Stale ARMujem

Sekcia: Hardware a Drivery 08.08.2020 | 16:19
Avatar lukove   Návštevník

Zdravim ludia sice pisem tu ako neprihlaseny ale mozte si vyhladat moje predosle zapisky tu na a co som to vlastne chcel napisat ze stale ARMujem stale ma to bavi aj ked s mensimi prestavkamy kedze moj primarny desktop je Thinkpad t60, Yoga 2 tablet s win a umax 8wi plus taktiez s windows.

vratme sa k Pi, stale mam BANANA PRO ktore je plne funkcne aj ked teraz odpociva v krabici. mam RPi 4 ktore nepouzivam, no aa potom ktore pouzivam je Raspberry Pi 3 B nie plus ale klasicke 3 je to asi naodladenejsie raspberry niektory kecaju ze naj je 3B plus koli lepsiemu obvodu napajania ale to nemam takze nemozem zhodnotit

Na konkurencnom portale abc linuxu.cz je taka teraz otazka ci pouzivate alebo planujete prechod z x86 na ARM. tak chcem tuna prispiet aj ja.

Mal som taku predstavu ze kupim nejaky intelacky tablet ale bo netbook a nahodim si na to linux a budem mat portabilne device ale moja snaha stroskotala Baytail procesory od intelu z3735 z3745 to je hroza a to sa povazujem teda sam seba za pokrocielho ano funguje dotyk, bluetooth zvuk - s mensimi upravami aj zvuk a ostatne vsetko ale je to skor hroza na tychto veciach je na moj vkus linux velmi pomaly. takze ciste linux device aspon ja povazujem ARM dosky to je priklad ako sa linux dakde dokaze ujat.

prave som pozeral na par predajcov ako RLX.sk, alebo RPISHOP.CZ tyto su naj podla mna a na rpihop.cz maju aj ODROID C4 ktory ma uz novsiu generaciu grafik akceleratorov v armu nazvyme to a pocnuc ta C4 ODROID ma G31 MALI a vykonovo ma navrch aj na RPI4 ,alebo radseh ROCKI PI s 6 jadrom?

moja predstava desktopu aj ked holdujem GNOME ci Windows UX, Mac OS je skor terminal a tu je ten super pocit stale beziacej masiny kedze tieto dosky nemavaju suspend/resume je ohromojuca aked si k tomu domyslim beziaci lighttpd s php tak to je super, pre web programatora

co poviete chystate sa tiez ARMovat ci uz? alebo aspon beziaca doska do poctu len tak?

    • RE: Stale ARMujem 08.08.2020 | 17:30
      Avatar redhawk75   Používateľ

      chcel som otestovat visionbook s n4000 ale nakoniec som robil test yoga.

      ARM laptop sa mi nedarilo zohnat ale od 2014 fungujem na Acer CB3 - chromebook GNAWTY na baytrail N2840 s 2 GB ram a 16GB eMMC

      bez problemu

      na RPI mam bezne raspbian, dietpi a picore

    • RE: Stale ARMujem 08.08.2020 | 17:38
      Avatar lukve   Návštevník

      mne sa velmi neosvedcili Baytail cpucka ale zese N3060 a vyssie su kus lepsie

      akurat som rozchodil EMMC modul s ODROID C1 ktory so mmal na RPI4 cey sd card redukciu som pripojil modul emmc a div sa ide to na RPI 3 mi 3 blikla zelena diodka toznamena ze start.elf nenacitalo ale RPi 4 ide a je to rychlejsie sa mi zda ako spravim test sd za behu?

    • RE: Stale ARMujem 08.08.2020 | 17:42
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ten text je ako keby ho pisal brat debiana+, katastorfa citat

      ale teraz k veci, ja jednu rpi2 pouzivam ako záložný VPN server a jednu ako audio network player (volumio)

      a rpi4 pouzivam ako domace pc na prezeranie webu, office a tak (manjaro xfce)

      uvažoval by som nad serverom z arm procakov, ale bezne dostupné nie sú, možno keď Apple prejde na arm bude toho viac na trhu

      u výkonného desktopu (alebo aj notebooku) by som ale šiel do ryzenu, Arm má pred sebou ešte dlhú cestu (mimo mobilov a hraciek ako pi a spol)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Stale ARMujem 08.08.2020 | 19:54
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        @Braňo Presne. Takéto príspevky nevládzem čítať :)

        • RE: Stale ARMujem 09.08.2020 | 10:11
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          A hlavne z neho padajú stále len sračky. Fakt si môžu s pluskom podať ruky.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Stale ARMujem 08.08.2020 | 17:42
      Avatar lukve   Návštevník

      Raspberry Pi Diagnostics - version 0.4 Sat Aug 8 17:40:51 2020

      Test : SD Card Speed Test Run 1 prepare-file;0;0;19674;38 seq-write;0;0;19645;38 rand-4k-write;0;0;10803;2700 rand-4k-read;14163;3540;0;0 Sequential write speed 19645 KB/sec (target 10000) - PASS Random write speed 2700 IOPS (target 500) - PASS Random read speed 3540 IOPS (target 1500) - PASS Test PASS

    • RE: Stale ARMujem 08.08.2020 | 17:54
      Avatar lukve   Návštevník

      Ja si myslím, že skôr kto posunie ARM kupredu bude NVIDIA alebo Microsoft so svojimi surface s cpu od quallcomu

      co sa tyka ODROIDU maju fajne dosky ale co som mal XU4 a C1 dost zabugovane

    • RE: Stale ARMujem 08.08.2020 | 17:55
      Avatar lukve   Návštevník

      XU4 stale mam da sa na nu prihlasit cez SSH/Ethernet s armbianom ale nejde hdmi neviem co sa s nou stalo ale doska je ziva, neviem ci sa neda nahodit novy firmware ci to podporuje

    • RE: Stale ARMujem 08.08.2020 | 21:09
      Avatar lukve   Návštevník

      Toto som nasiel na Githube a som nadseny idem vyskusat. Nie je to ale official je to len port na rpi4, elementary linux mam v oblube a toto potesilo Neoficialny Pantheon z Elementary linuxu pre Raspberry Pi 4

    • RE: Stale ARMujem 10.08.2020 | 17:38
      Avatar samalama   Návštevník

      ty vole sracky a la debilian-...

      uz tu s tymi arm-ami na desktope zasieras vsetky fora niekolko rokov a furt sa stazujes, ze to nejde, ale este stale si nepochopil, na co su urcene...

      • RE: Stale ARMujem 10.08.2020 | 19:27
        Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

        mozem iba suhlasit ;), precitaj si naco je arm vlastne urceny a dedikovany desktop to nebude ;)

        Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))