tazko popisatelne

Sekcia: Konfigurácia 14.05.2017 | 15:02
Avatar 3xc   Návštevník

Ahojte.



V poslednej dobe sa mi dost casto stava ze mi iste userspace aplikacie na komplet zablokuju system, monitor sa vypne, klavesnica prestane reagovat, ale hudba hra dalej a siet je dalej funkcna. Ako je to mozne ??? Nedsa sa tomu nejak branit ? Nenasiel by sa nejaky mechanizmus ako automaticky restartovat PC pripadne nahodit spat Obraz a input s klavesnice a mysi ked vypadne ?

    • RE: tazko popisatelne 14.05.2017 | 15:18
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

      Aky system ake prostredie. Mas nastavenu kl. skratku ctrl+alt+backspace? Nefunguje ani ta?

      ctrl+alt+backspace

      Co ine ovladace GK?

      • RE: tazko popisatelne 14.05.2017 | 15:22
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Pozeram ze som vybral zly odkaz. Najdi si podla tvojho systemu a prostredia ako zapnut ctrl+alt+backspace.

        • RE: tazko popisatelne 14.05.2017 | 19:39
          Avatar 3xc   Návštevník

          Diki, skusal som, ale nepomohlo.

          setxkbmap -option terminate:ctrl_alt_bksp

          Samo o sebe prikaz prida skratu na restart X servera. To vsetko funguje len v tomto pripade ani tato skrata nefunguje.

          • RE: tazko popisatelne 14.05.2017 | 20:01
            Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

            Nejde ani ctrl+alt+F1 ... F2 ... aby si mohol pred restartom pozriet aspon log?

            • RE: tazko popisatelne 15.05.2017 | 00:33
              Avatar 3xc   Návštevník

              heh, keby ze ide, tak si restartujem X sam...

              • RE: tazko popisatelne 16.05.2017 | 12:39
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Keďže píšeš "a siet je dalej funkcna", tak je možné že tie logy vieš v okamihu vytuhnutia pozrieť. Teda, ak nepovažuješ slová vieš a chceš navzájom za antonymá.

        • RE: tazko popisatelne 21.05.2017 | 21:45
          Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

          Zdravím...skúšal som túto fintu a išla mi iba pravá ctrl+alt. Ľavá kombinácia nereagovala.

    • RE: tazko popisatelne 14.05.2017 | 16:10
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Je to možné, veľmi jednoducho. Ak máš "upravované" hry, tak sa to deje relatívne často. A dostaneš k tomu aj iné prekvapenia.

      • RE: tazko popisatelne 14.05.2017 | 19:42
        Avatar 3xc   Návštevník

        Jasne, do systemu som si natahal vsetok proprietarny soft a hry a binarne bloby vsehodruhu a potom som na to stiahol jeden velky aktivator a krek nech mi to ide...

        • RE: tazko popisatelne 14.05.2017 | 21:03
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Podľa tvojho opisu to vyzerá na to, že si aplikácia nechala pre seba klávesnicu. Toto robia takmer výhradne hry. A ak sa taká hra zasekne, tak to vyzerá presne podľa tvojho opisu. Mno, a keďže radšej nepíšeš o aké aplikácie sa jedná, ....

    • RE: tazko popisatelne 14.05.2017 | 20:17
      Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

      Na reštart si nastav klávesu napájanie, že nech Ti vypne korektne počítač. Zvykne ešte to fungovať, keď nejde myš a klávesníca (pri vypnutí si nastav, že nech Ti, ak nie je, zaloguje dmesg). Alebo už len zostáva hard reboot.

      Nemáš ojedine vadnú RAMKU? Aj keď skôr by zhadzovalo aplikáciu ako X server, prípadne nejakú inú aplikáciu.

      Ak to není hra, tj. OpenGL abo ekvivaletné, resp. apka využivajúca hardverovú akceleráciu, tak potom niečo Ti dosť isto blokuja/blbné/sa kazí X server. Pospúšťaj si aplikácie z konzol, či warningy nezobrazia niečo viac. ... Skús ešte zmeniť softvér z inej "main" stream GUI knižnice na inú (z Qt na GTK, alebo iné).

      Potom si ešte zistí prípadné, čo robí klávesa skratka SysRq.

      človek z Prešovského kraja
      • RE: tazko popisatelne 14.05.2017 | 20:18
        Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

        Akú prostredie a distribúciu používaš?

