VirtualBox nespustí virtualku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.10.2020 | 20:43
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, zabávam sa s distrom Q4OS postavenom na Debiane 10 Buster a všimol som si zaujímavú vec. V Ubuntoidných distrách (Xubuntu, Linux Mint) nemám problém so spustením uloženej virtualky s Win 7 (zicher s MS Office kdyby něco), ale v Deb distrách mi vypíše chybu, že je virtualizácia vypnutá v Biose. Popritom je rovnaké nastavenie kompu stále, nestretli ste sa s tým niekto? Repozitár som pridával pre Debian Buster, verzia VirtualBoxu 6.1.

    • RE: VirtualBox nespustí virtualku 02.10.2020 | 21:25
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Nepodařilo se otevřít sezení k virtuálnímu počítači Windows.
      
      VT-x is disabled in the BIOS (VERR_VMX_MSR_VMX_DISABLED).
      
      Návratový kód: NS_ERROR_FAILURE (0x80004005)
      Komponenta: ConsoleWrap
      Rozhraní: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}
    • RE: VirtualBox nespustí virtualku 02.10.2020 | 21:26
      Avatar redhawk75   Používateľ

      na MX linuxe som sa s tym nestretol (19.2 normal aj ahs a 18.3)

      Mne to robil BunsenLabs preto som ho opustil.

      Je tam nejaky bug vo VB

      • RE: VirtualBox nespustí virtualku 02.10.2020 | 21:35
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Nedalo mi to a v Biose je to naozaj zapnuté. Inak robilo mi to tiež v MX Linux a v najnovších verziách Manjaro. V Minte žiadny problém, možno tieto verzie nespúšťajú nejaké služby pre VirtualBox, len strieľam,,,

      • RE: VirtualBox nespustí virtualku 02.10.2020 | 21:36
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Ups správny obrázok v prílohe,,,

        • RE: VirtualBox nespustí virtualku 02.10.2020 | 22:00
          Avatar redhawk75   Používateľ

          mno skusil by som povolit  Physical Address Extension (PAE) v nastaveni virtualky (system polozka procesor)

          Ci sa vobec nespusti VB?

           

          Totiz chyba Verr_Vmx_Msr_All_Vmx_Disabled moze byt aj nieco z tohoto:

          • Virtualization Technology (VT-X) is disabled from BIOS – Most of the time, this particular issue occurs because VT-X is disabled from the BIOS level on the machine. A 64-bit host needs to have Virtualization Technology (VTx) enabled in the BIOS. On some machines, you’ll also need to enable Virtualization Technology Directed I/O (VTd).
          • Your CPU doesn’t support VT-X / AMD-V – Another possible scenario is that your CPU is simply not equipped to support virtualization. This can occur with old setups that use an old CPU.
          • PAE and NX are disabled on the host CPU – Several users have reported that the issue was resolved after they made sure that the virtualized CPU is configured to run with Physical Adress Extension (PAE) and NX.
          • Allocated RAM is insufficient or exceeding the system’ capabilities – Changing the default Base Memory value has helped a lot of users encountering the same issue to resolve it entirely.
          • 3rd-party security solution is interfering with VT-X Vt-D – There are several 3rd party AV clients that are known to cause interference with VirtualBox. Establishing a rule o uninstalling the Av client completely will resolve the conflict.
          • RE: VirtualBox nespustí virtualku 02.10.2020 | 22:03
            Avatar redhawk75   Používateľ

            a na druhom screenshote to vidiet. spusti sa VB a vyhodi chybu.

            Tak mozno to PAE (v prilohe snimka)

            • RE: VirtualBox nespustí virtualku 02.10.2020 | 22:09
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Vôbec nedovolí potvrdzovať zmeny,,,

    • RE: VirtualBox nespustí virtualku 02.10.2020 | 22:03
      Avatar debian+_debian+   Návštevník

      V debiane 10 povedali Virtualboxu ze nie. A nahradili to klikatkom na KVM/QUEMU. Takze skus pouzit to klikatko. Citaj Debian 10 "Buster".

    • RE: VirtualBox nespustí virtualku 02.10.2020 | 22:23
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      A ďalší zádrhel s Wine pre zmenu, fonty bez vyhladzovania (už som to riešil pri inom distre) a nerozlišuje ikonami adresáre a súbory, s tým som sa ešte nestretol. Zatiaľ len porovnávam Q4OS (Debian distro) na nečisto s KDE neon (Ubuntu distro) s rovnakými programami, zatiaľ KDE neon vyhráva,,,

      • RE: VirtualBox nespustí virtualku 03.10.2020 | 00:22
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Takže Wine doriešené, premazané konfigy, pridaný repozitár s Wine a adresáre sú už od súborov odlíšené. Čo sa týka pôvodnej témy idem hľadať informácie ďalej, čo by za tým VirtualBoxom mohlo byť kým mám trpezlivosť a nehodím KDE neon naspäť,,,

    • RE: VirtualBox nespustí virtualku 03.10.2020 | 01:15
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      VYRIEŠENÉ, virtualku spúsťa staršia verzia VirtualBoxu 5.2, ktorá je tiež v repozitároch,,,

    • RE: VirtualBox nespustí virtualku 09.11.2022 | 00:38
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Len chcem doplniť nové info, čo som zistil. Ako som spomínal dávnejšie, mal som problém so spustením uloženej virtuálky pre VirtualBox a vzala mi ju len staršia verzia 5.2. Novšie verzie VirtualBoxu vypisovali chybovú hlášku pri spustení virtuálky, že nie je povolená virtualizácia v Biose. Tak nakoniec sa mi to podarilo obísť vypnutím TPM v Biose, pravdepodobne to bude starším kompom.