instalacia "jednym klikom"

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.10.2005 | 18:11
Avatar pablo_s Ubuntu 6.06 LTS - Dapper Drake  Používateľ
som zaciatocnik a chcel by som vediet, ze ako je mozne instalovat programy jednoducho "jednym klikom". Vraj je na to pre linux nejaka aplikacia a potom sa to da. Viete mi povedat, o co sa jedna a pre laika vysvetlit, ako sa s tym pracuje, pripadne link na nejaky slovensky/cesky manual??? Dik velmi moc
    • Re: instalacia 26.10.2005 | 17:27
      Avatar boro Ubuntu  Používateľ
      Na debiane by to mal byt synaptic. Nieco o tom si mozes precitat v man-e. (Do konzoly napises man synaptic)
    • Re: instalacia 26.10.2005 | 17:40
      limbi   Návštevník
      nainstaluj si synaptic a potom to uz bude pre teba velmi jednoduche a prehladne klikatko. su "heslo roota" apt-get install synaptic "enter" synaptic spustas z konzoly prikazom ako inak :) synaptic, alebo si ho najdi v menu.
    • Re: instalacia 26.10.2005 | 17:44
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Myslim, ze mas na mysli program Klik.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: instalacia 26.10.2005 | 17:53
        limbi   Návštevník
        uspesne som mu zamlcal Klik, aby som ho dostal na nieco jednoduche, priehladne a hlavne nativne pre debian a ty to pokazis :). podla mna je chore, ak niekto nevie pouzit nieco, co v debiane existuje a bude instalovat pomocou klik, ci klikit. navyse, je tam len malo programov zatial.
        • Re: Re: Re: instalacia 26.10.2005 | 18:11
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          srry :) Ja som Klik nikdy neskusal, len ta otazka mi presne sadla Klik ;). Snad sa radsej nauci pracovat s apt-get ako s Klikom...
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte