problem s ssh z vonkajsej siete

Sekcia: Konfigurácia 17.01.2018 | 20:03
Avatar pogy   Používateľ

Ahojte, prestalo mi fungovat ssh z vonkajsej siete, ide len z lokalnej, googlim, no neviem s tym pohnut. Nahodil som "phpservermon" a test na port 22, mohlo to dako blokonut? No aj ked vypnem ufw, stale sa tam neviem dostat a vypise "connection refused", s ufw aktivnym len "time out" a v logoch vidim, ze ma ufw blokuje, takze portforwarding je nastaveny. Skusal som sa pripojit aj z inej vonkajsej IP a stale nic. Stroj bezi na ubuntu-server.

    • RE: problem s ssh z vonkajsej siete 18.01.2018 | 08:06
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      skusil by som zmenit port pre ssh

      a nemenil si nahodou konfiguraciu routrov/modemu ? nemas nahodou v sieti ine zariadenie s aktivnym ssh ??

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: problem s ssh z vonkajsej siete 18.01.2018 | 09:55
      Avatar jarvis   Používateľ
      Nahodil som "phpservermon" a test na port 22

      skúsil si to vypnúť?

      No aj ked vypnem ufw, stale sa tam neviem dostat a vypise "connection refused"

      ani z lokálky?

      nepoznám uwf, ale aké pravidlá sa nastavia keď ho vypneš? možno, že všetko zablokuje alebo že všetko povolí?

    • RE: problem s ssh z vonkajsej siete 18.01.2018 | 11:09
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Takže si hodil ssh aj phpservermon na ten istý port, čo bude príčina.

      S UFW skúsenosti nemám, ale podľa tejto wiki, narába s iptables, takže po vypnutí tam tie pravidlá možno ostanú, treba si pozrieť čo v iptables je keď UFW vypneš.

      sudo iptables -L
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: problem s ssh z vonkajsej siete 18.01.2018 | 21:08
      Avatar pogy   Používateľ

      Dakujem za reakcie. Z lokalky to ide v pohode, nic som nemenil v konfigu ufw, ani v routry. Jednine som updatoval kernel na 4.14.13, ale to uz par dni dozadu, a z ineho servera som testoval cez phpservermon ten port 22, co som teda uz zrusil, no stale nic. Ak ufw vypnem, iptables sa zmeni a v podstate povoli vsetko vsade, no na ssh sa aj tak nedostanem (z vonka). Odinstaloval openssh-server aj ufw a znova nahodil, no bez uspechu. Skusim este zmenit port ssh s jeho smerovanie na routry...