MPV a youtube video

Sekcia: Konfigurácia 16.07.2016 | 12:25
Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

ahojte potrebujem poradit neda sa mi pustit youtube cez terminal cez MPV,ked dam mpv https://www.youtube.com/watch?v=ux5xO51zcXM --vo=openglOA-old

tak to ide ale ked dam bez toho vo=openglOA-old tak ide iba zvuk,asi treba nejak aktualizovat opengl skusam secko ale nedari sa mi pomozte mi prosim

HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: MPV a youtube video 16.07.2016 | 12:57
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Ahoj,

      riešením by mohlo mohlo byť doplnenie súboru ~/.mpv/config (skryté súbory) o riadok:

      vo=opengl-old

      V niektorých verziách môže byť cesta k súboru trochu iná: ~/.config/mpv/config

      • RE: MPV a youtube video 16.07.2016 | 13:23
        Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

        dik dal som to tam obraz uz ide ale strasne spomalene,az zamrzne mpv, zvuk ok ale obraz daco hrozne,mam este 1 starsi pc a tam to cez mpv ide tak nechapem kde je chyba

        HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
        • RE: MPV a youtube video 16.07.2016 | 13:39
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Nejde o počítač, ide o grafiku. Neviem si predstaviť i915 grafiku ktorá zvláda akcelerovane prehrať 1280x720 hd720 , avc1.64001F, mp4a.40.2@192k (best). Staré CPU to určite nezvládne, ani keby si na ňom chcel uvariť guláš pre celú rotu vojakov.

          PS: Nemáš aj nejaké MLP?

          • RE: MPV a youtube video 16.07.2016 | 13:58
            Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

            a nebude tu pes zakopany [vo/xv] Source image dimensions are too high: 1280x720 (maximum is 1024x1088) alebo ako nastavit na mensie rozlisenie aby to prehralo?

            HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
            • RE: MPV a youtube video 16.07.2016 | 14:07
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Ako nastavíš prehrávanie nižšieho rozlíšena je v manualovej stránke, parameter okolo ytdl. To sa dá nahodiť aj do konfigu.

              Presnú syntax ti nepoviem, nepoužívam to. A občas sa to určite aj líši distribuciu od distribúcie, verzie alebo forku.

    • RE: MPV a youtube video 16.07.2016 | 14:29
      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

      00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 82845G/GL[Brookdale-G]/GE Chipset Integrated Graphics Device (rev 01)

      moja grafika

      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
      • RE: MPV a youtube video 16.07.2016 | 19:22
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Tá grafická karta nemá OpenGL tretej generácie, a preto ti mpv radil aby si zadal parameter grafický výstup (Video Output) typu opengl-old teda starý opengl. Ty si však použil parameter openglOA-old. A namiesto toho aby ti to vyhlásilo že to nevie pracovať s daným video vystupom (Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device.), tak ti to zahlásilo niečo o video výstupe X Video. Obávam sa že bude lepšie keď si skontroluješ aké grafické formáty a v akých rozlíšeniach zvláda tá 15 ročná zostava keďže tá "grafická karta" schovaná v zbernici nezvláda sama o sebe nič. Alebo si niekde splašíš nejakú grafickú kartu čo zvládala filmy, a je vzhľadom na svoj vek podporovaná open source ovládačom.

        Ďalšia možnosť sa ti asi nebude pačiť. Ak máš zobrazovadlo s HDMI, tak si môžeš za cca 20 až 30 Eur kúpiť androidové líz... Ale to som Ti už asi viac krát zbytočne navrhoval.

        • RE: MPV a youtube video 16.07.2016 | 20:50
          Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

          dakujem dal som samozrejme opengl-old video prehra ale zamrzne a ide pomaly a je este nejaky prehravac ktory by vedel prehrat cez terminal youtube?okrem avplay,mplayer tie mi to nedaju

          HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
          • RE: MPV a youtube video 16.07.2016 | 21:10
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Otvor si terminál, a v ňom napíš man mpv, a potvrď enterom. Tým sa ti zapne dokumentácia pre daný program. V nej zapni vyhľadávanie pomocou klávesy /, napíš ytdl a potvrď enterom. Ak ani toto nepomôže, tak stlač vypínač a zanes ten elektroodpad naspeť do zberne. A nájdi si iný spôsob zárobku.

            PS: Pokiaľ očakávaš že nejaký program na prehrávanie videa z YT bude mať v sebe databázu muzeálnych grafických kariet aby pomocou nej vybral optimálny dátový tok ktorý má najlepší obraz čo prehrá daná karta, tak čakaj ďalej. V reále máš na výber. Buď si to nastavíš, alebo si zadovážiš zariadenie čo nemá také historické limity.

            • RE: MPV a youtube video 17.07.2016 | 08:57
              Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

              dal som to v terminali a pise toto

              HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: MPV a youtube video 17.07.2016 | 02:08
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      mpv https://www.youtube.com/watch?v=ux5xO51zcXM --vo=opengl

      ti nefunguje?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: MPV a youtube video 17.07.2016 | 08:03
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Nie, nefunguje. Informáciu o tom máš v prílohe.

