Generovanie kryptomeny. API riešenie pre brokera pri withdrawal

Sekcia: Programovanie 01.03.2018 | 16:22
Avatar Slavomír Ubuntu 23.10  Používateľ

Čavte chalani,
financovanie účtu a tiež výber peňazí u forex brokera na báze kryptomeny má viacero výhod. Nižšie bankové poplatky (medzinárodný prevod má veľmi vysoké poplatky a o veľkosti všetkých poplatkov vás banka ani neinformuje – informuje vás iba o poplatkoch určených ňou a neuvádza ešte väčšie poplatky iných bankových inštitúcii cez ktoré platba prechádza), výhodnejší kurz ak sa prevádza medzi menami (napr konverzia medzi EUR a USD).

 

Medzi najdôležitejšie problémy ktoré musí forex broker / binárny broker vyriešiť patrí API spolupráca banky, e-peňaženiek a platobných kariet (spoločnosti VISA a MasterCard) aby bolo technicky možné zabezpečiť to, aby si klienti mohli viac peňazí vybrať (withdrawal) ako vložili. To bezpochyby vyžaduje veľmi zložitý a zdĺhavý birokratický proces – jednoduchého určite nie je.

 

Je dosť možné, že v dôsledku sankcií mohli vzniknúť v Ruských brokerských spoločnostiach určité problémy čo sa týka spolupráce so spoločnosťami VISA, MasterCard, e-peňaženkami, alebo aj čo sa týka medzinárodnej spolupráce medzi bankami.
Na nešťastie niektorí ruskí brokeri poskytujú naozaj bezkonkurenčné služby.

 

Zdá sa mi, že financovanie účtu u brokera kryptomenou bude najviac bezpečné riešenie. V prípade kryptomeny je pravdepodobne technicky a byrokraticky najviac jednoduché zabezpečiť to, aby bolo technicky možné, aby si klienti mohli viac peňazí vybrať ako vložili.
Nakoľko je toto IT fórum, tak určite mnohí z vás majú bohaté skúsenosti s kryptomenami. Chcel by som sa spýtať (mám otázku), či by ste to mohli potvrdiť:
v prípade ak klient zarobí peniaze a chce peniaze vybrať, broker musí mať doriešené API riešenie, ktoré mu umožní vygenerovať krypromenu presne v tom množstve a v tej hodnote ktorú si klient zarobiť – resp chce vybrať (withdrawal).
Nakoľko je z pohľadu váš ITčkárov takéto riešenie zložité? Nie je to moc komplikované? Máte približené predstavy API IT riešenia, ak by ste od klienta dostali zákazku vyriešiť takúto vec?

 

Pýtam sa hlavne preto, aby som mal istotu, aby som nemal problém s prípadným výberom peňazí. Robiť financovanie a výber peňazí cez kryptomeny u brokera sa mi zdá ako najviac bezpečná vec

    • RE: Generovanie kryptomeny. API riešenie pre brokera pri withdrawal 01.03.2018 | 17:35
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Nepochopil som úplne otázku o čo ti ide. Ak chceš obchodovať s fiat menami, tak to anonymne nepôjde hoci to v závere vymeníš za krypto menu.

      Pokiaľ chceš obchodovať s kryptomenami, tak je kopec búrz, kde to anonymne ide (asi väčšina). Pokiaľ sa pýtaš, ako obchodovať s konkrétnou kryptomenou menou, tak si z listu kryptoburz vyberiem tú kde sa s ňou obchoduje a áno tá burza musí mať rozhranie pre danú menu.

      Výraz API sa skôr používa v spojení s tým, ak si chceš naprogramovať svojho obchodovacieho robota, alebo inú aplikáciu s napojením na burzu. Väčšina búrz to umožňuje.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Generovanie kryptomeny. API riešenie pre brokera pri withdrawal 01.03.2018 | 19:27
        Avatar Slavomír Ubuntu 23.10  Používateľ

        Diki za odpoveď, jasne chápem. Myslel som výlučne na klasického forex brokera.

