aky linux

Sekcia: Ostatné 04.04.2021 | 21:18
Avatar xrado   Používateľ

dobrý deň veľmi pekne by som vas poprosil keby ste mi poradili aky linux na moje staršie pc /cca4 roky/ je to pc HP t520 ,procesor AMD /dve jadra/1,3 ghz 64bit , 8 g ram integrovaná grafika mssd disk 64 g.. na pc by bolo prevažne pozerane youtube .. a bežný internet .. Pc bude používať 12 r dievča na pesničky. Teraz je tam win 10 ale nejde to plynule ,za vaše radi veľmi pekne ďakujem .

    • RE: aky linux 04.04.2021 | 22:02
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Mne sa dobre osvedčil pre bežného používateľa Linux Mint s Xfce desktopom. Najjednoduchšie je navštíviť napr. DistroWatch.com a skúsiť si z kľúča live distrá a ktoré sa ti páčia, na vytvorenie live USB odporúčam použiť Etcher. Prípadne si vyskúšať distro na DistroTest.net

    • RE: aky linux 04.04.2021 | 22:38
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Keď chceš poctivý Linux, tak antiX Linux. By default funguje na hocičim, aj 25€ notebooku.

      Osobne si ho prisôspobujem aby bol krajší a trochu si kutím vlastnú vetvu, kde si kutím nejaké veci, ktoré mám rád.

      Potom samozrejme môžeš vyskúšať mainstream Linuxu so zabitým Linux Enviromet čo už bolo spomínané vyššie. Tak to vlastne od Win ani nemusíš odísť, pretože funguje rovnako kvalitne.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: aky linux 05.04.2021 | 14:21
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        AntiX je rýchly ale o programovom výbere a ergonómii desktopu a nastavenia triviálnych vecí ako napríklad pripojenie na wifi radšej pomlčím, presne treba ho odporučiť bežnému používateľovi,,,

        • RE: aky linux 05.04.2021 | 18:16
          Avatar redhawk75   Používateľ

          tak ono nie je problem si doinstalovat a plne nastavit plnohodnotne DE namiesto WM (Ice, Fluxbox a pod)

          Pripojenie wifi no lepsie zlozitejsie a funkcne ako pekne a nefunkcne (Linux mint)

          Bezny clovek by s nim mohol mat problem, horsie je ze Linux mint / Ubuntu vyzeraju privetivejsie ale maju podstatne viac problemov pod "kapotou"

          • RE: aky linux 05.04.2021 | 18:42
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            S týmto nesúhlasím, jasne príde používateľ Windowsu a hneď vie aký desktop a ako nainštalovať. Alebo bude hľadať ako sa pripojiť na wifinu. Prečo mu neponúknuť hotové riešenie keď je x distribúcií? Treba sa na to pozrieť aj z druhej strany, nikto nebude riešiť čo má napr. Linux Mint pod "kapotou" keď mu bude fungovať.

            • RE: aky linux 05.04.2021 | 19:53
              Avatar redhawk75   Používateľ

              tak ta wifina skor pojde v antixe nez v ubuntu / minte.
              Ale to je len o uceni sa inych veci, ja nemam rad RedHat a tiez mi lezie na nervy Clem (do 18 som bol tester + preklady : -) tak to je dost osobna neznasanlivost LM)

              Ale ako hovori D.J. :

              A jakmile vás daný systém zachytí drápek, přestáváte vidět objektivně systémy jiné. Proto já neodmítám Windows 10 pro jejich vnitřní aspekty (samozřejmě vyjma toho šmírování), odmítám je pro nečestnou agresivní strategii, kterými je Microsoft vnucoval. Agresivita Microsoftu první rok po vydání Windows 10 si v ničem nezadala s hulvátstvím Steva Jobse, kterého jsem si také kdysi vážil, abych později vystřízlivěl. Nejsem nijak zvlášť uchvácen ani Linusem Torvaldsem v některých aspektech, ale rozhodně se dle mého chová čestně, narozdíl od Applu a Microsoftu.

