nahrada windows programov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.10.2005 | 23:05
Stano   Návštevník
zdravicko... zhanam nahradu za tieto win programy... mam teraz linux mandrake 10 a kde 3.2 skicar notepad - kwrite? cdex (alebo proste program na zmenu zvukovych formatov mp3 a wav) zaroven by som sa rad popytal kde najdem "miseta v sieti". uz som sa tam raz dostal ale nemam ani tusenie kde som to nasiel... uz hladam cele hodiny...
    • Re: nahrada windows programov 26.10.2005 | 22:08
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      cdex~=mplayer ;) notepad=vim[nano,mcedit] ;) cojeto skicar ?:) kerslenie ?:) ~=gimp ;)
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
    • Re: nahrada windows programov 26.10.2005 | 22:13
      Avatar Anix Ubuntu 5.10  Používateľ
      skicar - Kpaint, Tuxpaint, [The Gimp :-)] notepad - kwrite, kedit, kate, [vi :-)] cdex - Sound Juicer, RipperX, tkcOggRipper, Cd2mp3, RatRip
    • Re: nahrada windows programov 26.10.2005 | 23:01
      core   Návštevník
      coz takhle si precist : http://www.linuxos.sk/ uplne dole je vyuziti linuxu - precti si to cele, jsou tam ruzne sekce , ale precti si nad nema co je napsano tucnym pismem a pak nam prosim jeste napis, proc ses ptal, kdyz to mas hned na uvodnin strane?
    • Re: nahrada windows programov 26.10.2005 | 23:05
      Stano   Návštevník
      ja na to mam rafinovane vysvetlenie... moj zrak je prisposobeny pre 1280x1024, kym na linuxe mam iba 1024x768 :( tym chcem povedat ze som viac menej slepy... dakujem za odpovede...