         

        Vedel by si si predstaviť nejaké konkrétne API riešenia, ak by ťa nejaký broker požiadal o doplnenie možností deposit / withdrawal na kryptomemy podobne ako brokeri uvedení dole? Bolo by to v celku jednoduché alebo by to bolo v celku komplikované?

        1 / 2 / 3 / 4

        (tu sú linky na štyroch brokerov podporujúcich financovanie účtu kryptomenami. Je ich ešte podstatne viac)

        • RE: Generovanie kryptomeny. API riešenie pre brokera pri withdrawal 01.03.2018 | 20:02
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Viem si to predstaviť, mno musel by si si naštudovať ako fungujú napr. Bitcoin peňaženky. Sám viem len vzdialenú teóriu. Napr. Electrum (open source peňaženka pre Bitcoin) má za sebou tvorcov ktorí držia celý blockchain a peňaženka si už len stiahne malú časť z neho aby to bolo rýchle.

          Väčšina mien je open source, majú nejakú knižnicu na prácu s menou ktorá pri šťastí bude zdokumentovaná. Takže tam bude návod ako poslať menu, ako prijať menu ako sa synchronizovať s blockchainom a ako si ukladať dáta do peňaženky.

          Úplne jednoduché to nebude, mno spravíš prvú a ostatné už bude pohodička :)

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Generovanie kryptomeny. API riešenie pre brokera pri withdrawal 01.03.2018 | 19:47
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      API riešenie, ktoré mu umožní vygenerovať krypromenu

      Čiže navrhuješ aby broker vygeneroval, teda vyťažil pre teba menu za ktorú si ty vypýtaš peniaze z predaja. Tento obchodný model je trošku zastaralý, funkciu výpalníkov už kompletne prebral štát. Ty ho odtiaľ nevysáčkuješ.

      Skús formulovať otázku jednoduchšie a jasnejšie. A ak si chceš naprogramovať alternatívu k SEPA, tak si zažiadaj o Venezuelské občianstvo. Tam bude v tom segmente dosť eldorádo.

    • RE: Generovanie kryptomeny. API riešenie pre brokera pri withdrawal 03.03.2018 | 11:26
      Avatar debo   Návštevník

      nepochopil som k comu je kryptomena..

      • RE: Generovanie kryptomeny. API riešenie pre brokera pri withdrawal 04.03.2018 | 00:01
        Avatar Slavomír Ubuntu 23.10  Používateľ

        Nikdy si nepočul o bitcoine?

        • RE: Generovanie kryptomeny. API riešenie pre brokera pri withdrawal 04.03.2018 | 11:43
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          " aby si klienti mohli viac peňazí vybrať ako vložili." to je perpetum mobile a ak toto vyriešiš dostaneš určite Nobelovku-len s chuťou do toho!!!

          • RE: Generovanie kryptomeny. API riešenie pre brokera pri withdrawal 04.03.2018 | 15:02
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Tento typ ekonomického perpetum mobile sa volá devalvácia. Ekonómovia tvrdia že je hnacím motorom ekonomiky. A má to vcelku zaujímavý dopad na dôchodkové sporenie.

            Ale to je mimo záberu tejto otázky. Tu ide o to, kto mu vytvorí "petrodoláre" (zo slova petrol/petrochémia) ktoré bude vlastniť on. Niečo také má teraz legálny boom vo Venezuele kde im chýba fyzická mena na bežné mikroransakcie pri platbách za obyčajné nákupy a drobné služby.

            • RE: Generovanie kryptomeny. API riešenie pre brokera pri withdrawal 06.03.2018 | 06:47
              Avatar laco2 cinamon  Používateľ

              Ja som to myslel zo žartu-ak niekto zarobí-iný musí prerobiť-ako tí čo nikoho nezamestnávajú,nemajú žiadne fabriky, a len kšeftovaním s menou zarábajú mil€!