Civilizácia 5 - módy

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.11.2020 | 19:33
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

Ahojte, trochu sa zaujímam o módy pre hru Civilizácia 5. Áno, hra funguje natívne aj v Linuxe. Zaujímam sa, či sú aj tu hráči tejto hry, alebo celkovo niekto, kto sa tiež o túto hru zaujímajú.

    • RE: Civilizácia 5 - módy 21.11.2020 | 19:42
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ja civilzaciu 6 (s R&F aj GS) hravam raz za čas ale pouzivam iba jeden mod a to na upravu UI

      Sukritact's Simple UI Adjustments

      teraz som to pozrel, mam necelých 200h odohranych

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Civilizácia 5 - módy 21.11.2020 | 20:17
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        robím mód na civ5, kde je výrazne zrýchlený rozjazd. základné budovy majú pár bonusov, na základe čoho sa dajú niektoré technológie či budovy používať aj o pár storočí skôr. Celkom sranda :)

        • RE: Civilizácia 5 - módy 22.11.2020 | 11:21
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          ja som si až teraz všimol že to je na 5ku, to prečo ?? však to je 10 rokov stará hra, ktorá má svojho nástupcu, ktorý sa aktívne vyvýja (civ 6 - frontier pass)

          to sa ešte aj hráva niekto 5ku ? teda bude takýto mod užitočný vôbec pre niekoho ?? nechceš radšej urbiť niečo pre civ 6

          a potom prečo narúšať systém hry (balance) ktorý niekto tvoril roky ?? tomuto som nikdy nerozumel

          ešte ako tak chápem mody ktoré sťažujú hru (ak najťažšia obtiažnosť nie je niekomu dosť)

          ale prečo si ju zľahčovať zrýchlením úvodu (tej najzaujímavejšej časti hry) a vylepšovaním budov, keď hráč tak či tam má takmer vždy navrch oproti AI ?

          radšej vytvor novú civilizáciu ako mod - slovanov/slovákov to by ma možno zaujalo, aj keď civ 5 asi už nikdy nebudem hrať

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Civilizácia 5 - módy 23.11.2020 | 22:29
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            dovolím si povedať, že Civ 6 má niekoľko pre mňa nelogických vecí. A tak som sa k tomu nikdy nejako nedostal. Napríklad v mestách nemôžeš mať poradovník na stavbu budov, čo je dosť otrava pri veľkom množstve miest... pár maličkostí je skrátka nafigu. Narúšanie balancu je samozrejme niečo, čo väčšina ľudí nechce. okrem moderov. Jednoducho pár malých zmien a hra je iná.

            AI je oveľa silnejšia ako človek na vysokých nastaveniach náročnosti, dostáva veľké bonusy. Slovensko, Česko či Československo vytvoril človek, ktorý mi so začiatkami módovania pomáhal. Napríklad za Česko sa hrá super, vyskúšaj :)

            • RE: Civilizácia 5 - módy 24.11.2020 | 08:28
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              v mestách nemôžeš mať poradovník na stavbu budov

              mne Production Queue funguje výborne, dokonca mám nastavené UI tak aby mi ho otváralo prioritne ked kliknem na produkciu mesta

              ak myslíš na to že stavby v jednotlivých distriktoch (vrátane centra) sa nedajú zaradiť tak to je tým že budovu 2. generácie nemôžeš postaviť skôr ako máš postavenú vhodnú budovu 1. generácie (keďže na seba nadväzujú, respektíve niektoré budovy 1. gen vylučujú určité budovy druhej)

              k AI, AI nie je ani náhodou silnejšia, práveže je dosť úplne hlúpa a neschopná využiť svoje možnosti preto musí mať obrovské buffy na vyšších obtiažnostiach, napriek tomu ju nie je problém poraziť

              väčšinu mojich hier som vyhral na úrovni emperor (pre mňa ideálny balanc medzi náročnosťou a zábavou), ale viem vyhrať aj na immortal alebo diety (ale tam je úvod dosť drsný kvôli zvýhodneniu AI, ašvak od ťahu 70-100 už nemá AI šancu)

              CR a SR sú aj pre civ 6 ? nikdy som to nehladal, mna mody velmi netrápia, stále som ešte nevyhral so všetkými zabudovanými civilizáciami

              BTW posledný update civ 6 priniesol "shuffle tech a culture tree" táto zmena ma dostala, je to úplne iná hra ked si nemôžeš plánovať vývoj a výskum

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment