Vlastné priradenie typu súboru v Midnight Commander

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.01.2019 | 16:45
Avatar Guest   Návštevník

Vytvoril som si vlastný súbor mc.ext:

shell/nieco.txt
  Open=kwrite %p

Žiaľ toto mi nefunguje. Ale ak zadám niečo takéto, všetko je v poriadku.

shell/.txt
  Open=kwrite %p

Potrebujem aby sa kwrite otvoril pre súbor so zadaným názvom súboru, nie len priponu súboru. Vie niekto, kde mám chybu. Používam poslednú verziu mc v OpenSUSE.

    • RE: Vlastné priradenie typu súboru v Midnight Commander 16.01.2019 | 17:10
      Avatar samalama.   Návštevník

      pouzi regex...

      • RE: Vlastné priradenie typu súboru v Midnight Commander 16.01.2019 | 17:25
        Avatar PleSaTy   Návštevník

        jezysykryste tak asi ked sa taketo pyta asi nevie co je regex chces byt velmi ako wlasaty ? nebudz slameny hrdina s harom a napis tomu userovi aj nejaky priklad ked tak velmi chces ukazat ze vies co je regex

        • RE: Vlastné priradenie typu súboru v Midnight Commander 16.01.2019 | 17:36
          Avatar PleSaTy   Návštevník

          nemienim cakat kedy sa zelena salama pohne, skus takto ale nemam to odskusane v mc:

          ^nieco.txt$
          • RE: Vlastné priradenie typu súboru v Midnight Commander 16.01.2019 | 18:49
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Neviem si predstaviť čo budeš robiť s tou zelenou salámou. Ale keď už, tak fotky prosím smeruj niekam kde im to nebude vadiť.

    • RE: Vlastné priradenie typu súboru v Midnight Commander 16.01.2019 | 18:52
      Avatar Guest   Návštevník

      No práve tomu regex som sa chcel vyhnúť. Podľa man stránky by to malo fungovať pri kľúčovom slove shell, ale nefunguje. Je to bug, alebo to robí len mne?

      • RE: Vlastné priradenie typu súboru v Midnight Commander 16.01.2019 | 19:39
        Avatar PleSaTy   Návštevník

        skusil som to teraz na debiane stable a funguje to tam ako si to napisal vo svojej otazke tam hore, vytvoril som nieco.txt a v mc enterom som to dorazil do uspesneho finale