Zmena farby Adresara.

Sekcia: Konfigurácia 04.03.2018 | 17:11
Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

Zvolil som si v MX-17 themu Moka. Len adresare(zalozky) maju neprijemnu ruzovkastu farbu. :-( Da sa zmenit nejako farba adresarov. Alebo nainstalovat nejaky program ktorym by sa to dalo zmenit ?

    • RE: Zmena farby Adresara. 04.03.2018 | 20:36
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Uprav si .bashrc.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Zmena farby Adresara. 05.03.2018 | 21:25
        Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

        Spravil som to taakto. A dalej ako sa vymotat ? ako to z potvrdenim ulozit aby sa zmena prejavila ? Chcem len aby ta ikonka bola zrebars zelena, nie ruzova. O nic ine mi nejde.

        • RE: Zmena farby Adresara. 05.03.2018 | 21:27
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Však uložiš ten súbor, zavrieš terminál a znovu spustíš.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Zmena farby Adresara. 05.03.2018 | 21:32
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Cez Ctrl-o uložíš (musíš potvrdiť Y) a Ctrl-x zavrieš.

          • RE: Zmena farby Adresara. 05.03.2018 | 22:32
            Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

            podla popisu. Otvorim terminal a tamm toto : - farba adresara bezo zmeny, cize nadalej ruzova

            • RE: Zmena farby Adresara. 06.03.2018 | 11:04
              Avatar menom   Používateľ

              Máš tam veľa medzier.Medzera nemá byť za LS_COLORS ani za znakom = Ani za znakom $ Takéto veci je lepšie kopírovať ako vyťukávať. Skopírovaný príkaz vložiť do Nano rovnako ako do Terminálu, spoločným stlačením 3 kláves Ctrl Shift V

              LS_COLORS=$LS_COLORS:'di=0;32:' ; export LS_COLORS
              

              • RE: Zmena farby Adresara. 11.03.2018 | 18:05
                Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

                Porad ako zrusim toto ? Vid foto. Za kazdym otvorenim terminalu to tam mam navrchu.

                • RE: Zmena farby Adresara. 11.03.2018 | 19:29
                  Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

                  Odstranil si ten riadok z .bashrc?

                  • RE: Zmena farby Adresara. 13.03.2018 | 20:07
                    Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

                    Jaaaaaj ja celkom zabudol na CTRL O. :-)) A ja sa motal medzi CTRL W , Y, X. Vdaka.

        • RE: Zmena farby Adresara. 06.03.2018 | 10:27
          Avatar medo   Návštevník

          Treba si navody pozerat podrobne, ja tam vidim 'di=0;35:' ; u teba je to 'di = 0 ; 32:' co zdaleka nie je to iste . Staci si pustit prikaz

          env | grep COL
          a zistis preco.

          • RE: Zmena farby Adresara. 06.03.2018 | 19:36
            Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

            di=32 je zelena co chcem. 35-je povodna uzova.

    • RE: Zmena farby Adresara. 06.03.2018 | 12:02
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

      Neviem ci to chapem spravne, ale on chce zmenit farbu adresara nie farbu vypisu ls pre adresar co mu tu vy radite. Nazov clanku z prveho prispevku "How do I change the color for directories with ls in the console?"

      Skus pozriet kde ma ta tema Moka ikony. Najdi v nich adresar places a v nich su adresare podla velkosti px icon. V kazdom si prekresli ikonu folder podla farby aku vyzadujes. Ak ma ikona folder priponu png spravys to v gimp, ak svg spravys to v inkscape.

      Ak chces aby sa ti tato tema nemenila po preinstalovani tak si tie ikony prekopiruj do /home/tvoje_meno/.icons . Premenuj ich a v spravcovy vzhladu si ich nastav ako aktivne.

      • RE: Zmena farby Adresara. 06.03.2018 | 12:08
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Este doplnim ze premenujes to tak ze zmenis nazov adresara s ikonami napr. na moje_ikony a tiez v subore index.theme zmenis polozku Name=moje_ikony.

      • RE: Zmena farby Adresara. 06.03.2018 | 19:40
        Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

        Konecne niekto chape co chcem. Ano chcem zmenit farbu "obalky" ikonu. Ta je ruzova, a nieje to pekne. Nic viac v tej teme Moka si nezelam menit, je uzasna.

        • RE: Zmena farby Adresara. 06.03.2018 | 20:08
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

          Tak to vyskusaj, ikony su v /usr/share/icons. Tam si najdi temu ktoru pouzivas a skus ju premalovat. Pred tym si nezabudni odzalohovat povodnu.

          • RE: Zmena farby Adresara. 06.03.2018 | 20:22
            Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

            Ako myslis premalovat ? V prilohe vidis co po rozkliknuti danej temy vidim. A ak rozkliknes daky adresar z cislom, vidis druhy obrazok. No v adresaroch su len ikony alebo odkazy na ikony.

