Kali macchanger, iwconfig problem

Sekcia: Konfigurácia 19.10.2020 | 21:48
Avatar 3.Thony_14   Návštevník

Čaute, začínam s ethical hacking-om cez udemy kde chalan pracuje v kali. Linux je celkovo nový OS keďže som odchovaný na windowse takže nejakú hlbšiu znalosť odo mňa prosím nečakajte... Každopádne, Kali mám rozbehnuté na VM s tým, že v network nastaveniach mam zvolený Bridged adaptér. Všetko funguje ako ma, až kým sa nepokúsim zmeniť mac adresu cez terminál aj cez "ifconfig hw eth0" aj cez macchanger.. Po zmene mac adresy nie je možné sa pripojiť na internet. Na rôznych fórach som hľadal hodiny odpoveď ale bezvýsledne. Buď som sa stretol so spôsobom ktorý nefungoval alebo to uzavreli tak že to proste nejde. Mňa by zaujímalo či je nejaký spôsob ako to spojazdniť, poprípade čo je dôvodom že to nefunguje? Druhy problém je s iwconfig.. dostávam naspäť output "lo no wireless extenstions" a rovnako pre eth0. Našiel som nejaké info že by to mohlo súvisieť s routerom ale netuším ako to overiť. Rovnako som skúšal stiahnuť compat wireless ktorý by to mal opraviť. Avšak pri inštalácii nastane nejaký eror a k úspešnému nainštalovaniu nedôjde.. Tým že iwconfig nefunguje, neviem sa dostať ani do monitor módu takže to vyzerá že kurz je bezvýznamný. Prosím o akúkoľvek radu/ odkaz na nejaké fórum kde by som sa o tom dozvedel viac, poprípade ak je tu niekto, kto by nemal problém pomôcť začínajúcemu EH či už prostredníctvom nejakého guidu alebo odkazu na kurz (ja robím konkrétne tento https://www.udemy.com/course/ethical-hacking-sac/) alebo odporučiť nejakú literaturu, budem vďačný.

    • RE: Kali macchanger, iwconfig problem 19.10.2020 | 23:37
      Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

      Ahoj,

      Rovnako mám v VBoxe virtuálku Kali,len pre laicky záujem.

      So zmenou Mac adresy etho nepomôžem.

      Čo sa týka wi-fi zrejme by si mal zakúpiť usb wi-fi dongle ktorý podporuje promiskuitny mód.

      K materiálom, ja by som išiel rovno k zdroju na stránku Kali, tam je dokonca možnosť kúpiť video kurz priamo od nich.

      Na YouTube odoberam Hak5,super kanál veľa užitočných info.

      Ako aj odkazov na výrobcov rôznych elektro hračiek.

    • RE: Kali macchanger, iwconfig problem 20.10.2020 | 02:59
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Návody kde sa používa iwconfig, ifconfig atď. si zaslúžia kľudnú smrť v kremíkovom nebi.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Kali macchanger, iwconfig problem 20.10.2020 | 08:27
      Avatar samalama   Návštevník

      dobry trolling...

    • RE: Kali macchanger, iwconfig problem 20.10.2020 | 09:56
      Avatar Grexolama   Návštevník

      K etickemu hakingu ti mozem odporucit knizku the web hacking handbook. Ak sa chces hrat s hw hackingom tak odporucam manualy na offic stranke myslim ze tam je aj kurz ktory je free a na zaciatok by som si nastudoval prave to.

    • RE: Kali macchanger, iwconfig problem 20.10.2020 | 10:07
      Avatar redhawk75   Používateľ

      1. vyhod kali nainstaluj si blackarch alebo parrot

      2. mac changer vo virtualke..... predpokladam host je windows 10. v tom pripade na funcnost zmeny mac zabudni pri premosteni

      3. daj si na starsi PC/laptop parrot alebo na cisty debian / devuan si daj forensics packages

      4. nauc sa zaklady siete, zaklady POSIX, nauc sa robit vo svete GNU/linux a potom skusaj

      • RE: Kali macchanger, iwconfig problem 20.10.2020 | 10:09
        Avatar redhawk75   Používateľ

        popripade doinstaluj kalitool 

    • RE: Kali macchanger, iwconfig problem 20.10.2020 | 10:52
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      akože ja nie som žiadny hacker ani admin ale pokiaľ viem tak ifconfig je zastaralý (depretcated) príkaz nahradený príkazom ip

      takže ten návod nebude zrovna aktuálny

      a pri hw hackovaní asi virtualbox nie je ideálnou voľbou, kedže sa jedná o virtualizovaný neexistujúci HW - to by chcelo aspoň dualboot ak nie samostatny hw určený na to testovanie/učenie (stary desktop/ntb z bazosu napr.)

      ak potrebuješ iba meniť mac adresu asi to bude treba spraviť v nastavenaich virtualboxu nie prikazom v guestovskom systéme

      a zaujímalo by ma čo ťa vedie k hackovaniu prostredníctvom linuxu ak linux vobec nepoznáš, to je ako keby si chcel pretekať na f1 ale vieš jazdiť len na motorke a v aute si nikdy nesedel

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Kali macchanger, iwconfig problem 20.10.2020 | 12:08
        Avatar redhawk75   Používateľ

        vystizne napisane.

    • RE: Kali macchanger, iwconfig problem 20.10.2020 | 14:20
      Avatar easySolution   Návštevník

      Kalilinux sa da nainstalovat na bootovatelny USB kluc.

      Tak mozes priamo vyuzit HW, ani nemusis mat dualboot, ci robit kompromisy vo vboxe