viacnasobny mount diskov

Sekcia: Konfigurácia 04.01.2021 | 19:52
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

chcem sa opýtať či je možné pripojiť partíciu (a NFS share) na viac ako jedno miesto

lebo som neuvažoval dopredu a druhý disk ako aj NFS mám mountnuté v /home/ja/SSD (resp. /home/ja/NFS)

lenze teraz by som potreboval aby mala aj partnerka prístup k týmto súborom

umožniť jej prístup k /home/ja nechcem

prvé riešenie čo ma napadlo je že pripojiť sdb1 aj do /home/ona/SSD a server do /home/ona/NFS

je to vôbec možné ? ked to zadám do fstab bude to fungovat ?

ked to pripojim manualne cez mount /dev/sdb1 /home/ona/SSD tak ho pripojí

môže to spôsobiť nejaké problémy ?

ďakujem

áno viem že by to šlo riešiť cez linky (ale niektoré programy nedokazu pouzit linuku na ulozenie vystupu alebo otvorenie vstupných dát) preto sa tomu vyhybam ak možem

ano viem ze by som mohol zmenit mountpoint na /mnt/ alebo na /media/ ale to by rozhádzalo zase nastavenia v mojich programoch (ak to inak nepojde zmenim to)

koho by to zaujimalo nepredpokladal som ze bude chciet pouzivat desktop ked ma tablet/ntb a pocital som ze budem jediným užívateľom toho pc a mount do /home/ bolo pohodlnejšie

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: viacnasobny mount diskov 04.01.2021 | 21:23
      Avatar ja   Návštevník

      Použi pri pripájaní voľbu bind. Nepripája zariadenia, ale uzly vo VFS (Linux virtual filesystem) kernelu (aspoň čo viem).

      • RE: viacnasobny mount diskov 04.01.2021 | 21:44
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        nieco som si o tom precital a vyzera to ako fajn riesenie, zajtra to skúsim

        dakujem

        ak by niekto mal ine riesenie som same ucho

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: viacnasobny mount diskov 05.01.2021 | 11:07
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Nie Debianko, takto to nie je, skús znovu, ale ako som ti už písal na inom servery.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: viacnasobny mount diskov 05.01.2021 | 17:55
          Avatar čevapčiči   Návštevník

          Čo máš proti debianovi?

          • RE: viacnasobny mount diskov 05.01.2021 | 18:42
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Debianko tvoje znalosti z Google ťa vždy prezradia.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: viacnasobny mount diskov 05.01.2021 | 11:10
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Jasne veselo pripájaj kde chceš, prepínač bind vytvorí len ďalší pohľad na už mountnutý bod.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: viacnasobny mount diskov 05.01.2021 | 12:54
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        nastavil som to cez ten bind a vyzera že to funguje ako má

        ešte pomením práva k adresárom a som vybavený

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment