Zobrazit pracovnu plochu

Sekcia: Konfigurácia 09.10.2017 | 16:56
Avatar dirko   Návštevník

Zdravim mam otazku ci sa v Debiane 9 da niekde nastavit tlacitko Zobrazit pracovnu plochu aby mi vsetky spustene okna stiahnlo dole. Pouzivam KDE.Existuje to na plochje, ale potreboval by som to stiahnut dole na listu a to sa mi vobec nedari. Neviete mi nejako pomoct? Dakujem Roman

    • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 17:01
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Klávesová skratka Win + D nefunguje?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 17:32
        Avatar dirko   Návštevník

        bohuzial nie :(

      • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 17:39
        Avatar dirko   Návštevník

        tak je to CTRL + F12

        • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 18:04
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Tak to je blbé, pretože Ctrl + D funguje (fungovalo) skoro všade na Linuxe, Windowse a možno aj inde.

          Premapuj si tu skratku a keď si sadneš aj za Win, tak to bude fungovať.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 18:08
            Avatar dirko   Návštevník

            a nevies ako z toho spravit nejake tlacitko na liste aby som furt nemusel tak blbo data ruky?

            • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 18:11
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Ctrl + D je pohodlné, ja osobne KDE nepoužívam.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 18:12
                Avatar dirko   Návštevník

                a ako to premapujem prosim?

                • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 18:20
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Ako som písal KDE nepoužívam, ale pozri do nastavení.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 18:22
                    Avatar dirko   Návštevník

                    ok dakujem kuknem

              • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 19:32
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                A vo firefoxe to CTRL+D tiež ukáže desktop?

                • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 20:03
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Hore som písal Win + D potom sa uklepol kurňa.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 20:50
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    To je v poriadku. Mne tiež kombinácia kláves Super_L + D neukáže desktop, ale nemám KDE. Teda, predpokladám že sú klávesy Super_L a Win klávesu to isté.

                    • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 21:38
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Jasne, tá klávesa má niekoľko názvov, v starších dobách to bol štandard, dnes už si to asi každý rieši po svojom.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: Zobrazit pracovnu plochu 10.10.2017 | 11:18
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        V starších dobách som tú klávesu vždy mechanicky vypáčil, neskôr som ju zakazoval softwérovo. A nakoniec som si zvykol o ňu nezavadiť keďže bola nebezpečne blízko bežne používaných kláves CTRL a ALT. A doteraz neviem načo je dobrá tá klávesa aj s takým štandardom.

                        • RE: Zobrazit pracovnu plochu 10.10.2017 | 17:57
                          Avatar dwfejkcvnejkn   Návštevník

                          Práve na to je dobrý ten kláves, aby si mohol používať vlastné skratky. Keď chceš dvojklávesovú skratku, tak ostatné klávesy sú zväčša obsadené. Ja mám Win+X na vypnutie displeja. Šetrič nepoužívam.

                          • RE: Zobrazit pracovnu plochu 10.10.2017 | 18:41
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Keď už mám všetky potrebné klávesové skratky, tak mi nepripadá rozumné aby som si vytváral nové ktoré nevyužijem a nebudem si ani mať dôvod ich zapamätať.

                            Nejako mi nepripadá pravdivé že by už boli všetky dvojklávesové skratky obsadené. Máme 26 základných písmen [a-z], pravý a ľavý CTRL, pravý a ľavý ALT. Pravý ALT vynechám keďže ten je dosť často používaný ako ISO_Level3_Shift. Takže nám ostáva 3x26 pozícií na dvojklávesové skratky. To je 78 kombinácií. Neverím že sú všetky, alebo skorovšetky obsadené.

                            Tie novotvary ako kláves, priečinok, vopcháčik, loptohod, hovník a detegcia ma len unavujú. A je mi jedno že si na takých novotvaroch postavil obhajobu dizertačky nejaký študent hranolkovej univerzity.

                            PS: U mňa v Unity mám zobrazenie plochy ako jednu z položiek pri prepínaní programov cez ALT+TAB. LXDE a XFCE na to mali napríklad ikonku vedľa hodiniek po vzore Windows 98 Plus Pack. Ale ohľadne KDE neviem, skúšal som to pred vyše 15 rokmi a nesadlo mi to.

    • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 19:45
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Ikonku minimalizovania všetkých otvorených okien bolo v KDE vždy možné používať. Rozdiel je len v spôsobe jej umiestnenia do lišty. Kým v KDE 4 ju stačilo pridať cez widgety, v KDE Plasme 5 je ju potrebné pretiahnuť z ponuky widgetov do lišty. Čiže: Odomknúť widgety → klik v paneli na ikonku widgetov → nájsť widget „Minimalizovať okná“ → myšou ho stiahnuť do panelu.

      • RE: Zobrazit pracovnu plochu 10.10.2017 | 16:45
        Avatar dirko   Návštevník

        super, dakujem a funguje

    • RE: Zobrazit pracovnu plochu 09.10.2017 | 21:44
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      V LM je ikonka "Zobraziť plochu" default na lište a ešte aj funguje Win + D.