              David Jezek

            • RE: aky linux 05.04.2021 | 20:57
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Kto nevie používať jeden systém a chce skúšať druhý systém, je proste chyba v mozgu toho užívateľa.

              Každý je strojcom svojho života. Stačí si pozrieť "Who Moved My Cheese?" a je úplne jedno čo chceš v živote robiť.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: aky linux 05.04.2021 | 23:18
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Kto nevie používať jeden systém a chce skúšať druhý systém, je proste chyba v mozgu toho užívateľa.

                Zbytočne tvrdé slová, netreba všetkých škatuľkovať, a čo tak zvedavosť?

        • RE: aky linux 05.04.2021 | 20:49
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Connman je kus odpadu horšieho ako Wicd.

          Siete sú dosť zložitá záležitosť a hlavne čo sa týka automatizácie. Poznám človeka čo pred pár rokmi nakomplet mazal a prepisoval Network Managera v RedHat. Je to človek čo podnes rieši siete, ale už nieje v RedHat, chcel viac peňazí :)

          Pre toto všetko je najlepšie použiť Network Manager, ale anticapitalista si idé svoje, bez toho, že by do histórie videl.

          Ja osobne idem všade ručné nastavenie, páč nejak necestujem s NTB ako prv, kde to bolo aj s Wicd opruz a musel som si písať skripty, páč v práci sme mali proxy čo Wicd nijak neriešil.

          Nemám čas všetko riešiť aby antiX išiel moju líniu, tak možno raz. Momentálne mám iné priority.

          Čo sa týka ergonómie desktopu to si tiež kutím sám a nepoznám nič lepšie. Pre mňa je ideál, nesiahnuť po myší, ale aby to fungovalo aj s myšou.

          Programový výber jé úplná pičovina, páč to spraví jeden skript a každý používa špecifické aplikácie, tak sa nedá vyhovieť ani dvom ľuďom.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: aky linux 05.04.2021 | 21:53
            Avatar redhawk75   Používateľ

            prave. co sa tyka sieti je antix strasne "blby".

            Ale ja uz mam len jeden PC s antixom :D  presiel som blizsie ku korenom, Devuan Beowulf ale ten zaciatocnikom odporucam len zriedkavo (non systemd) kedze kopec veci treba dorobit / doinstalovat.

            Pre zaciatocnika odporucam Windows 7 ak mu nejde Windows 10. je s tym udajne menej problemov. 

            • RE: aky linux 05.04.2021 | 22:07
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Nemám čas všetko riešiť, čo by som chcel, naposledy roky dozadu som riešil, aby v antiXe by default bolo IceWM a to prešlo :)

              Dnes som zaregistroval, že anticapitalista potvrdil funkčnú opravu v IceWM na GitHube. Tak sa občasne vidíme na hernom poli, ale chcel by som mať viac času, aby sme sa pobavili zas o antiXe :)

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: aky linux 05.04.2021 | 23:12
                Avatar redhawk75   Používateľ

                To poznam, ja v poslednom case nemam cas ani na dokoncenie blogu o anonymite (screenshoty....) ale mam uz vymalovanu chodbu, wc, spalnu a obyvak. este kuchynu a pracovne. ale mam konecne spravenu dielnu so stolmi na bastlenie elektroniky a osvetlenim. po 11 rokoch v byte :D 

                a kedze ide uvolnenie lockdownu a teplo servisujem si bike. chcem vypadnut

    • RE: aky linux 05.04.2021 | 18:13
      Avatar redhawk75   Používateľ

      na tom PC pojde GNU/Linux v pohode.

      akurat si vybrat vhodnu distribuciu.

      Za mna: 

      Xubuntu
      MX linux
      Debian s XFCE
      Linux Mint Mate / Xfce

      Vyhol by som sa Linux Mint Cinnamon, ubuntu 

    • RE: aky linux 05.04.2021 | 18:34
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ja by som skusil nieco z "krasnych" distribucii ako: elementary OS, garuda, deepin linux

      alebo nieco s KDE ako MX linux s KDE ci debian s KDE

      ak by kde bolo privela na ten PC (co by nemalo byt) tak ny som skusil nieco s XFCE (MX Linux, Xubuntu, Mint s XFCE, debian s XFCE)

      sorry bedna ale urcite nie antix, kto sa musi opytat ma vhodne distro tomu antix nie je vhodny

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: aky linux 05.04.2021 | 20:25
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Súhlasím s názorom, že AntiX je vhodný akurát tak na odplašenie začiatočníka, ktorý prechádza z windows.

        • RE: aky linux 05.04.2021 | 21:07
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Na odplašenie začiatočníka, čo nechce rozhodovať o svojom živote.

          Človek ktorý má otvorenú myseľ a je ochotný prijímať informácie a učiť sa, je ako keď dostaneš dar od Rembranta a je na tebe čo s tým spravíš. Môžeš sa hodiny učiť byť lepší ako on a predať desiatky lepších obrazov, alebo ho predáš a zarobíš stotinu z toho čo si mohol.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: aky linux 06.04.2021 | 20:00
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            Mário buď realista. Presadzuješ distro bez systemd, pretože je to pre teba z tvojho pohľadu dôležité ale bežného užívateľa je nepodstatné aký je tam init. AntiX neodporúčam pre začiatočníka, pretože sa s ním zle robí a nie je dostatočne user friendly a má divné menu. Ani ja neodporúčam pre začiatočníka mnou obľúbené Manjaro, pretože niektoré jeho vlastnosti sú pre začiatočníka problémové.

            • RE: aky linux 06.04.2021 | 21:29
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Ivan, ja som realista. Musím mu ponúknuť to najlepšie a keď to nebude chcieť, môže kľudne zakotviť niekde v tom priemere, čoho je vždy väčšina v akomkoľvek obore. ľudia milujú priemernosť.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: aky linux 07.04.2021 | 12:11
                Avatar redhawk75   Používateľ

                ľudia milujú priemernosť

                v IT urcite

                • RE: aky linux 07.04.2021 | 12:52
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Prv som mal nejaké ilúzie, ale tiež som ich stratil. Zas dávajú vyniknúť tým najlepším.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: aky linux 07.04.2021 | 21:06
                    Avatar redhawk75   Používateľ

                    ako v tomto suhlasim s RMS - ak si nadpriemerny ostava ti samota

    • RE: aky linux 06.04.2021 | 09:32
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      vidím že polka osadenstva tu zabudla že nie vždy sa najlepšie začínať hodením do hlbokej vody, že nie každý je IT admin/programátor/..., a čo vlastne zadávateľ chcel

      bez automatizovaného správcu sietí v ubuntu v časoch keď som začínal by som sa na linux dávno vykašlal, pre začiatočníka nastavovať čokoľvek ručne/manuálne/terminálom je nevhodné a odradzujúce

      redhawk75 napísal

      ​"tak ono nie je problem si doinstalovat a plne nastavit plnohodnotne DE namiesto WM (Ice, Fluxbox a pod)" 

      tak to si teda píš že to je problém, lebo ako začiatočník ani netušíš aky je rozdiel medzi DE a WM, nemáš ani tušenia prečo ti takmer nič na čo si zvyknutý nefunguje (a že sa to dá ostrániť inštaláciou plnohodnotného DE) a nehovoriac že mnohé distribúcie nemajú metabalík čo nahodí všetko potrebné automaticky (a inštalácia KDE sice prebehne ale desktop bude nefunkčný hybrid balíkov čo sú nainštalované)

      rovnako tvrdenie, že

      "tak ta wifina skor pojde v antixe nez v ubuntu / minte"

      možno tak čo sa týka podpory HW ale na 105% sa užívateľ windowsu ľahšie pripojí na wifi v čerstvej inštalácii minutu/ubuntu ako v antixe, (+ roky som používal buntoidné distrá a nikdy som s wifi nemal problém)

      bedňov výrok

      "Kto nevie používať jeden systém a chce skúšať druhý systém, je proste chyba v mozgu toho užívateľa."

      je krásnym príkladom toho prečo je zastúpenie linuxu na desktopoch menej ako 1%, lebo komunita s takýmto prístup k nováčikom a začiatočníkom ktorý nie sú ani nechcú byť IT profesionálmi, ich môže len odohnať a odradiť

      snobstvo a vyvyšovanie je najhorší prístup

      a toto:

      "Na odplašenie začiatočníka, čo nechce rozhodovať o svojom živote.
      
