Cinnamon pada pri NVIDIA ovladaci

Sekcia: Hardware a Drivery 02.07.2016 | 01:39
Avatar clovek   Návštevník

Caute, mam Linux Mint 18 Cinnamon 64 bit. Aktualizoval som jadro na 4.6.3 (predtym som prepol nvidia driver naspat na predvoleny nouveau). Po aktualizacii jadra vsetko v poriadku, ani cinnamon ziadne problemy nehlasil. Tak som dal naspat nvidia driver a po restarte na mna vyskocila hlaska v zmysle "cinnamon zlyhal a bezi v nudzovom rezime, chcete ho restartovat?"... Ked dam ano, nic sa nestane. Poradi mi niekto pls ako to opravit? Napada ma, ze pouzijem najnovsi driver z nvidia.com, tam je verzia 367.27, a spravca ovladacov ponuka verziu 361.42. Pomoze to? Dakujem za pomoc.

    • RE: Cinnamon pada pri NVIDIA ovladaci 02.07.2016 | 01:51
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Je možné že ovládač zo stránok NVidie bude fungovať lepšie toto bez rozdielu platí aj pre Windows, proste treba vyskúšať, jednoznačné stanovisko neexistuje, vždy to záleží od konkrétneho hardvéru.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Cinnamon pada pri NVIDIA ovladaci 02.07.2016 | 01:55
        Avatar clovek   Návštevník

        Ok, vyskusam, len si nie som isty ako sa to ma nainstalovat. Pise to, ze X windows server ani nouveau ovladac nesmie byt spusteny. Mam teda nabootovat linux mint v recovery mode a potom to spustit cez root shell?

        • RE: Cinnamon pada pri NVIDIA ovladaci 02.07.2016 | 12:22
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          mozes aj tak.

          • RE: Cinnamon pada pri NVIDIA ovladaci 02.07.2016 | 15:17
            Avatar clovek   Návštevník

            To sa mi nejak nedari. V grube vyberem advanced options a tam recovery mode. Nabehne ta modra obrazovka, vyberiem ten root shell a zadam heslo. Vsetko ok len asi po 15 sekundach sa to akoby restartuje (vypisuje to nejaky log) a zasa ta modra obrazovka ale tentokrat tam uz nejde nic vybrat sipkami, je to lagnute... Nejaky iny sposob nie je?

            • RE: Cinnamon pada pri NVIDIA ovladaci 02.07.2016 | 16:44
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Neoplatí sa prechádzať na vyššiu verziu hneď ako je vydaná, majú to rozbité, postupoval si správne.

              Takže máš možnosť to nahlásiť a čakať, alebo skús do tých 15 sekúnd napísať:

              systemctl isolate runlevel3.target

              Netuším či to pomôže systemd nepoužívam.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Cinnamon pada pri NVIDIA ovladaci 03.07.2016 | 00:14
      Avatar clovek   Návštevník

      Tak vyriesene pridanim PPA zdroja "ppa:graphics-drivers/ppa" cez Zdroje softveru a instalacia poslednej verzie cez Spravdu ovladacov, Cinnamon uz nepada.

    • RE: Cinnamon pada pri NVIDIA ovladaci 03.07.2016 | 00:39
      Avatar menom   Používateľ

      Ak budeš chcieť znova inštalovať nvidia ovládač .run, kukni na 7 prispevok zhora tu. Mam overene, ze tento navod funguje.

      • RE: Cinnamon pada pri NVIDIA ovladaci 03.07.2016 | 13:22
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Ten návod je zastaralý, teda bol zastaralý už v dobe keď bol napísaný.

        /etc/init.d/mdm stop bolo nahradené service mdm stop a to bolo nahradené systemctl mdm stop.

        Takže minimálne dve generácie tu niekto zaspal. Môže to vďaka kompatibilite ešte chvíľu fungovať. Ďalšia otázka je, či je mdm vôbec správne, ja sa v Ubuntu svete úplne nepohybujem, ale bývalo tam lightdm. Ten popis k tým príkazom je tiež mimo.

        Nehovorím o tom, že tam je podobných a ďaleko horších návodov kopec. Dokonca ani po upozornení na bezpečnostné chyby ich sám veľký mufty odmietne opraviť.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Cinnamon pada pri NVIDIA ovladaci 03.07.2016 | 21:29
          Avatar menom   Používateľ

          Díky že si to objasnil, nikomu nemám v úmysle dvíhať krvný tlak. Návod je starý, je z roku 2013 ale v princípe funguje.Pred pár dňami som inštaloval blob od nvidie na antix MX ktorý používa lightdm a

          /etc/init.d/lightdm stop
          funguje podobne ako s mdm, ktorý je v Linux Mint. Inštalovať ovládač grafickej karty tak, že musím pridať ako zdroj ppa to považujem až za poslednú možnosť.

          A príkazy budem používať aké mi vyhovujú, pokiaľ fungujú. Pre mňa je jednoduchšie napísať príkaz

          ifconfig wlan0 down

          ako

          ip link set wlan0 down
          • RE: Cinnamon pada pri NVIDIA ovladaci 03.07.2016 | 21:56
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            +1

            • RE: Cinnamon pada pri NVIDIA ovladaci 03.07.2016 | 23:00
              Avatar menom   Používateľ

              Teraz keď nad tým rozmýšľam, tak uznávam že odkaz na tak starý návod sa sem nehodí. Bedna má lepšie argumenty, ak to má niekoho vytáčať, tak odkaz radšej vymažte.

              • RE: Cinnamon pada pri NVIDIA ovladaci 04.07.2016 | 01:09
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Ja dobre že to tu je ako upozornenie pre ďalších.

                Trochu mi to tlak zdvihlo, ale nieje to nič čo by som neprekonal :) Bohužiaľ veci sa v čase tak rýchlo menia, že si informácie človek musí stále overovať. Keď sa dozviem, že je niečo označené ako deprecated, tak to proste prestanem používať, pretože tá podpora nebude večná a ani nemusí fungovať vo všetkých distrách, kde sa na nejaký prekladací skript proste vykašlú. "ifconfig" mal naozaj šikovnú syntax, ale už som si zvykol na "ip". Pokiaľ mi niečo až moc komplikuje život, tak si na to spravím skript.

                Nechcem ťa samozrejme odradiť od toho pomáhať ostatným, proste som upozornil na zastaralosť riešenia, toto hádam nemôže nikoho uraziť :)

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org