako napríklad linuxové distribúcie, voľne šírené hry (aj s free dátami) a aj voľne šírené multimédiá. Preto som sa pýtal či náhodou nemáš typ. Nemáš a nechceš. Takže to nechceš na legálne veci. A ja som podľa teba pacient. To je síce úprimné, ale nepresné. Splietol si sa v osobe.

          • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 11:10
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Myslel som že to berieš ironicky, pacient som ja. Noo tiež by ma zaujímalo niečo lepšie ako kombinácia fóra a FS,,,

            • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 11:29
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Ak Ťa zaujíma niečo lepšie ako je kombinácia fóra a FS, tak zahlasuj v ankete. Ale pochybujem že tu pre teba niekto spraví kategóriu "nové filmy v kinách, odkiaľ a ako stiahnúť aby ma nechytili".

              • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 14:31
                Avatar johanS   Návštevník

                Na to sa vobec nepýtal.Mal by si okresat tú tvoju fantáziu. Keby to bol 15 ročný fagan, aj ten vie kde si čo stiahnúť. Ale ty nepozeráš na osobu, veď Pavel toto všetko dávno vie. Ale bez teba by tu bola nuda.

                • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 14:45
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                  Ja som cholerik a často vybuchnem, ale nemám rád keď sa niekto chytá slamky aby mohol vyvolávať flame a potom ma to rozčuľuje. Sú ľudia ktorí si niečo kompenzujú a majú potrebu písať o všetkom a zároveň o ničom, toť môj príspevok, vďaka za pohľad z tretej strany :)

                • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 15:00
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Preto som sa pýtal na nejaký typ čo nie je warez.

          • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 13:49
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            Neviem prečo ale vždy, keď sa Wlasaty k niečomu vyjadrí takýmto štýlom, tak mám pocit ako keby som bol na hodine literatúry a pani učiteľka sa ma pýta, čo tým chcel básnik povedať? Rád filozofuje nad sprostosťami a vymýšľa rôzne fikcie. To, že niekto potrebuje rýchle pripojenie, vôbec nemusí súvisieť s warezom ale napríklad s aktualizáciou systému alebo stiahnutím livka k linuxu atď. Tak načo takéto hlášky?

            • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 14:39
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Tak nie som jediný koho toto rozčuľuje? :) Noo urobil som chybu že som spomenul filmy, budiš mi raz odpustené,,,

    • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 10:41
      Avatar Rony   Návštevník

      V BA v krcme Ponorka na Tobruckej maju 8Mbps, wifi bez hesla. A nie je to draha krcma.

    • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 10:55
      Avatar Rony   Návštevník

      Neviem ako je to s vlakmi z BA do SC, ale napriklad z TT do GA mozes nastupit polhodinu pred odchodom. A tam je dost rychle wifi.

      • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 11:05
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Bývam pri Senci a pracujem v BA, preto sa pýtam za tieto dve lokality,,,

    • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 16:02
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Bodová mapa free wifi v BA.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 16:23
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Ono nemusí to byť free wifi, ja si zaplatím hodinovku, ide len o to sadnúť si niekam s notebookom a mať rýchly net aby som napr. do hodiny mohol poťahať dáta,,,

        • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 19:15
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Nerozmýšľal si nad LTE od SWANu? Ten stál len 10E. Teda, ten čo ponúkal pred vytvorením 4ky. Stále má SWAN ten produkt v ponuke, len im trochu blbnú stránky. To že je na meno ti predsa nebude vadiť. Ďalšia možnosť je UPC WiFi s roumingom, ale UPC asi nemá pokrytie v Senci alebo niekde inde kde máš rodinu ktorá ti dôveruje.

          Problém v tvojej otázke je ten, že torrenty nezvyknú schvalovať v kaviarňach. Nie kvoli možnej (i)legalite, ale upcháva to pásmo.

          • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 19:26
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Momentálne bývam v podnájme, kde nie je zavedený pevný internet, takže musím využívať len mobilný net. Zatiaľ idem cez O2 ako som spomínal ale nemám chuť platiť 15 éčok za program plus 10 za každých 5 giga nad rámec a ver že 5 giga v základnom balíku dáš dole veľmi rýchlo aj bez sťahovania,,,

            • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 19:56
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Swan mal sto giga, a potom spomalenie. Ale to je jedno.

          • RE: BA internetové kaviarne 11.04.2016 | 19:30
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Dáta ťahám cez konto na Fasthshare, torreny nevyužívam,,,