Nefunguje ubuntu-software

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.03.2021 | 17:59
Avatar Tombo   Návštevník

Ahojte, práve som si nainštaloval Ubuntu 20.04 a urobil som pár zmien. Pomenil som témy a nainstaloval nemo-desktop. Teraz, keď som si chcel nainštalovať pár aplikácii, tak mi nejde spustiť ubuntu-software. Skúšal som ho spustiť z terminálu pomocou príkazu

snap-store.ubuntu-software

no dostal som túto odpoveď

16:44:14:0309 Gtk Failed to load module "canberra-gtk-module"
16:44:14:0311 Gtk Failed to load module "canberra-gtk-module"
16:44:14:0345 Gs  enabled plugins: desktop-categories, fwupd, os-release, packagekit, packagekit-local, packagekit-offline, packagekit-proxy, packagekit-refine-repos, packagekit-refresh, packagekit-upgrade, packagekit-url-to-app, appstream, desktop-menu-path, hardcoded-blocklist, hardcoded-popular, modalias, odrs, packagekit-refine, rewrite-resource, packagekit-history, provenance, snap, systemd-updates, generic-updates, provenance-license, icons, key-colors, key-colors-metadata
16:44:14:0345 Gs  disabled plugins: dpkg, dummy, fedora-langpacks, fedora-pkgdb-collections, repos
16:44:14:0440 Gs  /etc/PackageKit/Vendor.conf file not found
16:44:14:0559 Gtk Could not load a pixbuf from icon theme.
This may indicate that pixbuf loaders or the mime database could not be found.
**
Gtk:ERROR:../gtk/gtkiconhelper.c:494:ensure_surface_for_gicon: assertion failed (error == NULL): Failed to load /snap/snap-store/518/data-dir/icons/Adwaita/16x16/status/image-missing.png: Unrecognized image file format (gdk-pixbuf-error-quark, 3)
Bail out! Gtk:ERROR:../gtk/gtkiconhelper.c:494:ensure_surface_for_gicon: assertion failed (error == NULL): Failed to load /snap/snap-store/518/data-dir/icons/Adwaita/16x16/status/image-missing.png: Unrecognized image file format (gdk-pixbuf-error-quark, 3)
Zrušené (bol uložený výpis pamäte)

Neviete čo s tým? Má to podľa Vás niečo spoločné s uvedenými zmenami?

Za každú radu ďakujem.

    • RE: Nefunguje ubuntu-software 27.03.2021 | 19:56
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      toto

      urobil som pár zmien. Pomenil som témy a nainstaloval nemo-desktop.

      je tak vseobecny popis, ze ti nemozem napisat nic ine ako ano ta chyba ma suvis stym co si spravil (lebo nikto nevie co si spravil)

      funguje ti instalacia snap balikov prikazom

      snap intall názov balika

      funguje apt ?

      urobil si update systemu ?

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Nefunguje ubuntu-software 27.03.2021 | 21:16
      Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

      Ahoj.vo verzii 20.04 už klasický ubuntu-software nenájdeš. V synaptiku si pozri či máš software-center.

    • RE: Nefunguje ubuntu-software 01.04.2021 | 09:04
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Skúšal si Gnome Software? Inak vyzerá to na nejakú chybu v grafickej knižnici alebo podobne, zo srandy vy som skúsil to Ubuntu Software spustiť so sudo, ale možno to rozbili práve nainštalované témy.