Vy a Korona vírus?

Sekcia: Ostatné 04.04.2020 | 04:50
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

Nazdar priatelia,zdraví vás záhradkár Laco!Dúfam že odolávate vírusu a zaujímalo by ma ako sa chránite,či pracujete alebo sedíte doma na prdlačke-nebol som tu hádam rok čo je u vás nové,?Ja už druhý rok otužujem-tento rok rekord voda 0.5C vo Váhu pobyt vo vode 4 minúty a to mám prosím 68rokov!

    • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 07:24
      Avatar redhawk75   Používateľ

      ja dorabam resty (pracovne) upratujem svojich 3TB fotiek a von len do smeti, pivnice a obcas obchod, kedze 90% mam zasobu vzdy 14dni + a v panelaku zahradku nemam.

      ale zalozil som si kvasok :D kedze uz nemam psa, tak krmim kvas

    • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 08:11
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Pracujem, prechádzam sa (20-30km denne). Keďže bývam trochu mimo ľudí (obec, dom na úplnom okraji, takže nikoho nestretnem ak idem niekam do lesa, alebo skôr toho pozostaku lesa po "lykožrútovi").

    • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 08:39
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      V NR zatial len vacsinou vnutri, ked zasvieti slniecko tak na dvore, v minizahradke, obcas som v garazi alebo v altanku. Sme tu hotovy starobinec, zatial vsetci sebestacni a zdravi, aj 97 rocna pani svokra. Skusam zohnat nejake eknihy a pustam sa do vyroby kvasnic, lebo sa nam mina susene drozdie. Manzelka uz nasla nejaky recept na kvasnice z varenych zemiakov a par lyzic piva /tolko obetujem/, ostatne zasoby zatial mame ok, pretoze vcera nam Tesco dodalo objednane potraviny /bez kvasnic/. Takze, pekarnicka musi slapat dalej pre 4 ludi. A v neposlednom rade sa chystam aj na online Trafacku + asi na bud.vikend kontrola chalupy na Krahuliach na otocku.

      • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 17:17
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Domáce kvasnice som chcel babke urobiť ale nedostal som ražnú múku!!

        • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 18:35
          Avatar redhawk75   Používateľ

          kvasok sa da urobit aj "rychlene" a len zo psenicnej muky.

          sice sa rozbieha trochu dlhsie ale je rovnako kvalitny.

          odporucam Facebook a skupinu kvaskovanie.

      • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 20:10
        Avatar martin-zeleny Linux Mint Mate  Používateľ

        tu je receot

        - uvariť 400g zemiakov v šupke

        - rozspustiť 60g cukru, v malom množstve teplej vody. aby to bol hustý sirup

        - zemiaky popučiť na kašu a zmiešať s tým rozpusteným cukrom

        - odložiť na 12h

        - po 12h pridať polievkovu lyžicu piva

        - po ďalších 12h pridať ďalšiu polievkovu lyžicu piva

        My sme počkali ešte ďalších 24 hodín. Dnes sme z toho piekli a naozaj to funguje, cesto nakyslo.

        • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 20:29
          Avatar redhawk75   Používateľ

          a aj vydrzi v chlade?

          lebo klasicky kvasok je tamagochi. pravidelne krmit :D 

           

          • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 20:56
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Pivo ideálne typu IPA plus voda a múka. Dobré je ak máme po ruke cesnak, vytlačiť a primiešať. Nečakám, hodím na panvicu a pečiem z toho také desať, pätnásť centimetrové pečivo.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Vy a Korona vírus? 06.04.2020 | 16:12
              Avatar laco2 cinamon  Používateľ

              Vidíš bedňa bezo mňa by tu bola nuda!!!Čo otázka to 50-70 odpovedí!!

              • RE: Vy a Korona vírus? 06.04.2020 | 18:51
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Jasne Laci, pošli fotku vymeníme toho tučniaka vľavo hore za tvoju :) Hlavne sa poriadne chráň.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 09:33
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ja som doma na homeofice a cez vikend chodim k rodicom na dedinu

      okrem toho ze do obchodu chodim raz za mesiac sa mi nic nezmenilo

      chodim bajkovat ked je pekne, počúvam hudbu, prvé práce na záhrade

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 11:33
      Avatar xxxx   Návštevník

      kedze mame v robote povinne volno, vacsinou doma, obcas obchod a tak... pomaly si upgradujem domacnost (na co som pocas bezneho roku nemal prilis chut a myslienky)... kazdopadne, ked sme sa pred nastupom na volno lucili s kolegami, nezabudol som im, ako linuxak amater, pripomenut, ze vzhladom na aktualnu korona-pandemiu by nebolo od veci AKTUALIZOVAT ANTIVIRAKY ;)

    • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 14:18
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Pre mňa sa nič nezmenilo, cez deň práca v ktorej sú cez dve tretiny kolegov doma na Home Office, obchody riešim tak ako stále takže raz za týždeň väčší nákup, doma frajerka a skúšanie Linux distribúcií ma jednom disku a hranie tankov na druhom mi kompenzuje ponorku v paneláku :-) Čo ma hnevá že neviem kedy sa dostanem na dedinu k rodičom, nechcem riskovať že ich nakazím ak by som bol prenášač. Inak nákupy v BA v pohode, človek musí vedieť kam ísť nakupovať aby nečakal,,,

      • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 17:17
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        S tými Tankami ma neondi-5-ročnému vnukovi dal syn na telefón nejaké ruské detské vojny s tankami-nemôže sa od toho odlepiť-čo narobíš keď otec bývalý veliteľ tankov??

        • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 19:04
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          5 ročné decko ktoré má smartfón. Dúfam že mu založil účet aj na Facebooku, Instagrame a Tinderi.

          • RE: Vy a Korona vírus? 06.04.2020 | 16:08
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            To vieš jedináčik-keď som prepočítal hračky za koľko má vyšlo mi v prepočte toľko čo som dal za Š-105 S-za bolševika!"!a VRAJ:"CHUDOBA"...

        • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 19:35
          Avatar debian+   Návštevník

          O rodicovskej kontrole si nepocul?

      • RE: Vy a Korona vírus? 05.04.2020 | 17:43
        Avatar easySolution   Návštevník

        pod akym nickom hras WOT?

        • RE: Vy a Korona vírus? 05.04.2020 | 19:49
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Dumaru

    • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 16:42
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Odkedy začal tento cirkus s korunou, tak medvedí cesnak začal pučať do kvetu. A ja robím z domu.

      Inak žiadna zmena. Okrem toho, že mi včera na okno zaklopal sršeň. A dnes ma na bicykli pozdravil Drevár Fialový. Nádherná včielka.

      • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 21:47
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        no ja som dnes na bajku v lese kde ani v najkrajsie dni nebyva takmer nikto stretol 20 možno 30 pešiakov/turistov

        akože ja som len rád že ludia objavujú prírodu ale je zaujímave sledovať čo spraví s ludmi "povinná domáca izolácia" - zrazu maju potrebu chodiť preč z domu

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 21:54
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          A čo sa čuduješ, však ani ty si nebol doma.

          • RE: Vy a Korona vírus? 05.04.2020 | 09:20
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Problém je ale v tom, že táto karanténa začala počas regulérneho chrípkového obdobia, keď sa predčasne začínala jar. Ľudia čo boli zalezení celú zimu si zrazu v polke marca začali zisťovať kam sa až v prírode dostanú, a rovno si tam vymieňali mikroflóru. No, a robia to doteraz.

            V zime som videl v lese max troch. A počas karantény, no minulý víkend, bez preháňania viac ako 100x viac.

            Takže tu máme uzavretú krajinu, ľudí čo nechodia do práce a namiesto toho si užívajú na grilovačkách kde kolujú fľašky. O obsah mi nejde, ale bolo to bez pohárov. Nechutné aj mimo zmesky kvapôčkových infekcií ktoré zastavili chod krajiny.

          • RE: Vy a Korona vírus? 06.04.2020 | 08:24
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            ale ja chodím tieto trasy pravidelne a každý rok a len som bol prekvapený koľko ľudí tam bolo v porovnaní s obdobným dňom bez korony

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 21:04
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Mesiac home office a úprimne mi z toho ...

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Vy a Korona vírus? 05.04.2020 | 06:57
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Ja som na home office nonstop už pár rokov, ale teraz mi z toho už tiež kus hrabe. Bežne by som pri takom počasí zobral notebook, nasadol na vlak a odviezol sa osobákom niekam, je mi jedno kam. Rád pracujem vo vlaku. Na pár hodín by som si šiel omrknúť okolie stanice, prípadne došiel na nejakú z ďalších staníc pešo a išiel by som domov.

