World of Tanks v Linuxe

Sekcia: Ostatné 19.02.2017 | 19:34
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte mám taký dotaz ohľadom hier, najnovší upgrade WoT mi funguje len s Wine 2.0 aj to obmedzene, pri porovnaní s Windowsom FPS klesol z 90 na 5-10 a zvýšil sa aj ping, takže je to prakticky nehrateľné a nedarí sa mi to doladiť. Hráte niekto tanky pod Linuxom? Aktuálne skúšam War Thunder, výkon na GT730 v poho len sa strácam v ovládaní a menu. Zaujíma či sa niekomu podarilo rozbehať aktuálnu verziu WoT pod Linuxom, ďakujem za info,,,

    • RE: World of Tanks v Linuxe 19.02.2017 | 19:45
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Mrkol by som sa na fórum WoT, oni tak čiastočne hranie pod Wine podporujú.

      Podľa mňa je WarThunder subjektívnejšie lepšie a hlavne natívne behá na Linuxe, takže stačí zapnúť a nič neriešiš.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: World of Tanks v Linuxe 19.02.2017 | 20:14
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        War Thunder behá pekne, teraz som to hral. Mám vo WoT celkom slušné tanky aj preto by som to ráz rozbehal. Niečo som pozeral priamo na stránkach Wine ale stále je to mizerný výkon. Pre info hodil som do prílohy screen na čom sa to snažím rozbehať,,,

        • RE: World of Tanks v Linuxe 19.02.2017 | 20:14
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Príloha,,,

        • RE: World of Tanks v Linuxe 19.02.2017 | 21:13
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Neupgraduj Wine pokiaľ si s niečim spokojný, novšia verzia neznamená lepší výkon pre všetky hry, niekedy naopak. Takže by som sa pozrel do logov a vrátil sa k predchádzajúcej verzií wine. Inak na WoT existoval aj oficiálny návod pre Wine od tvorcov hry.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: World of Tanks v Linuxe 19.02.2017 | 21:24
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Už som pozeral kopec návodov včetne toho na WoT fóre a inštaláciu sa mi podarilo rozbehať podľa Wine fóra až s 2.0. Kopec vecí som už doriešil pod Linuxom ale toto sa mi nedarí sakriš a po náročnom dni v práci padne dobre likvidácia nepriateľských tankov :-D

    • RE: World of Tanks v Linuxe 19.02.2017 | 20:52
      Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

      Podarilo sa mi rozchodiť WoT na linuxe, ale nejaký extra výkon sa nedá očakávať, iba ak extra vyhrievanie. Hra je hrateľná- pri nižších detailoch. Používam Wine 1.9.23- staging.

      Jednu vec ale môžem skúsiť poradiť: v PlayOnLinux je WoT v tom zozname, to neodporúčam používať! Výkon hry je potom ešte horší. Radšej WoT inštalovať ako program mimo zoznamu, stále mám na mysli pri použití PoL.

      Ja som osobne War thunder odinštaloval po prvej bitke, vôbec ma tá hra neoslovila.

      ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
      • RE: World of Tanks v Linuxe 19.02.2017 | 21:00
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Mne sa cez PlayOnLinux vôbec nepodarilo nahodiť najnovšiu verziu WoT, jedine keď som nahodil najnovšie Wine plus IE8 cez Winetricks. Staršiu verziu som nainštaloval cez PoL bez problémov, ale presne ako píšeš, výkonovo je to bieda a prakticky nehrateľné. Dosť bojujem s War Thunder, je to úplne iné ovládanie na hrateľnosť som si ešte nezvykol, uvidíme,,,

        • RE: World of Tanks v Linuxe 19.02.2017 | 21:11
          Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

          Ja to mám nahodené cez PoL, ale nepoužil som ten predtvorený skript, ale nejaký návod. Ten však nemôžem nájsť. Vyššie detaily som neskúšal, kvôli prehrievaniu (ide o notebook), ale s hrateľnosťou nebol problém. Len sa to ťažko hrá na notebooku.

          ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
          • RE: World of Tanks v Linuxe 19.02.2017 | 21:15
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Keby som tam nemal stroje do 8ky tieru tak to neriešim :) Skúšal som cez PoL rôzne verzie Wine a prešiel fóra ale vždy som sa dostal len po začiatok inštalácie. A ako som písal vyššie keď už som to rozbehal cez Wine 2.0 tak výkon včetne odozvy bieda,,,

    • RE: World of Tanks v Linuxe 19.02.2017 | 21:55
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Skúšam nahodiť WoT s Wine 2.1 a inou verziou directX, som zvedavý na výsledok,,,

      • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 00:07
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Nepomohlo Wine 2.1, ani kombinácia PoL a Wine,,,

    • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 13:20
      Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

      Tak som sa rozhodol vyskúšať inštaláciu cez PoL a bez problémov sa podarila, bez aktualizácie samozrejme.

