mandrake + freesw

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.10.2005 | 23:14
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
mam mandrake 10.1 a pocul som (a cital a kecal a neviem co este) o inych distribuciach. aku vyhodu ma napriklad debian? viem ze je to tu 100x porozpisovane, ale rad by som vedel ci sa pre "lamu" oplati zmenit distribuciu linuxu... dalsia otazka je ohladom free sw... ktore programy je podla vas nutne stale aktualizovat a na ktorych ziadne aktualizacie netreba?
    • Re: mandrake freesw 27.10.2005 | 19:31
      f0f0   Návštevník
      neviem aka velka lama si :) ale podla mna, ak chces vyskusat inu distribuciu nic ti nebrani...debian je trochu narocnejsi (ziadna velka klikacka - vascinou vsetko rucne) ale existuje Ubuntu a Kubuntu, ktore su "odvodene" z Debianu. Instalacia je jednoducha...odporucam www.ubuntu.cz kde najdes "neoficialnu prirucku" k Ubuntu. Ubuntu ma Gnome a Kubuntu KDE. Viac najdes na internete... Aktualizovat sa oplati vsetko...ak je uvolneny nejaky balik, vacsinou opravuje nejake chyby....
      • Re: Re: mandrake freesw 27.10.2005 | 19:46
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        no to je pekne ze opravuje dake chyby... ale tak napriklad amaroK - mam povodnu verziu 1.1, a neviem ci sa mi chce babrat a stahovat novsiu, ked instalovat nejako uzasne neviem :)
        • Re: Re: Re: mandrake freesw 27.10.2005 | 22:57
          f0f0   Návštevník
          no, ak nas Mandrake 10 alebo 10.1 tak najnovsiu verziu nenainstalujes, lebo amarok 1.3.x je zavisly na KDE 3.3.x
        • Re: Re: Re: mandrake freesw 27.10.2005 | 23:06
          f0f0   Návštevník
          ale ty si sa pytal na aktualizacie, a ja som to pochopil tak, ze co ti ponukne "aktualizacia" (kontrolne centrum mandrake - program na aktualizaciu systemu cez internet - bezpecnostne updaty a pod. - lebo tu mas na vyber bezpecnostne aktualizacie, aktualizacie opravujuce chyby a normalne aktualizacie), ci to mas instalovat.... na to som odpovedal, ze ti to odporucam. Nemyslel som tym, ze mas rucne updatovat programy za kazdu cenu...
          • Re: Re: Re: Re: mandrake freesw 27.10.2005 | 23:14
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ok dakujem... ak uz mam "mendrejka" a chcem nieco aktualizovat, musim byt clenom mandrake klubu? stale mi to take hluposti spomina... a stranky ohladom toho nefunguju, lebo mam mandrake a ta spolocnost sa uz vola mandriva a ma presunute stranocky...