a co odinstalovanie???

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.10.2005 | 23:24
Avatar pablo_s Ubuntu 6.06 LTS - Dapper Drake  Používateľ
Ked som sa tak pustil do ucenia sa instalovat nieco nove, vznikly aj problemy, ze nieco nebezalo korektne..... a teraz by som to chcel odstranit. ako na to??? dik
    • Re: a co odinstalovanie??? 27.10.2005 | 22:23
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      Spusti Synaptic, najdi program a vyber odinstalovat.
      • Re: Re: a co odinstalovanie??? 27.10.2005 | 22:39
        Avatar pablo_s Ubuntu 6.06 LTS - Dapper Drake  Používateľ
        lenze ja potrebujem odinstalovat nieco, co som nepridal cez synaptic
        • Re: Re: Re: a co odinstalovanie??? 27.10.2005 | 22:44
          ethyl   Návštevník
          tak to proste vymaz... mal by si vediet kam sa to instalovalo. a ked nie, da sa to urcite jednoducho zistit. ked si to instaloval zo zdrojakov, precitaj si Makefile, mozno ma option uninstall. ked nie, urcite ma zadanu cestu kam install kope binarky. rozhodne by pomohlo, keby si povedal, ako si to instaloval
    • Re: a co odinstalovanie??? 27.10.2005 | 22:54
      peter golis   Návštevník
      zavisi od toho, ako to bolo instalovane.
    • Re: a co odinstalovanie??? 28.10.2005 | 00:37
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Ak ste to inštalovali cez Synaptic (apt-get), tak to odinštalujte rovnakým spôsobom. Ak ste to kompilovali, tak príkazom make uninstall.
      • Re: Re: a co odinstalovanie??? 28.10.2005 | 12:39
        Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
        Zhrniem to: 1. Ak instalujes cez Synaptic, na odinstalovanie pouzi Synaptic (nie je tvoj pripad); 2. Ak instalujes pomocou apt-get install balik, odinstalujes pomocou apt-get remove balik; 3. Ak instalujes pomocou dpkg -i balik, odinstalujes pomocou dpkg --remove balik; 4. Ak instalujes zo zdrojovych kodov, odinstalujes pomocou make uninstall;
        • Re: Re: Re: a co odinstalovanie??? 28.10.2005 | 17:27
          limbi   Návštevník
          s castou tvojho prispevku si dovolim nesuhlasit. pokial instaloval pomocou bodu 1., 2. alebo 3., je potom jedno, ci to odinstaluje pomocou synapticu, dpkg, alebo apt-get. priklad, nainstaluj nieco pomocou apt-get, vbehni do synapticu a tam sa to objavi a mozes to aj odinstalovat. to iste aj dpkg. pri dpkg moze pouzit namiesto parametru --remove parameter --purge, co odstrani aj konfiguraky. inac je to pekne zhrnute pohromade
          • Re: Re: Re: Re: a co odinstalovanie??? 28.10.2005 | 20:53
            Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
            Aj ja si dovolim nesuhlasit s tym, co som napisal - v prvych troch pripadoch je v zasade jedno, ktorym prikazom sa odinstaluje (s dodatkom ohladne odstranenia konfiguracnych suborov pri pouziti dpkg), ale mal som na mysli skor prehladnost pre zaciatocnika - ako sa program deinstaluje pri pouziti toho isteho prikazu.
            • Re: Re: Re: Re: Re: a co odinstalovanie??? 28.10.2005 | 23:24
              limbi   Návštevník
              no tak teraz to ma aj prehladne, aj presnejsie s dodatkami :), uz len aby to pochopil. sry, ale som povazoval za potrebne reagovat