VLC neotvorí prílohu mailu

Sekcia: Konfigurácia 31.05.2018 | 17:23
Avatar Fero   Používateľ

Dobrý deň, prosím o radu v nasledovnej veci. Ubuntu 18.04 – Thunderbird - VLC player. Prišiel mi mail s prílohou vo formáte mp4. Prílohu som nemohol priamo otvoriť, lebo sa objavilo nasledovné hlásenie.

Zadaný vstup sa nedá otvoriť: Program VLC nemôže otvoriť adresu MRL 'file:///tmp/mozilla_fero0/prakticke%20rady%201.mp4'. Podrobnejšie informácie nájdete v súbore so záznamom.

Musím to robiť tak, že prílohu najprv uložím a potom otvorím. Čo a kde mám nastaviť, aby to išlo priamo otvoriť ? Som len obyčajný užívateľ Linuxu, preto aj odpovede by som uvítal v takomto formáte.

Fero

    • RE: VLC neotvorí prílohu mailu 31.05.2018 | 17:52
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      chybová hláška ti radí pozrieť sa do logov ak si dobre pamatám VLC štandartne vela neloguje a treba to najprv povolit

      v nastaveniach by v časti pokročilé malo byť niečo ako logovanie, kde treba určiť kam sa ukladá log a aj to co všetko sa don ukladá (nastavil by som že všetko)

      potom by som skusil otvoriť to video sposobom ktorý ti nefunguje a vyhodí tú hlášku a nasledne si prečítal čo píše ten detailný log - to nás posunie dalej inak možme len polemizovať

      jediné čo ma napadlo, či je thunderbird vobec nastavený tak že automaticky ukladá prílohy (či tá adresa na súbor nie je len symbolická) (to treba pozrieť v nastaveniach thunderbirda) a potom je otázka kto má prístup do miesta kde sa ukladajú tie prílohy - či vobec VLC má právo na čítanie toho adresára kde sa to video uloží (ak sa vôbec uložilo)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: VLC neotvorí prílohu mailu 31.05.2018 | 17:55
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ešte ma napadlo že VLC myslím že potrebuje reštartovať aby sa aplikovali zmeny nastavení

      + by som skúsil či to s iným predvoleným prehrávačom videí funguje (osobne používam smplayer)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: VLC neotvorí prílohu mailu 31.05.2018 | 18:40
      Avatar Fero   Používateľ

      Už je to OK, odinštaloval som VLC a znovu nainštaloval a vybavené. Dakujem za skorú reakciu na môj príspevok a úspešné vyriešenie problému. Fero

      • RE: VLC neotvorí prílohu mailu 31.05.2018 | 20:14
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Zaujímavé, čo máš za distro?

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: VLC neotvorí prílohu mailu 31.05.2018 | 20:53
      Avatar Fero   Používateľ

      Ja sa v tom moc nevyznám, mne sa o to stará kolega, ktorý ma presvedčil, že je to lepšie ako Windows, čo po 4 rokoch potvrdzujem.Teraz mi dal najnovší Ubuntu 18.04 LTS pre desktopy a upravil na Unity. Po celú dobu používania Linuxu maximálna spokojnosť.