Nový projeky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.11.2016 | 23:58
Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ
človek z Prešovského kraja
    • RE: Nový projeky 08.11.2016 | 00:08
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Duško, ak máš kamaráta, ktorý trocha spíkuje, tak si s ním prejdi stránku ;) Acutal none - taká milá prešmyčka. To bývalo volakedy v časopise Roháč

      Nový projeky?

    • RE: Nový projeky 08.11.2016 | 07:59
      Avatar samalama.   Návštevník

      Write in English, German, Slovak, Czech or Croatian.
      :D ano, s tym suhlasim :DDD

      opat si nesklamal :D

      pochyboval som o tebe, ale tymto si ma presvedcil :DDD

      len tak dalej, mas moju plnu podporu :DDD

    • RE: Nový projeky 08.11.2016 | 08:01
      Avatar samalama.   Návštevník

      btw, co je so "starym" "projektom"?

      • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 01:15
        Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

        Zmenil som názov projektu. Začal prekladať základne balíky. A pri vytváraní softvéru na auto-preklad zo zdrojového archívu som sa zatiaľ vybrať týmto projektom. Zatiaľ som tamten nechal tak. Nateraz stojí.... A keď budem s týmto práve, čo teraz robím, spokojný, potom uvidím, čo a ako ďalej.

        človek z Prešovského kraja
    • RE: Nový projeky 08.11.2016 | 08:50
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      to že na tej stránke nie je nič akceptujem

      to že je to .sk doména a text je tam len v angličtine nechápem

      ale to že tá angličtina je nečitateľná a nepochopiteľná to je už priveľa - keď nevieš ani základnú gramatiku tak to pls nezverejňuj, radšej tam daj slovenčinu alebo iný jazyk ktorý ovládaš

      ak na tu stránku príde niekto kto hovorí len anglicky, nepochopí takmer nič, keby to bolo v slovenčine a použije google translator tak aspoň vie že nemá čakať perfektný preklad 

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Nový projeky 08.11.2016 | 14:28
      Avatar Jandruhy   Návštevník

      sudo apt-get install krehel

      nefunguje... treba pridať repo?

    • RE: Nový projeky 08.11.2016 | 16:11
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      v pohode, ze chces prezentovat svoje projekty, ale uvedom si ze tou anglictinou prezentujes aj seba. Lepsie by to bolo v slovencine, ak projekt bude stat za to, tak s prekladom ti urcite niekto pomoze.

      • RE: Nový projeky 08.11.2016 | 17:11
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        plne súhlasím. je veľa ľudí, ktorí vedia dobre kódiť, ale majú medzery napríklad v bežnom jazyku. niekedy stačí len spolupracovať a už to ide - a nikoho to neodradí.

    • RE: Nový projeky 08.11.2016 | 17:40
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Teda neide to iba mne alebo je niečo zle. Keď kliknem na ten odkaz v príspevku, tak sa nič nestane.

      • RE: Nový projeky 08.11.2016 | 17:48
        Avatar Kyle   Návštevník

        Nenapadlo ti napísať adresu manuálne?

        • RE: Nový projeky 08.11.2016 | 18:01
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Och ozaj, díky. Ručne prepísané to funguje.

    • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 00:55
      Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

      Stránka krehel.sk už je nahodená v čisto slovenskej verzií. A už s prvými dátami.



      Admíni, opravte názov témy (správne Nový projekt) a odkaz v prvom komentári. Písal som z mobilu.

      človek z Prešovského kraja
      • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 07:00
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Si si tým istý že slovo "Zoznám" ktoré máš na slovenskej verzii tvojej stránky je slovenské? Ja som totižto ešte nič nezoznál, i keď ty asi zoznáš.

      • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 07:44
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Oprav si slovo zoznám na zoznam - pozor máš to tam dvakrát.

        • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 08:41
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          5 krat :)

          • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 09:08
            Avatar Kyle   Návštevník
            informácie o existencií najnovších verziách softwéru
      • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 08:48
        Avatar samalama.   Návštevník

        kristepane, co je to za p!covinu?!

      • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 08:54
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        mňa by zaujímalo aký prínos by táto stránka mohla mať pre bežného užívateľa ? čo z nej zistím ? respektíve čo z nej zistím ľahšie ako z oficiálnych stránok daného softwaru ? bude ma to upozorňovať na nové verzie ? či to je len databáza aktuálnej verzie (lebo čísla verzií tam nevidím) ? a bude sledovať len stable verzie alebo aj RC, beta ci alfa ?

        naozaj zatiaľ nechápem význam a účel - neber to ako urážku ani zhadzovanie, naozaj ma to zaujíma

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 09:46
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Tá stránka má rovnaký prínos ako stránka zberateľa známok ktorý si vyvesí vizitku v klube filatelistov. Je to jeho koníček, on si ho vybral. A robí na tom ako má čas a chuť. A reklamu si dal na nástenke klubu ktorý zastrešuje presne ten typ záľuby.