        • RE: Vy a Korona vírus? 05.04.2020 | 14:53
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Ja to mám o level horšie. Hoci som v malom rodinnom domčeku s malou teraskou a mini dvorčekom, ale je to v Budapešti :-) Pred pár dňami tu vyhlásili čiastočný zákaz vychádzania, alebo tak niečo. Som tu sám a neviem ešte ako dlho budem. A pozdravuje ťa aj Wilson.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Vy a Korona vírus? 05.04.2020 | 16:47
          Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

          Aa, Miro je tiez vlakofil? Poznas vlaky.net, obcas sa tam tiez vyskytujem. Mam aj oblubenu trasu, rano osobakom NR-Leo a tam prestup na R603 do PP. Tym, ze v Leo nastupujem hned do restauraku, tam zakazuju NB a tablety, preto tam len jem, pijem a sledujem die Natur, obcas mobil a tak. Vlaciky ale nefotim, len ich pozorne a rad sledujem. Zst su tiez kapitola sama o sebe a stanicne restauracie zvlast. Cele je to jednoducho krasne a niektore trasy po Slovensku uchvatne, najma z pohladu maschinfuhrera. Spominanu trasu NR-PP a spat absolvujem cca raz do mesiaca, teraz vsak radsej sedim doma na zadku.

          • RE: Vy a Korona vírus? 06.04.2020 | 06:49
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

            Nenazval by som sa vlakofilom, akurát nestabilný internet počas jazdy má pozitívny vplyv na moju produktivitu práce ;)

            Trať, ktorú mám vyslovene rád, ale často tade nejazdím je BB-Margecany. Tam j moc pekne, hriech tam vôbec pracovať ;)

      • RE: Vy a Korona vírus? 07.04.2020 | 19:47
        Avatar redhawk75   Používateľ

        tak ja robim 85% home office, do Bruselu chodim len 4-5x doroka inak vsetko z domu.

        super bolo ked som zaroven robil pre casak a lietal, nezdalo sa mi to take zle. teraz sme doma dvaja a homeoffice ma zabija ....

         

    • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 22:41
      Avatar Gr3X0   Návštevník

      Ja mam homeoffice uz druhy mesiac kvoli pracovnej ceste som musel byt 2 tyzdne doma a za ten cas sa to prehuplu do celo firemneho HO. Cas si kratim prerabanim domu, tak sa mozno stihnem nastahovat skor :). Takze po veceroch upratujem, varim, vyvolavam rodine kedze sa snazim neriskovat a nechodim navstevovat starych rodicov napriklad a moj dalsi konicek je hladat paropriepustne materialy na domcek.
      Ale zacina mi chybat socializacia v snoch uz chodim na firemne meeting-y cize asi to je fakt zle .

    • RE: Vy a Korona vírus? 04.04.2020 | 23:00
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      koronu nemám a nechcem! :)

    • RE: Vy a Korona vírus? 05.04.2020 | 17:21
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Volal som s kámošom.

      Počúvaj, moja mi doviezla nejaké veci do Blavy. Šéf má ešte jednu firmu a tam pracuje slečna z Maďarska, ktorá má povolený cezhraničný styk, či jak sa to volá do 30km od hraníc. Takže mi tie veci zobrala k sebe domov. Práve som si ich bol vyzdvihnúť. Keď ti to teraz rozprávam, tak mi to príde ako príbeh z vojnových filmov :-)

      No mám ešte jeden problém.

      Prepadla mi VISA karta, čo teraz s tým. Jasne to som proste ja, aj keby som mal milión na účte, tak zomriem od hladu v Budapešti :-) Napadlo ma niekomu proste pošlem prachy na účet a on mi dá hotovosť. S tým môže byť trochu problém, páč ľudia sú podozrievaví a čakajú, že čo to je za nejaký nový podvod.

      Máte nejaké nápady.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Vy a Korona vírus? 05.04.2020 | 17:44
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Pokiaľ si na služobke, tak kontaktuj zamestnávateľa že ti došli diéty. Nech sa postará podľa zákonníka práce aby si nezomrel od hladu. Ak si živnostník, tak kontaktuj sám seba. A pokiaľ si imigrant, tak na to má Orbán priame fondy.

        Ďalšia možnosť je ak máš medzinárodnú banku ktorá funguje v jak v SK tak v HU, tam by si mal uspieť. Ale s náhubkom ťa asi neoveria.

        Stále je tu aj Western Union, ale tí mali dosť vysoké poplatky. Napríklad prevádzka na ulici Šaňa Vianočného (Budapešť 12) bola pred pol hodinou otvorená.

      • RE: Vy a Korona vírus? 06.04.2020 | 08:23
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        zavolaj si do banky, kartu ti pošlú aj do zahraničia, teda minimálne tatra banka to bolo ochotná spraviť pár rokov dozadu známemu (posielali do francúzska)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Vy a Korona vírus? 06.04.2020 | 10:40
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Volal som tam, vedia ju poslať a mala by doraziť do desať dní. Asi to nie je úplne bežný prípad, pani si to musela ísť niekam overiť :-)

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Vy a Korona vírus? 05.04.2020 | 20:25
      Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

      Ahoj...,

      Zatiaľ chodíme do roboty..z práce ak je treba tak niečo dokúpiť ale inak pohoda. Žiadna nuda pri dvoch školopovinných. Už som prekartovaný,prekockovaný a prepanáčikovaný zo stolových hier. Ešte že majú tie videoškoly :) Kedže pracujeme aj ja aj manželka manuálne,tak sme aj radi,ked si môžeme oddýchnuť. Ale dnes bolo krásne tak sme neodolali malej prechádzke.

      • RE: Vy a Korona vírus? 06.04.2020 | 16:10
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        JA DNES 25KM NA BYCIKLI NIKDE ANI človiečika-ľudí treba do prírody rozptýliť!!

        • RE: Vy a Korona vírus? 07.04.2020 | 08:46
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Šikuľka. To máš ten bicykel na baterky?

          • RE: Vy a Korona vírus? 07.04.2020 | 20:19
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Hej a nabíjam ho pivom-haluškami a zemiakovými plackami-tento rok už mám 630km!!

            • RE: Vy a Korona vírus? 07.04.2020 | 20:35
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Nebyť tých výkričníkov, tak to nezbadáme Laci.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Vy a Korona vírus? 07.04.2020 | 21:25
                Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
                Nebyť tých výkričníkov

                Napadol ma ten povzbudzujúci odkaz na dverách, pretrvávajúci desaťročia

                !!!NEKLOPAŤ!!!

                • RE: Vy a Korona vírus? 08.04.2020 | 05:50
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Asi tak.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Vy a Korona vírus? 08.04.2020 | 17:42
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                Sorry-to je diskutéra úchylka...

                • RE: Vy a Korona vírus? 08.04.2020 | 17:49
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Nemusíš na nás kričať, to je všetko. Keď ich nebudeš používať vôbec, tak si v rámci internetu spravíš lepšie renomé.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Vy a Korona vírus? 08.04.2020 | 18:33
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Smolka. Ale Laco vyzerá byť jeden z tých, čo po vstúpení do miestnosti pár krát pobúchajú po stole a zahučia. Namiesto pozdravu. V krčme s tým môže mať úspech.

                    • RE: Vy a Korona vírus? 08.04.2020 | 18:55
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Lacko je podľa mňa v pohode, len sa potrebuje zorientovať vo virtuálnom internetovom priestore. Možno máš pravdu, ale to aký je v reále vie Lenon. Tak to tu teraz možno vybalí.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: Vy a Korona vírus? 08.04.2020 | 19:14
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Takých budíčkov sú plné krčmy.

            • RE: Vy a Korona vírus? 07.04.2020 | 21:05
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Pekne, veľmi pekne. Človek sa nesmie zastaviť. Inak obrastie machom, lojom a lišajníkmi.

    • RE: Vy a Korona vírus? 12.04.2020 | 21:22
      Avatar kdurechova   Používateľ

      pomaly sa zmierujem s tym, ze home-office nezvladam. do prace chodim 3x za tyzden peso. je prijemne sa prejst, ked je vonku takto pekne.

    • RE: Vy a Korona vírus? 06.07.2020 | 16:34
      Avatar debian+   Návštevník

      https://coronavirus.jhu.edu/map.html

      • RE: Vy a Korona vírus? 06.07.2020 | 17:28
        Avatar samalama   Návštevník

        dobre rano star... aaaaa to uz fakt nema zmysel...

        • RE: Vy a Korona vírus? 06.07.2020 | 19:36
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Vy a Korona vírus? 06.07.2020 | 18:03
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

        Si aktualny ako internet explorer.

        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Vy a Korona vírus? 12.07.2020 | 13:23
        Avatar debian+   Návštevník

        Ups, nespravna umiestnany. Uz som ho pridal, kam mal byt - sem

    • RE: Vy a Korona vírus? 12.07.2020 | 00:24
      Avatar ra100   Návštevník

      priznam sa, nech to viete, ze ja osobne som mal Corona.

      fakt nechapem, coho sa ludia bojite.

      ze vam bude zle ?

      aj mne po par hodinach intenzivneho boja s Coronou bolo hnusne a chvilu to trvalo, no dnes je vsetko ok.