      Človek ktorý má otvorenú myseľ a je ochotný prijímať informácie a učiť sa, je ako keď dostaneš dar od Rembranta a je na tebe čo s tým spravíš. Môžeš sa hodiny učiť byť lepší ako on a predať desiatky lepších obrazov, alebo ho predáš a zarobíš stotinu z toho čo si mohol."

      je asi najväčší brainfart tohto roka ktorý som videl, zadávateľ sa pýtal na odporúčaný linux na pozeranie YT videí pre dcérku a tu mu niekto ide tlačiť do hlavy aký je to hlupák že sa nechce učiť ako linux používať do hĺbky, znovu zopakujem nie každý je IT profesionál sú tu ľudia čo PC a OS majú ako nástroj nie ako hračku aby vňich stále dačo "bastlili"

      zadávateľ jednoducho chcel distro ktoré nainštaluje štýlom next, next, next a nakliká pripojenie na wifi a odovzdá dcére na používanie a zabudne naň

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: aky linux 06.04.2021 | 12:45
        Avatar redhawk75   Používateľ

        zadávateľ jednoducho chcel distro ktoré nainštaluje štýlom next, next, next a nakliká pripojenie na wifi a odovzdá dcére na používanie a zabudne naň

        tak odpoved som mu dal prave v takom zmysle.

        druha vec ze pise ze mu nejde win10 v tom pripade treba do lahkeho distra, W10 ide na 2GB ram, tam bude slaby CPU a tym padom by som na jeho mieste, ak sa v GNU/Linux nevyzna, siel do Windows 7

        k wifi, naco je pekne nastavenie wifi ak ju nepozna hardverovo?

        • RE: aky linux 06.04.2021 | 12:56
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          stym suhlasim aj s tvojimi odporucaniami na distra, mne len ten antix tlaceny bednom prisiel uplne odveci

          ale ako som pisal, s nerozpoznanou wifi na notebooku som sa este nestretol preto podporu exotickeho hw nepovazujem za podstatnu vec pri vybere distribucie

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: aky linux 07.04.2021 | 15:18
          Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

          W10 píše,že mu nejde plynule. Nikto znás si zrejme neprečítal,že sa jedná o HP t520 nového tenkého klienta T520, který nahrazuje úspěšného T510

      • RE: aky linux 06.04.2021 | 13:17
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Úplný súhlas, v poslednej dobe som kus alergický na aroganciu a keď sa niekto povyšuje nad iných a presadzuje názory silou. Vždy som zastával začiatočníkov, x krát som sa za to pohádal s druhými Linuxákmi a je mi to jedno. Takže sa vrátim k zadaniu, okrem Linux Mint by som začiatočníkovi kľudne odporučil podľa preferovaného desktopu trojicu Ubuntu/Xubuntu/Kubuntu. Stále si myslím že distribúcie založené na Ubuntu sú dosť blbuvzdorné, sám som s nimi prešiel. Osobne som si obľúbil distribúcie Q4OS a MX Linux, ale neviem či by som ich odporučil začiatočníkovi, to nechám na zváženie iných,,,

        • RE: aky linux 06.04.2021 | 14:03
          Avatar Novacek   Návštevník

          Ahoj, jako zacatecnik na linuxu mohu jen sdilet svou cestu. Moje distra zacatecnika - Linux Mint Xfce (dlouho hlavni distro) a MX linux (spise ted pro zmenu pristupu) - oboje plne funkcni. x/buntu verze jsem testoval, ale "nebylo to ono" - tu nesedelo mi nejake nastavovani, tu snap default, tu .....ale to bylo jen z pohledu zacatecnika, ktery chtel uzivat linux a zacit se ucit - ale potreboval jsem "prvni linux" funkcni....ted se ucim ve VirtualBoxu. Ale to je zase jina....

        • RE: aky linux 06.04.2021 | 14:38
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          ja som mamine na sledovanie YT a recepty nahodil na jej stary lenovo NTB klasickú verziu MX Linuxu, všetko som jej nastavil a upravil ako najblubuvzodrnešie viem a je to asi pol roka čo som nedostal jedinú otázku ako čo má nastaviť (jediný problém bol ked sa chcela pripojiť na telku cez hdmi a nešlo to samo od seba, vyriešené za 5 minúť cez dwservice)

          preto síce MX nie je ideálny pre začiatočníka (môj názor) ale je fantastický ako distro ktoré niekto nastaví a iný neznalý len používa (moja skúsenosť)

          BTW na mojom starom NTB mám pár mesiacov MX s KDE a som dosť nadšený tým ako sa správa a funguje, momentálne sú pre mňa Manjaro KDE a MX Linux KDE top distribúcie

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: aky linux 06.04.2021 | 15:18
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Spätne mám pocit, že som mal vždy vyžadovať chuť učiť sa a ak by bola odmietnutá, tak ďalej neriešiť.

        Po druhé ja som reagoval na Paliho a nie som Samalama aby som nadával na nováčika, keď sa ešte nepoznáme. Teda dobre prebuble to až na neho... no nebolo to na neho mierené, on môže byť práve úplne opačný prípad.

        Všetko treba robiť robiť dobre, aj stoličky, alebo poháre, bár čo. Keď sa človek nechce učiť a bude ich vyrábať jak šulin, tak ma maximálne nasere. A pokiaľ nepredal tých stoličiek tak milión, bude si musieť spravovať počítač zatiaľ sám. Začal dobre, prišiel sa spýtať na linuxové fórum, ostatné je v jeho rukách.

        Ja som mu poradil Ferrari, no dobre je to špeciál, potrebuje na štartovanie externý štartér, ale potom ho skús predbehnúť.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: aky linux 06.04.2021 | 19:09
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Mário hovoríš hovoríš a nie je ťa rozumieť. Skús si prejsť spätne reakcie, všetko čo neodporučíš ty je zle, všetci sú dutí lebo nemajú ochotu jazdiť na "Ferrari" a ešte sa obhajuješ že to tak nie je a ty si to nikdy netvrdil. A okolo všetkého prirovnania ako z ríše bájí, ale už ozaj to muselo zásť až sem? Jaaaj dpč už musím nadávať :-D Kľudne mi zruš profil ale toto už je veľa aj na mňa, a to mám zmysel pre nezmysel,,,

          • RE: aky linux 06.04.2021 | 19:21
            Avatar Novaček   Návštevník

            Ne prosim, linuxsof.sk je posledni lokalizovana stranka okolo linuxu, kde se da najit mnoho zajimaveho. Linux mint odchodem Satapoucha padl, arch-linux stejne. ABClinuxu je dvojka (z meho pohledu novacka), root spise na clanky - to je super,ale registraci uzivatelu to trochu padlo....ale tu jsem si vzdy neco z komentaru odnesl a mnoho naucil. Velmi si vazim lidi, kteri jsou ochotni se podelit o sve moudro - to je tu....ale "aky linux" je dnes nejak jiny....je to jen muj osobni pohled. Musel jsem to napsat, pac mam z dnesni diskuze divnej pocit.

            • RE: aky linux 06.04.2021 | 20:19
              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

              Divný pocit máš, pretože je to taká divná, príliš všeobecná téma. Je to ako otázka, aké auto mi odporúčate. Niekto povie ferari, iný zasa octáviu, tretí mazdu ... Koľko ľudí, toľko názorov. Najlepšie je odskúšať si viacej linuxových distribúcií z livka a potom to, ktoré najviac sadne, si nainštalovať. Vyberať treba z tých najviacej rozšírených, pretože je tam väčšia šanca, že ti potom ľudia budú vedieť poradiť.

