vzdialena kontrola senzorov

Sekcia: Ostatné 17.12.2020 | 08:20
Avatar redhawk75   Používateľ

Potreboval by som nieco, co vie poslat cez web alebo na mobil hodnoty senzorov v PC.

Podmienka ziadne wine (tam som trigone rozbehal ale v praci wine nesmie byt) ale nativne linux

Optimalne aby zobrazoval:

Teploty z lm-sensors alebo psensor
Vyťaženosť CPU
Obsadenosť ram

Cosi ako Trigone Remote System Monitor alebo ModBros 

Staci txt zobrazenie v realnom case, povedzme apka na android je bonus ale stacilo by vystup na prehliadac.

Ako to vyzera v trigone a modbro na prilozenom obr.

    • RE: vzdialena kontrola senzorov 17.12.2020 | 09:12
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      sice to nie je uplne riesenim pre to čo chceš, ale ja na monitorovanie zataže CPU a ramky používam android apku JuiceSSH, ktorý ma pre android doplnok/plugin performance monitor

      neda sa sice konfigurovat ale ja som ho pouzival cisto na to aby som vedel ci mi uz skoncil render (klesla zataz CPU)

      predpokladam ze napisat scrip ktory ti do vystupu vypise potrebné riadky z htop, lm-sensors atd by nemal byt väčši problém (ak teda máš ssh prístup k tomu stroju)

      P.S. ak by to niekto náhodou šiel robiť mohol by tam šupnúť aj údaje o grafike (použitú pamäť a zaťaženie v%)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: vzdialena kontrola senzorov 17.12.2020 | 09:26
        Avatar redhawk75   Používateľ

        vdaka skusim.

        Prave o to ide, potrebujem vediet ci to prebehlo. 

        script nie je problem to si spravim. v praci pouzivame Trigone a to je velmi pouzitelne aj pri podozreni na virusy (windows xp - 10)

         

    • RE: vzdialena kontrola senzorov 20.12.2020 | 09:53
      Avatar redhawk75   Používateľ

      zamestnavatel vyriesil, povoleny jedine OS od Microsoftu....

      ale sa s tym pobavim doma, i ked tam pouzivam dwservice

      kua to mi pripomenulo koment:

      Všimli jste si, že když je teď ta pandemie, tak čistící prostředky, které byly dříve antibakteriální, nyní zabíjí taky 99% VIRŮ?

      • RE: vzdialena kontrola senzorov 20.12.2020 | 11:15
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Všimli jste si, že když je teď ta pandemie, tak čistící prostředky, které byly dříve antibakteriální, nyní zabíjí taky 99% VIRŮ?

        To už nemohli hodinku vydržať v práci a dotiahnuť to jedno percento :)

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org