        On čaká, a čaká a čaká kým mu niekto nedodá presný sled krokov čo má kam dať aby mal najlepší obraz bez sekania na muzeálnom stroji starom 15 rokov s Lubuntu XP. Keby nečakal a pozrel sa do návodu na použitie, tak to už má dávno vyriešené. Dva riadky v konfigu. Ale on radšej počká, veď to ako vždy niekto zaň vyrieši. A on sa pochváli cudzím perím. Pevne verím, že to nerobí za peniaze. Teda, márne dúfam.

        • RE: MPV a youtube video 17.07.2016 | 08:37
          Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

          prepac mi ak ta otravujem,mam doma starsi pc na ktorom pustam detom ked pridu ku nam rozpravky na to mi to staci,ziadne peniaze alebo ine hluposti s toho nemam ,nemam cas kvoli praci a inym veciam,preto sa tu pytam lebo viem ze su aj dobri ludia co su ochotny pomoct,ja tiez pomaham ohladom sat.techniky a necakam za to nic,zdar

          HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
          • RE: MPV a youtube video 17.07.2016 | 08:49
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Prepáč že ti odpovedám, ale tento tvoj prístup vídavam stále do kolečka. Podľa toho, koľko rôznych počítačov takto riešiš, tak sa ti musia narodiť každý rok aspoň trojičky. A každému jednému dieťaťu vždy dáš minimálne desaťročný počítač z elektroodpadu. Ak by bola pravda čo hovoríš, tak sa ti elektromer tak roztočí, že uletí ako helikoptéra. Jediné čo nemám rád, je klamstvo. V tom si preborník.

            A ohľadne toho, čo som písal? Tak si pozri tieto dve prílohy ktoré si si už sám mohol dávno pozrieť. Predpokladám, že si na to nemal ako obvykle chuť. Radšej počkáš na niekoho iného. Budeš to ešte chcieš aj preložiť, alebo si radšej počkáš? I keď neverím že by ti stačil preklad, ten dodá aj napríklad google transator. Takže, načo čakáš? Povedz pravdu.

            • RE: MPV a youtube video 17.07.2016 | 09:04
              Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

              doma mam v 3 izbach 3 starsie pc a pouzivam ich len obcas ,neklamem nemam dovod ale ked to tak citis to ma mrzi,preto ked daco riesim riesim na ten danny pc ktory aktualne potrebujem rozchodit,peniazkov nemam vela nakolko som prisiel o blizneho cloveka a zivot ma bije ale snazim sa prezit ale naco to tu hovorim ked som vraj klamar ak sa ti nechce tak nepomahaj ak chces pomozes,dik za vsetko ...to co si mi kazal som dal vid obr.

              HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
              • RE: MPV a youtube video 17.07.2016 | 09:20
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Týchto otázok s čakaním typu "obslúžte ma, ja mám problém" si u teba pamätám viac ako 3. Oveľa viac. A ak sa chceš aj naďalej schovávať za povinnú dobročinnosť, tak ti odporučím zmenu vierovyznania. V Isláme je dobročinnosť povinná. Bez ohľadu na to, či si ju koncový subjekt zaslúži alebo či ju potrebuje. Stačí ak je správneho vierovyznania.

                Ohľadne riešenia, odhadujem že si hľadal niečo iné ako som ti povedal, alebo máš už nepodporovanú distribúciu (vrúcne utajované Lubuntu XP). O Lubuntu XP si už dávno vravel že to nepoužívaš, takže ani nechcem vedieť čo si vyhľadával. A ani si sa nenamáhal pozrieť do tých snímok obrazovky kde som ti vysvietil čo sa ťa týka. Keby si sa do toho pozrel, a poprípade to dal preložiť cez voľne dostupný prekladač, tak to už máš dávno vyriešené.

                Možno budem teraz znieť až moc arogantne, ale len som chcel vedieť či ty sám máš záujem spoľupodieľať sa na riešení tvojho problému. Alebo či len zas a opakovane čakáš kto za teba vyrieši problém. Nič sa nezmenilo.

      • RE: MPV a youtube video 17.07.2016 | 08:35
        Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

        ano funguje ale ako vravim strasne to ide pomaly obraz seka a mpv zamrzne,zvuk ide ok

        HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: MPV a youtube video 17.07.2016 | 12:21
      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

      vedla mi pomohli ide to ,dakujem aj tu za ochotu

      mpv ... `youtube-dl "https://www.youtube.com/watch?v=ux5xO51zcXM" -f 43 -g`

      tento format ide najlepsie:

      43 webm 640x360 medium , vp8.0, vorbis@128k

      ide to super dakujem vsetkym co mi pomohli dolu klobuk pani,,,,bolo treba aktualizovat youtube-dl a najst najlepsi format pre moju grafiku a fachci to diki moc este raz

      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
      • RE: MPV a youtube video 17.07.2016 | 19:22
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Mne to napríklad bez problémov funguovalo s tým vysvieteným parametrom (čo som tu viac krát spomínal, a aj dal na obrázku) zadaným v konfiguráku, len displej mám s iným pomerom strán. Nemáš zač.