        človek z Prešovského kraja
    • RE: tazko popisatelne 14.05.2017 | 20:55
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      1. Skúšal so pozrieť logy, alebo inak zistiť problém?

      2. Máš nejaké vizuálne udelátko, kde vidíš spotrebovanú pamäť, disk a procesor?

      3. Aké ovládače na grafiku používaš? Dosť nevysvetliteľných záhad spôsobuje práve ovládač grafiky.

      4. Skúšal si sa pri probléme prepnúť do terminálu cez Ctrl+Alt+F1?

      5. Skúšal si test na RAM?

      6. Máš dostatok voľného miesta na disku?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: tazko popisatelne 18.05.2017 | 20:21
        Avatar 3xc   Návštevník

        Dakujem vsetkym za postrehy a napady. Je to bug. V logoch nic nie je...

        Processor, pamat, a HDD myslim ze vpohode, tam mam zopar TB a GB volneho miesta...

        CTRL+ALT+F1 nefunguje, to skusam vzdy ako prve predsa...

        Memtest som skusal vsetko v vpohode PC je vpohode.

        Ako pises je to ovladac na graficku kartu. Konkretne AMD :D AKo uz byva zvykom, kazdy mesiac novy hardware ale ovladace prichadzaju az po roku mozno dvoch ale pofixovane takym stylom ze je to na zaplakanie.... perf testy asi nemaju lebo, keby ze hej tak si mozno uvedomia... A unit testy to uz velmi velmi pochybujem... Skusal som Bedňa MESA 12 az najnovsi trunk z gitu vytiahnut, aj amdgpu aj ten ich proprietarny binary blob som skusal a to iste aj s kernelom az po trunk 4.12-rc1. Je to bug, asi sa naseriem a vsetky bugy pozbieram a zacnem ich predavat alebo reportovat denne aspon 30 bugov ale takych ze im dam len binarne sploity a nech si hladaju a tych ich bordeloch, kde je chyba. Mozno by ma ochotne aj Kratkopokojne zavody zasponzorovali ze im konkurenciu odstavujem ktovie kolko daju.

        • RE: tazko popisatelne 18.05.2017 | 20:42
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Keď čítam AMD, čo máš za distro? Zrejme by to dočasne vyriešilo niečo silne stabilné, kde sa nenachádzajú ešte rozbité ovládače od AMD.

          Tie najnovšie sú najhoršie :) Záleží samozrejme aj čo máš za HW a či potrebuješ všetky najnovšie vychytávky.

          Osobne mám NVidiu, ale AMD fandím, že sa to snažia prekopať, no nesie to so sebou dosť problémov.

          Na desktope je práve najproblémovejšia časť výkonná grafika v spojení so systémom, rovnako sú problémové výpočty na grafike, pretože sa to rýchlo vyvíja. Kto sa snažil ťažiť nejakú alternatívnu krypto menu mi dá za pravdu.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: tazko popisatelne 19.05.2017 | 12:39
            Avatar 3xc   Návštevník

            Tu asi ani tak nejde o distro, ale ako sme sa bavili o nekontrolovateľné a neoverené prílevy miliónov riadkov nového kódu označeného ako stabilný :D, stavím sa že v gitlogu najdem polovicu IP z indie...



            Jjj Bedňa, ale mám novú grafickú kartu a silné a stabilné som už skúšal. To bola ešte väčšia hrôza ako nové a nestabilné. V stabilných distrách nebol ani len základný user experience, však všetko blikalo, padalo, sralo sa, náhodne mrzlo, PWM ignore, takže ani len surfovanie po webe nebolo ok :D



            Tiež mám jeden PC s Nvidiou, je síce staručký, ale tam všetko šľape v pohode. Tiež fandím AMD preto som si kúpil od nich grafiku.



            Len nechápem ako je možné že kernel dovolí používateľovi prevziať kompletne kontrolu nad klávesnicou... bezpečnosť nulová...



            Tiež je krásne, to si isto už väčšina vás všimla ako asi na 0.1 sekundy po napísaní prihlasovacieho mena a hesla do niektorých Greeterov zrazu tie hviezdičky alebo bodočky, ktoré vám zkrývali heslo zmiznú a objavi sa tam vaše skutočné heslo, pekne v plain čitateľnej podobe, ak si už toto nikto pol roka nevšimol a nereportol to tak už neviem.