          PS: poprosím dvoch výročných cyklistov s Hoffmanom.

        • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 10:49
          Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ
          mňa by zaujímalo aký prínos by táto stránka mohla mať pre bežného užívateľa ? čo z nej zistím ?

          Nie je to nateraz realizované, ale ak má záujem vedieť, či ma nainštalovaný, tak spusti program, ktorý mu to zisti. ... Prípadne si to tu môže nájsť.

          bude ma to upozorňovať na nové verzie ?

          Ano, titulná stránka. Hm, pripadne môžem aj pridať posielanie upozornení na mail (viď ďalšiu odpoveď).

          respektíve čo z nej zistím ľahšie ako z oficiálnych stránok daného softwaru?
          1. 1) ak Ťa zaujíma info o viacerých stránkach, nájde tu, nemusíš prehľadaváť x webov
          2. vieš si prípadne ľahko napísať program, ktorý to bude napríklad pri prihlásení upozňovať ... alebo mail notifikácie
          bude ma to upozorňovať na nové verzie ?

          áno, hlávna stránka

          či to je len databáza aktuálnej verzie ? a bude sledovať len stable verzie alebo aj RC, beta ci alfa ?

          minimálne stable, a ostatné zaleží od času/možnosti alebo druhu softvéru

          lebo čísla verzií tam nevidím

          list-compact.krehel.sk zatiaľ podľa zdrojov ... ale nemám súhrny zoznám všetkách, čo kontrolujem s číslami verzií, čiže dorobím

          naozaj zatiaľ nechápem význam a účel - neber to ako urážku ani zhadzovanie, naozaj ma to zaujíma
          • pre ľudí, ktorý chcú vedieť, či majú aktuálny softvér alebo ich zaujíma sledovať verzie/verzií nejakého konkrétny
          • pre ľudí, či zostavujú balíky softvéru ... nemusia manuálne pozerať, ale on to zistí a informuje
          človek z Prešovského kraja
          • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 11:07
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            ok, takže cieľ je program/aplikácia/skript, ktorý po spustení skontroluje aktuálnosť aplikácií v mojom systéme, som zvedavý na kompatibilitu s roznymi dostribúciami

            aj keď ja sa asi radšej budem spoliehať na balíčkovacieho mamažéra

            aj tak držím palec

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 13:53
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Pokiaľ bude porovnávať verziu nainštalovaných programov a upstream verzi, tak na 100% vyhlási nezhodu. Na 99% sa bude jednať o akože zastaralé verzie, a zvyšok bude nezhoda v pridanej lokálne verzii programu.

              Do toho bude zaujímavé sledovať ako si poradí s rozdelením testing a stable verzií.

              • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 14:36
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                presne tam som smeroval

                lebo väčšina užívateľov si uvedomuje že má "zastaralé" balíky ale je pohodlnejšie a hlavne istejšie nechať aktualizáciu na balíčkovací systém kde sú odladené balíky aj keď o 2-3 verzie staršie ako upstreamove

                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 14:48
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Väčšine ľudí je jedno aká je verzia balíčku. Ľuďom stačí že program robí to čo má, a nerobí to čo nemá. Teda má požadovanú funkcionalitu a je otestovaný v zostave danej distribúcie ktorú používajú. To testovanie obvykle trvá dlhšie ako trvá vydať novú verziu toho programu. Bezpečnostné záplaty sa z novšej upstream vezie obvykle aplikujú do staršej verzie v distribúcii. Ale to je už advanced level. Ak by zvládol kontrolu tohoto, tak by vytvoril univerzálny kontrolný program ktorý by pomohol všetkým distribúciam a upozornil na zabudnuté bezpečnostné CVE. Ale, to bude na začiatok asi príliš silné sústo.

    • RE: Nový projeky 11.11.2016 | 13:18
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Takže Dušan trikrát si si to už opravil, ešte Ti ostalo opraviť to dvakrát slovo zoznám na zoznam.

    • RE: Nový projeky 12.11.2016 | 10:09
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Dušan, prepáč, že Ťa takto sekýrujem, je to však pre Tvoje dobro, pretože nič nie je horšie, ako keď na oficiálnej stránke máš nasekené plno chýb. Máš tam ešte nejaké chybičky. V texte "informácie o existencií najnovších verziách softvéru" daj buď "informácie o existencii najnovších verzií softvéru" alebo "informácie o najnovších verziách softvéru".

      • RE: Nový projeky 12.11.2016 | 11:02
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        U Dusana, po stranke gramatiky a pravopisu, to uz lepsie, zrejme, nikdy nebude. Pomoct by mohla uz len kompetentna priatelka, mozno aj po telefone. /Prepacte, viem, u mna to tiez nie je 100%-ne, ale v ramci prispevkov zauzivane aj akceptovane/.