            • RE: aky linux 06.04.2021 | 21:16
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Musel jsem to napsat, pac mam z dnesni diskuze divnej pocit.

              Tak si musíš z toho spraviť nejaký výsledok, alebo sa spýtaj, prečo a+b != b+a :)
              Toto by sme vraj mali zanechať ako odkaz pre budúce generácie :)

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: aky linux 07.04.2021 | 06:33
                Avatar Novacek   Návštevník

                a+b != b+a , toje pravda. Ty preferujes, ze cesta je cil. Zatimco je tu doporucovano, ze cil je cesta. Ale je to na kazdem ...ty otevres dvere, ale vejit musi kazdy sam.

                • RE: aky linux 07.04.2021 | 10:09
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Klobúk dole.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: aky linux 06.04.2021 | 20:44
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            ja len k tomu ferrari, kebyze si za tie iste prachy mam vybrat medzi pohodlnym sedanom a ferrari, vzdy zvolim pohodlny sedan

            nie kazdy chce top vykon a rychlost za cenu pohodlia a privetivosti

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: aky linux 06.04.2021 | 21:14
              Avatar Pavel   Návštevník

              Keď sme pri autách odkedy som bol na pár tuningoch a šprintoch, vybral by som si Subaru Impreza WRX STi 😀

            • RE: aky linux 06.04.2021 | 21:24
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              vybrat medzi pohodlnym sedanom a ferrari, vzdy zvolim pohodlny sedan

              Tak si daj bacha aby si v tom pohodlí nezaspal. Nepohodlie ťa núti zlepšovať veci okolo seba aj seba.

              Rovnako podla psychológov zlepšuje pomoc ostatným, že im nabudúce určite pomôžeš znova. Mno a šíri sa to ako Covid aj na ľudí čo len videli, že si niekomu pomohol. Nabudúce už budú náchylnejší niekomu pomôcť.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: aky linux 06.04.2021 | 21:10
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Snažím sa odporúčať len to čo sám používam. Je to rovnaké ako keď si kupuješ hocijaký tovar, nedám na Youtubera, čo začal používať nejaký produkt dnes pretože mu zaplatili.

            Dám proste na fachmana z oboru ktorému sa venuje roky, to je tutovo dobrá cesta.

            Jebni kelňu o zem a choď od LinuxOS, rovnako to môžeš opakovať úplne všade a celý život, potom si niekedy pokecáme ako si spokojný :)

            Ja sa snažím ukázať cestu a skúsenosti. Spätne pokladám naozaj za zlé rozhodnutie odporúčať, alebo prikyvovať ak cítim, že to je pre mňa šmejd.

            Dlhý čas nasávam skúsenosti od ľudí, čo zlomili problém "Who Moved My Cheese?" a búdem vám na steny písať svoje skúsenosti a nemám chuť to vnucovať nikomu kto to nechce, ale na tých stenách to ostane a môže vás to srať, to chápem.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: aky linux 06.04.2021 | 22:30
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
              Jebni kelňu o zem a choď od LinuxOS, rovnako to môžeš opakovať úplne všade a celý život, potom si niekedy pokecáme ako si spokojný :)

              No ty dnes perlíš, dal si sa na poéziu? Ak budeš pokračovať musím tu zostať, toto si nenechám predsa újsť,,,

              • RE: aky linux 07.04.2021 | 12:56
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Keby som sa na poéziu dal, tak by si to určite poznal :)

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: aky linux 06.04.2021 | 20:19
      Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

      Zdravím..

      na pc by bolo prevažne pozerane youtube .. a bežný internet .. Pc bude používať 12 r dievča na pesničky

      ak to má byť iba na toto tak by som tam v kľude pacol Lubuntu,ktorý zdá sa tu vôbec nebol spomenutý.

      takže za mňa lubuntu ,veľmi jednoduchý

    • RE: aky linux 06.04.2021 | 20:20
      Avatar mark   Používateľ

      Hlasujem za Mint a prostredie LxQt.