Aktualizácia BIOSu

Sekcia: Hardware a Drivery 19.12.2016 | 16:42
Avatar Kyle   Návštevník

Chcel by som aktualizovať bios na HP 2510p. Podľa HP návodu by som mal ísť v biose na File →Flash System ROM, ale ja tam tú možnosť nemám. Niekde píšu, že mám pri štarte stalčiť Win+B alebo všetky šípky naraz. Nefunguje to. Viete o nejakej možnosti ako by sa to dalo bez Windowsu? Ak nič nepomôže, tak nainštalujem Windows Evaluation.

    • RE: Aktualizácia BIOSu 19.12.2016 | 17:05
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Skús si do BIOSu pridať heslo správcu, vtedy sa niektoré zamknuté voľby odomknú. Potom ešte existuje FreeDOS a cez ten niektoré BIOSy idú flashnúť. Po ďalšie, je (teda aspoň bola) možnosť si stiahnuť skúšobnú verziu MS Win legálne a cezeň to flashnúť.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Aktualizácia BIOSu 19.12.2016 | 19:08
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      HP zvyklo mať k dispozícii aj alternate download s bootovacím obrazom pre CD alebo USB na ktorom bol FreeDOS a updatovadlo pre BIOS. Už s tým prestali?

      • RE: Aktualizácia BIOSu 19.12.2016 | 19:42
        Avatar Kyle   Návštevník

        Už sa to asi nepoužíva, keď samotný bios exe súbor má 919KB. Ubuntu odkazuje na článok, ako sa to robilo cez DOS. Ale napriek tomu, že to na disketu nikdy nepôjde, tie 3 súbory musia mať dohromady menej ako 1,44MB. 919+107 a zvyšok ostáva na "flash utility" -radšej to ani nehľadám. Rozmýšľam, ako stiahnem Windows, keď má 3,7GB a vyzerá, že to nebude torrent.

        • RE: Aktualizácia BIOSu 19.12.2016 | 20:26
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Neviem čo si hľadal ty, ale mne to ponúklo pre HP Compaq 2510p Notebook PC zopár BIOSov pre Win2000, vrátane FreeDOS Bootable Media (International). To mi stiahlo sp49696.exe (2.9 MB) ktorý mi po spustení cez wine (to linuxové wine, nie windows) rozbalil archív do ~/.wine/drive_c/SWSetup/sp49696, v ňom sa vyskytol štartovací obraz CD ./ISO/rom.iso v ktorom som po pripojení našiel štartovací obraz diskety boot/release.img v ktorom bol zas obsah podadresára ./Rompaq z toho ISO vrátane ./Rompaq/68MSP.BIN z júla 2010. Ale neviem či som sa trafil. Ty píšeš o niečom inom. A asi ti tým pádom ani neodporúčam robiť ten upgrade BIOSu.

    • RE: Aktualizácia BIOSu 20.12.2016 | 11:49
      Avatar Kyle   Návštevník

      Tu je HP návod na obnovu BIOSu, ktorý by mal fungovať aj na aktualizáciu (s biosom na USB kľúči). Ale nefunguje mi tá klávesová kombinácia. Včera, keď som to skúšal, tak to pípalo. Len som nevedel viac, lebo tento návod som našiel až dnes. Teraz už to nepípa. Niekoľkokrát som to skúsil, naposledy mi ostala čierna obrazovka. Po pár minútach som to reštartoval, nechcel nabehnúť linux, až na druhýkrát.