      1. PoL- vybrať program mimo zoznamu.
      2. vybrať inú verziu Wine, doinštalovať knižnice a nastaviť wine.
      3. Wine som použil 2.1-staging.
      4. Knižnice na doplnenie: d3dx9_36, vcrun2008, corefonts, msxml3, ie8.Corefonts sa možno nainštalujú automaticky, tak ich netreba (mne sa potom inštalovali 2x).
      5. V nastavení Wine: karta staging a enable csmt.
      6. Výber inštalačného súboru a inštalácia.
      7. Neinštaloval som DirectX- checkbox odčiarknuť!
      8. Nezaškrtol som automatické aktualizácie.

      Po inštalácii Launcher beží, ale ďalej som neskúšal. Možno neskôr vyskúšam tam hodiť hru z inej mechaniky- či pôjde.

      ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
      • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 14:04
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Ak sa nemýlim tak okrem vcrun2008 som postupoval rovnako, ale výkon bieda. Základ je nahodiť IE a directX, corefont sa tuším inštalujú zároveň s IE a čo sa týka nastavenia Wine bez voľby "csmt" preblikáva obraz. Keď som inštaloval WoT priamo cez voľbu PoL inštalácia prebehne ale pre zmenu hra sa nespustí, pozeral som aj výpisy ale so staršími verziami Wine nový upgrade WoT nefunguje podľa všetkého.

        • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 14:19
          Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

          Večer sa s tým pohrám, odsledujem fps , pridám screenshoty. Teraz si nepamätám,ako to makalo s prednastavenými voiľbami.

          ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
          • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 16:12
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Mám stiahnuté Update WoT takže môžem experimentovať aby som zakaždým neťahal celú hru. Ďakujem,,,

            • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 17:45
              Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

              Tak som to vyskúšal. Asi 29 fps pri nastavení grafiky na strednú kvalitu. Hralo sa mi bez problémov, okrem toho, že na NB sa mi blbo hrá a dosť sa prehrieva, preto tanky radšej na NB nehrávam.

              Pridávam tiež nejaké sľúbené screenshoty...

              ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
              • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 18:57
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Ja už neviem či sa mi bije driver grafiky s Wine alebo čo, šuškám sa s tým x dní a bez výsledku,,,

    • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 17:30
      Avatar 3xc   Návštevník

      Na Debian/testingu hravam WOT pravidelne uz nejaky ten cas. 32 aj 64(standard/HD) bit verziu aj v standarnych/rozsirenych aj minimal(100-125FPS)/plnych(26-90FPS) detailoch mi ide hra krasne, aj pred par minutami som hral.



      Pri starsich verziach WINEHQ boli problemy s latenciou/pingom a boli uz odstranene v nejakych predchadzajucich verziach wine, ale nespomeniem si ktorych.

      Pri starsich verziach WINEHQ bolo treba doinstalovat niektore dalsie playonlinux komponenty aby si hru rozbehal.

      Pri niektorych verziach a verziach ktore nemaju v sebe obsiahnute experimentalne CSMT je hra prakticky nehratelna, lebo FPS ti pojde na 1-10FPS.



      A preto:

      1. Nainstaluj si do systemu playonlinux.

      2. playonlinux->menu->tools->manage wine versions->Nainstaluj si verziu x86 alebo amd64 2.1-staging. Je dolezite aby to bola staging verzia, lebo len ta ma v sebe obsiahnute experimentalne CSMT. A je dolezite aby to bola verzia 2.1 lebo starsie obsahuju pre WOT dost kriticke bugy.

      3. playonlinux->menu->configure->new->32/64 to je jedno->verzia 2.1-staging->meno wot32/64->.... mozno sa ta bude pytat na mono tak klikni ze nech to nainstaluje.

      4. playonlinux->menu->configure->tab wot32/64->tab wine->configure wine. tab applications->wine version-> choose Windows 7. tab Staging-> ENABLE CSMT check.

      5. Nech ta ani len nenapadne doinstalovavat do WINEHQ nejake playonlinux komponenty, lebo to len dojebes, ako som to dojebal 999x ja.

      6. playonlinux->menu->configure->tab wot32/64->miscellaneous->run .exe a nainstaluj si wotko. a daj vytvorit odkaz :)

      8. Je mozne ze ti v linux systeme chybaju niektore potrebne balicky a preto sa ti hra/launcher/updater nespusti. To treba manualne prezistit cez tlacitko debug, kde ti v logoch napise errory a chybajuce subory, ktore bude mozno treba doinstalovat cez sudo apt install <pkgname>

      7. Je mozne ze ti WotLauncher pocas downloadu bude padat, a preto WotLauncher->nastaveni->aktualizace-> choose 10MB/s limit, PAA uncheck, PSA uncheck to je magic fix :D

      8. napis mi sem svoj WOT nickname a nainstaluj si mumble(nieco ako teamspeak len je to zadarmo a opensource).

      9. Uzivaj si WOTko pod linuxom :)

      • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 18:55
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Rozdiel v tvojej a mojej inštalácii je len v tom že neinštaluješ knižnice a vo verzii Windowsu, inak je to totožné včetne výsledku bohužiaľ,,,

        • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 19:49
          Avatar menom   Používateľ
          totožné včetne výsledku bohužiaľ

          Akože, Michal a 3XC píšu, že sa hrajú a u teba to nefunguje. Možno je načase, aby si sa vrátil k debianu ...

          • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 20:10
            Avatar 3xc   Návštevník

            To asi nebude Debianom.

            To je haluz. Pozri moje screeny. Je mozne ze nieco robis zle. Mozno ti ide renderovanie len cez CPU, over si vytazenie CPU pocas pustenej hry alebo pocas maximalizovanych glxgears. Kukni ci mas naozaj zapnute CSMT. Mozno si nainstaloval staru verziu wine, nainstaloval do nej nejake Dx9 Dx10 komponenty a potom si sa prepol inu verziu wine, over si ci ti tam naozaj nic nezostalo, pozri libraries ci to mas prazdne ako to mam ja.

            Presne tento problem, co mas som mal aj ja. Podla mna mas len chaos-mix v nastaveniach POL.

            • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 20:40
              Avatar 3xc   Návštevník

              Ak by sa ti dalo hod nam sem nejake info o systeme....

              inxi -SCG

              glxinfo | grep -i opengl

              xrandr --listproviders

              • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 23:41
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                dumaru@dell:~$ inxi -SCG
                System:    Host: dell Kernel: 4.4.0-31-generic x86_64 (64 bit)
                           Desktop: MATE 1.12.1  Distro: Ubuntu 16.04 xenial
                CPU:       Dual core Intel Core2 Duo E6550 (-MCP-) cache: 4096 KB 
                           clock speeds: max: 2333 MHz 1: 2000 MHz 2: 2000 MHz
                Graphics:  Card: NVIDIA GK208 [GeForce GT 730]
                           Display Server: X.Org 1.18.4 drivers: nvidia (unloaded: fbdev,vesa,nouveau)
                           Resolution: 1920x1080@60.00hz
                           GLX Renderer: GeForce GT 730/PCIe/SSE2
                           GLX Version: 4.5.0 NVIDIA 367.57
              • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 23:42
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                dumaru@dell:~$ glxinfo | grep -i opengl
                OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
                OpenGL renderer string: GeForce GT 730/PCIe/SSE2
                OpenGL core profile version string: 4.5.0 NVIDIA 367.57
                OpenGL core profile shading language version string: 4.50 NVIDIA
                OpenGL core profile context flags: (none)
                OpenGL core profile profile mask: core profile
                OpenGL core profile extensions:
                OpenGL version string: 4.5.0 NVIDIA 367.57
                OpenGL shading language version string: 4.50 NVIDIA
                OpenGL context flags: (none)
                OpenGL profile mask: (none)
                OpenGL extensions:
                OpenGL ES profile version string: OpenGL ES 3.2 NVIDIA 367.57
                OpenGL ES profile shading language version string: OpenGL ES GLSL ES 3.20
                OpenGL ES profile extensions:
                
              • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 23:42
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                dumaru@dell:~$ xrandr --listproviders
                Providers: number : 1
                Provider 0: id: 0x279 cap: 0x1, Source Output crtcs: 4 outputs: 3 associated providers: 0 name:NVIDIA-0
            • RE: World of Tanks v Linuxe 20.02.2017 | 23:23
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Len mi nejde do hlavy že čo robím zle. Wine 2.1 bez knižníc a predtým som vymazal PoL súbory aby som šiel na čisto. Staršiu verziu Wine ani Dx som nenahadzoval, fakt som už z toho jeleň,,,

    • RE: World of Tanks v Linuxe 21.02.2017 | 04:29
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Skúšal som WoT nahodiť cez trial CrossOveru, na min. detailoch to ide aj keď aj tam je dosť nízke FPS,,,

      • RE: World of Tanks v Linuxe 21.02.2017 | 23:03
        Avatar 3xc   Návštevník

        Pusti glxgears, maximalizuj okno a sleduj vytazenie CPU, na kolko ti to vytazuje. A potom este vyskusaj tlacitko debug v POL, ci ti tam nahodou nenabehnu nejake zvlastne errory, teda tych vypisov tam bude vela vela ale mrknut sa na to mozes.

    • RE: World of Tanks v Linuxe 22.02.2017 | 09:02
      Avatar Peter Ubuntu 14.04  Používateľ

      https://www.vg247.com/2017/02/22/prominent-world-of-tanks-streamer-poshybrid-dies-after-lengthy-stream/

      kazdu xvilu dobry napad :-)
    • RE: World of Tanks v Linuxe 24.02.2017 | 11:54
      Avatar 3xc   Návštevník

      Po poslednej aktualizacii(23.02.2017) hry WOT na verziu 9.17.1(http://worldoftanks.eu/en/news/general-news/version-917-1-release-announcement/) sa vam moze stat, ze hra prestane fungovat, co sa prejavi padom hry ihned po jej spusteni kde v detailoch o pade programu najdete spomenute nieco ako xaudio2. V tomto pripade odporucam prestavit v konfiguracii WINE verziu Wokna na 10.