no irq handler for vector - potrebujem poradiť

Sekcia: Ostatné 02.01.2021 | 18:21
Avatar rc   Návštevník

Ahojte pouzivam Manjaro. Dnes pri štarte počitača mi vyskočilo "no irq handler for vector" a dalej ma to nepusti, zamrzne to na tejto obrazovke vid obrazok viete mi poradiť čo s tym?

    • RE: no irq handler for vector - potrebujem poradiť 02.01.2021 | 18:48
      Avatar gejza   Návštevník

      https://forum.manjaro.org/t/boot-frozen-55-no-irq-handler-for-vector/3292/9

    • RE: no irq handler for vector - potrebujem poradiť 02.01.2021 | 19:33
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Keď prebehne tá chyba, dá sa dostať aspoň do termínalu? Skúsil by som upgrade. Ak nie tak by som bootol z live, chroot a spravil upgrade.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: no irq handler for vector - potrebujem poradiť 02.01.2021 | 19:40
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      mne vypisuje to iste akurat sa sytstem nastartuje bez problemov (tiez manjaro)

      jedine riesenie ktore som nasiel bolo použitie rôznych parametrov pri boote, mne to nepomohlo ale tu by mohlo

      a dúfam že to aktualizácia biosu/uefi odstráni, moja doska by mala dostať vo februári (info od asus supportu)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: no irq handler for vector - potrebujem poradiť 02.01.2021 | 19:41
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        https://linuxos.sk/forum/24591/

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: no irq handler for vector - potrebujem poradiť 02.01.2021 | 19:55
      Avatar ra100   Návštevník

      Mne toto robil novy Acer a jednalo sa o bordel hardware od vyrobcu.

      Nepomohol ani flas biosu a pc som okamzite vratil.

    • RE: no irq handler for vector - potrebujem poradiť 04.01.2021 | 19:03
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ja som teraz aktualizoval moje manjaro a stalo sa mi na pohľad to isté, na obrazovke svieti hláška o IRQ HANDLER a nič

      ale skúsil som sa prepnäť do druhej konzoly cez CTRL+ALT+F2 a toto mi fungovalo bezproblémov

      xka naštarovať nešli ale stačilo nahodiť najnovší nvidia driver inštaláciou balíka linux510-nvidia a spustením startx nabehla aj grafika (po reštarte všetko funguje ako predtým - hláška o IRQ nezmizla)

      teda tá hláška nemusí znamenať že systém nenabehol alebo že zamrzol

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: no irq handler for vector - potrebujem poradiť 06.01.2021 | 09:19
        Avatar rc   Návštevník

        Diky, urobil som presne toto čo si napísal a funguje... díkes!!!

        • RE: no irq handler for vector - potrebujem poradiť 06.01.2021 | 12:45
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          no manjaro je system kde sa taketo veci stavaju, pred aktualizaciou vzdy odporucam zalohovat system cez timeshift a ak graficka aktualizacia cokolvek vyhlasi (upozirnenie alebo chybu) zrusim ju a radsej pustim pacman -Syu (je to prehladnejsie co sa robi a lahsie sa hlada potom zadrhel)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment