KDE Plasma - Weather widget

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.11.2020 | 11:31
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, len sa chcem podeliť o info: Widget "Správa o počasí" prestal prijímať info o počasí z BBC a funguje len s wetter.com. Ten ale nepodáva info o aktuálnej teplote, čo pred tým BBC podporovalo. Viem že je to len prkotina, len nemám rád keď mám nahodené niečo čo nefunguje.

Našťastie existujú šikovné konzolové nástroje, jeden z nich je ansiweather a zobrazuje aktuálnu teplotu a doprovodné info. Nachádza sa v repozitároch a stačí ho nainštalovať a spustiť v tvare ansiweather -l stanica. Naopak druhý je zaujímavejší tým, že nie je potrebné nič inštalovať a ani zadávať názov stanice, zobrazuje info na 3 dni dopredu, stačí zadať: curl wttr.in, screen v prílohe.

    • RE: KDE Plasma - Weather widget 22.11.2020 | 11:37
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Ešte doplním, že wttr.in funguje aj s inými stanicami ako je predvolená, kuk príloha.

    • RE: KDE Plasma - Weather widget 22.11.2020 | 11:41
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      toto by asi skôr mala byť správa alebo blog nie ??

      btw ja na počasie upradnostňujem SHMU model ALADIN (nemyslím widged ale priamo web, respktíve majú aj android apku) a na aktuálnu teplotu externý teplomer (predpoveď sa s aktuálnou teplotou často líši aj o 5 stupňov)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: KDE Plasma - Weather widget 22.11.2020 | 11:44
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Pôvodne som sa chcel opýtať, či widget funguje iným, preto tom to dával do fóra. Len som to za chodu preformuloval z otázky na info,,,

      • RE: KDE Plasma - Weather widget 22.11.2020 | 11:47
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Tuším som už zachyil, že existuje niečo ako teplomer :-) Ja mám rád zábavky s programami a keď niečo nefunguje, hľadám alternatívy,,,

    • RE: KDE Plasma - Weather widget 22.11.2020 | 14:45
      Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

      Ahoj...používam počasie z Gismeteo . Moc si na tieto serepetičky ale nepotrpím :) Stačí mi otočiť hlavu doľava a vidím aktuálne počasie hihi.

      • RE: KDE Plasma - Weather widget 22.11.2020 | 15:19
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Ja mám rád takéto srandičky, samozrejme že viem aj ja urobiť dva kroky k balkónu :-) Som kus detailista, nemám rád keď niečo nahodím a po čase to prestane fungovať, potom hľadám alternatívy v riešení.