    • RE: Zmena farby Adresara. 06.03.2018 | 20:23
      Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

      snimka 2 - rozkliknutie temy Moka. a Snimka 3 je po rozkliknuti ktorehokolvek adresara z cislom velkosti.

      • RE: Zmena farby Adresara. 06.03.2018 | 21:02
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Skus rozkliknut este ten adresar places az kym neprides na nieco taketo.(obrazok)

        • RE: Zmena farby Adresara. 06.03.2018 | 21:33
          Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

          Je tam len : folde-remote.png

          • RE: Zmena farby Adresara. 07.03.2018 | 10:01
            Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

            Jj, nainstaloval som si tu temu Moka a naozaj ona nema vlastnu ikonu folder. Berie ju z inej temy. Cize preklikaj sa na adresar /usr/share/icons a tam daj vyhladat "folder". Najde ti to ikony zo vsetkych tem a ty si najdi tu ktora je pouzita. Tym zistis z ktorej temy berie ikonu priecinku. U mna napriklad tema Moka berie ikonu priecinku z temy menta.

            P.s Tiez mozes vyskusat zobrat ikonu folder z inej temy a prekopirovat ju do temy Moka. Tym padom by system mal zacat pouzivat tuto ikonu.(po zmene temy/restarte)

            • RE: Zmena farby Adresara. 08.03.2018 | 18:40
              Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

              Objavil som ze je to thema Faba. No v Synapticu som nasiel aj stopu na veb a v nom stalo i toto : "Faba Ikona Téma

              Faba je navrhnutý s ohľadom na jednoduchosť a súlad s normami s ikonami. Jeho účelom je minimálna sada ikon, ktoré slúžia ako základ pre iné témy (napríklad Moka)."

              • RE: Zmena farby Adresara. 08.03.2018 | 19:46
                Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

                To faba nemam v synaptic tak neviem co to je.

                Ak chces menit tie ikony tak si vytvor v /home/user adresar .icons . Prekopiruj do nej temu Moka. Premenuj ju v subore index.theme a prekopiruj do nej ikony folder ktore sa ti pacia(pripadne si ich este uprav) do adresara places podla velkosti ikon.

                Ja som si napriklad nakreslil nove ikony folder, vid. obrazok.

            • RE: Zmena farby Adresara. 08.03.2018 | 20:01
              Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

              Skusal ikonu floder.svg otvorit v Inkscape, premalovat ju no pri kopirovani do Faba themy (snad ked z nej cerpa Moka, mozno ju aj zmeni ) No v kontextovej ponuke mi uz neponuklo zmeneny obrazok ikony - Vlozit.

              • RE: Zmena farby Adresara. 08.03.2018 | 20:07
                Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

                Musis len prepnut na inu icon temu a potom prepnut naspat na tu zmenenu. Ovsem musis menit velkost(px) ktoru mas zvolenu, inak sa ti neukaze.

                P.s Odporucam vytvorit si svoju sadu v /home/user/.icons aby si neprepisoval(nahodou neposkodil) original temy.

                • RE: Zmena farby Adresara. 08.03.2018 | 20:09
                  Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

                  Tiez do /usr/share/icon mozes zapisovat iba ako administrator cez sudo. Preto je vyhodnejsie to /home/user/.icons

                  • RE: Zmena farby Adresara. 08.03.2018 | 22:47
                    Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

                    Prisiel som nato ze Moka mi vlastne nainstaluje spolu z Faba temou. Samosatne tonejde. A prave kvoli tomu Moka cerpa zo zakladu a tou je Faba. Cize instalacia samostatnej Moky u mna nemozna. Neviem ako to u teba. Mam MX-17 rozumej. :-((( No musis uznat ze ostatne ikonky su super, jednoduche a moderne.

                    • RE: Zmena farby Adresara. 09.03.2018 | 10:50
                      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

                      Ja som to tahal odtialto

                      https://github.com/snwh/moka-icon-theme

                      a iba som spustil install skript.

                      Neviem ako to ma presne MX linux ale u mna na ubuntu mate mozem zvlast volit temu vzhladu, k tomu si vybrat zvlast ikon temu a vzhlad oramovanie okna. Tymto si mozem navolit kombinaciu aka mi vyhovuje.

                      • RE: Zmena farby Adresara. 11.03.2018 | 19:15
                        Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

                        Skus pozriet Vzhlad - Ikony. Ci tam nemas i Faba Theme sucasne s Moka nainstalovanu. :-) Mne z tvojho linku, pre .deb ponuklo ze musis si i pomocny balik Faba Icon theme sucasne nainstalovat. :-/ cize v Debiane to asi single nepusti. :-(

                        • RE: Zmena farby Adresara. 11.03.2018 | 19:28
                          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

                          Nie nemam, aj ikony som mal zelene z inej temy ako ty.

                          • RE: Zmena farby Adresara. 13.03.2018 | 20:08
                            Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

                            Mmm, mne to bez nainstalovania Faba themy nepusti. :-( Ci chces alebo nie. Skoda, no v skutku krasna a jednoducha Tehema Moka.