Vy a Korona?

Sekcia: Ostatné 14.04.2021 | 05:54
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

Dobrý deň priatelia! Už som tu dlho nebol,rád by som vedel ako zdolávate Koronu a očkovanie!Ja 69.r-korona cez Vianoce 4 dni 37-39 C,už mám za sebou 1.očkovanie Astrou z rodiny celkom 7x Astra,bez problémov,babka 90 ročná 2x Pfizzer!Pokračujem v otužovaní na Váhu teplota vody -Jan 1-2C,Február 2-4C marec aj 6C S pozdravom váš záhradkár Laco!

    • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 11:36
      Avatar redhawk75   Používateľ

      No ja som nemal nic, 4x PCR test.

      vytery ziadne ockovanie nie je a nebude.

      V okoli nepoznam nikoho kto mal C-19 a no pomaly a isto sa hrajkam a dokoncujem si projekty.

      po 1.5 pojdem uz mimo SR (nastastie) a ak sa zadari tak rovno na "vylet" nie do kancla

      • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 12:28
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        No ja sa pototo ako máš ten komp chytený pod poličkou, to som asi takéto prevedenie nikde nevidel :-)Ty si tak trošku kutil mám pocit, aké to prináša výhody okrem chladenia?

        • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 14:01
          Avatar samalama   Návštevník

          ...aké to prináša výhody okrem chladenia?

          okrem chladenia?! ved to ma praveze opacny ucinok - teply vzduch ostava okolo komponentov, lebo ho nema co odfuknut prec...

          • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 14:08
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            A vieš že ma to napadlo keď som odklepol komentár?

          • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 14:08
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            musím súhlasiť, úlohou pc skrinky nie je len aby to celé zakryla a držalo to pokope, ma vytvárať priestor na stabilný prietok vzduchu (efekt komína) či už pozitívnym alebo negatívnym tlakom vzduchu v skrinke

            ak dobre vidím ten pc má jediný ventilátor aj to na CPU, teda ostatné komponenty pravdepodobne dostávajú zabrať viac ako by museli

            otvorený dizajn by som volil jedine ako testovací stroj (kde sa často menia komponenty) alebo na mieste kde je stabilný prievan (a klimatizácia)

            ale na druhej strane kým ten pc funguje a "nebrzdí" ho prehrievanie (neviem lepšie preložiť thermal throttling) prečo nie

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 14:21
            Avatar redhawk75   Používateľ

            nie ma to nizsiu teplotu ako v skrini.

            izba ma 23-25 stupnov, CPU nelezie cez 48 a cipset vratane ati 3000 sa drzi na 32-36.

        • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 14:20
          Avatar redhawk75   Používateľ

          no prinasa to lahky pristup. 2 srouby na vymenu HDD a "umelecky dojem"  :D

          A menej prachu. Inak inspirovane tymto

          • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 14:23
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Noo má to chlap vymakané, za umelecký dojem dostávaš palec hore :-)

            • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 15:57
              Avatar redhawk75   Používateľ

              :D

              Hlavne ten stol je maly a takto je to super s pristupom, mam 30GB hdd s winXP + 32GB ssd s devuanom (bezne + ked sa chcem hrat starinky) ale ked testujem potrebujem tam mat 60GB / 30GB disk na testy (SATA / PATA) a tu len vysroubujem 2 cerviky a naspat nasroubujem s inym ramcekom. kdezto vytahovat to zo skrinky bolo na 5-10 minut. este som uvazoval nad klietkou na HDD a namontovat ich vsetky a len menit kabelaz. ale zatial som to nespravil. A ten DC/DC fortron ma len 1x sata a 1x molex na napajanie.

    • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 12:33
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Ja zatiaľ len kvantum testov a chystám sa na budúci týždeň na očkovanie keď už je aj pre 40+, zatiaľ negatívny, frajerka po prvom očkovaní, reakcia deň na to teploty, zimnica a opuchnuté a boľavé rameno v mieste vpichu. Inak čo poznám ľudí po prekonaní korony tak je to rôzne, kolegyňa ťažší priebeh cez mesiac doma, druhý zase ani nevedel že to má,,,

      • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 14:01
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        stými príznakmi po očkovaní to je veľmi individuálne

        ja som nemal teploty ale som sa 2 dni cítil ako kedy som mal súbežne svalovicu na celom tele a takú štandardnú opicu, ocino niečo podobné (tvrdil že sa cíti ako by bol mimo svojho tela), partnerka však nič také ale mala teploty a bolesti hlavy a svokra nemala nič (všetci ASTRA ZENECA) mamina a starká rovnako nič ale tie mali obe pfizer

        podobne aj s covidom, mamina mala pár dní "chrípku" (a ocino sa od nej ani nenakazil), maminin bratranec ledva dýchal celkom dlhú dobu a kamarát bol na ventilácii (už naštastie znovu pracuje) v okolí poznám pár ľudí čo zomreli (pokiaľ viem všetci mali inú komplikáciu)

        môj názor je že to netreba podceňovať lebo nikto z nás nevie ako skrytú komplikáciu môže mať a aj keby rúška/respirátory boli funkčné len na 5% (a sú oveľa účinnejšie) tak mi moje zdravie a zdravie mojej rodiny stojí za to aby som ich nosil (to isté platí o obmedzení pohybu a stretávania, dezinfekcii, ....), nikomu tým neublížim môžem len pomôcť tak jasné že to budem dodržiavať.

        + pri tých rúškach aspoň nikto nevidí ako sa sarkasticky usmievam nad ich hlúposťou ;-)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 14:19
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Noo presne kvôli tomuto budem mať problém keď sa prestanú nosiť rúška a respirátory, dáko som si zvykol sa škodoradostne ksichtiť na druhých keď rozprávajú bludy a ja machrujem, že ma nevidia :-)

        • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 05:20
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          No mne tak odišli už hádam 5,6-ti kamaráti a známi za rok...

    • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 13:36
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Stal som sa profesionálnym roznášačom Korony.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 13:43
        Avatar Frodo   Návštevník

        na tvojom mieste bol by som velmi opatrny co pisem do internetu.

         

        http://www.pravnelisty.sk/rozhodnutia/a815-sirenie-koronavirusu-usmernenie-generalnej-prokuratury-sr

        • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 17:57
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          No lenže ja viem, že keby postupovali vládny činitelia podľa rád odborníkov, tak by netestovalo AG testami, ktoré zistia Covid až po niekoľkých dňoch, čo veselo nositeľ Koronu rozdával. Je spočítané že treba testovať PCR testami tak 2-3 krát do týždňa a za mesiac sme z toho vonku.

          Kto teraz zaplatí nezmyselné AG testy a miliardové škody a škody na životoch. Toto všetko sa vie a nekoná sa.

          Kto mi podobné pičoviny ukáže do ksichtu so zlou obíde, ešte máš niečo?

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 19:22
            Avatar Frodo   Návštevník

            Je jedno co vies. Je jedno kto a co zistil ci spocital. Testy zaplatene uz su.

            Kym nie si Fico alebo Harabin mas smolu riskujes problem.

            Ja ti nic neujazujem do ksichtu ja ti vravim ze nie je dobry napad sa takto chvastat verejne na nete.

            • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 21:03
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              No dobre, dnes som zachytil správu, že treba začať s masívnou kampaňou za očkovanie.

              Osobne by som ju zveril Igorovi, keď nič iné, určite by sme ušetrili za vakcíny.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 05:23
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Asi takto-PCR stojí 60-70€,Ag testy cca 5-6€,každý už bol testovaný 8-12 to by stálo prachov celý svet testuje aj AG testami..

            • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 08:31
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Potom si treba dať otázku, či chceš Covid vyhubiť, alebo sa len tak sa hrať.

              Tiež by sme sa minulú sobotu nesundali keby nás nezgrupovali. Normálne by som sedel doma. Voláme to štátom nariadené výlety. Všetko zle, na hlavu, opačne. Som rád, že na Slovensku väčšinu času nie som, bo by ma jeblo.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 09:13
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                Tiež by sme sa minulú sobotu nesundali keby nás nezgrupovali

                to ťa akože niekto nútil ? nasilu pod hrozbou ublíženia na zdraví ?

                neviem síce o čom presne hovoríš ale kto chce dodržať odstup ten ho dodrží, rovnako izoláciu od tretích osôb či dodržanie zákazu stretávania, zachová si hygienu rúk, poctivo a správne nosí rúško (nie na zakrytie druhej brady), kde je vôľa tam je cesta

                je to voľba a to že nariadenia vlády sú chaotické a občas nezmyselné neznamená že ich treba ignorovať

                rozumný človek si uvedomí účel takýchto opatrení a dodržiava ich aj nad rámec toho čo je vynucované a kontrolované, lebo dbá na svoje zdravie a zdravie svojich blízkych

                bojkotovať AG testovanie je zbytočné, peniaze už boli na testy minuté (mali by sme vyvodiť zodpovednosť voči toku kto ich minul) ale takýto test ešte nikomu neublížil

                a keď si vyberiem ako testovacie miesto niekde kde sa to robí v otvorenom priestore a stojím mimo skupiny čakajúcich ľudí (alebo idem v čase keď tam nikto nie je) tak viem eliminovať aj riziko nakazenia

                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 10:02
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  alebo idem v čase keď tam nikto nie je

                  Ty nebudeš mať moc kamarátov.

                  Nezmysli sú pre mňa nezmyslami, nech ich zabalíš do čoho chceš.

                  Rúško si dám keď idem do obchodu, v tom som vždy videl zmysel, že tam neoprskám všetko naokolo. Ruky si umývam. Zbytočne sa s nikým nestretávam, ale priateľov neobídem, to až po Lobotómii. S cudzími dodržiavam rozostup. Nezmyselnosťou opatrní vo mne časom vybudovali odpor, lebo viem, že zas vypustia z huby ďalšiu kravinu.

                  Ja viem že múdrosráči im(jemu) to kazia, bohužiaľ ja sa cítim ako múdrosráč a všetko čo doteraz robili je úplná sprostosť jedna za druhou. Už len keď sa zamyslíš, že kto vlastne umiera v tých nemocniciach a koho uprednostnili v očkovaniach?

                  Jako ani pomaly nie je kde utiecť, jebe celému svetu.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 12:28
                    Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                    Pozri Čechy-vymenili už 4-roch ministrov zdravotníctva-korona si to ani nevšimla majú 1.3x viac mŕtvych na počet obyvateľov ako my..

                • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 10:24
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                  S týmto nie celkom súhlasím, kolegynin priateľ sa nakazil a všade nosil rúško a vyhýbal sa kontaktu s inými. Jednoducho si to nevedia vysvetliť,,,

                  • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 11:15
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                    jasné nič ti negarantuje že sa nenakazíš (ani keby bola 100% zaočkovanosť to nie je istota že sa nenakazíš)

                    ja len vravím že si nespravím teraz doma rodinnú párty ako bedňa, lebo s kamarátmi a rodinou sa viem spojiť aj cez video alebo telefón a radšej rok vydržím/počkám ako potom nemať kamarátov (keď sa navzájom nakazia)

                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 12:15
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    No a hlavne si vždy s priateľmi povieme ak tam nejaké podozrenie je, že napr. bol s pozitívnym, alebo že mu je naprd, tak si nepodáme ani ruku, len sa rýchlo rozídeme.

                    Proste nezabijeme našu spoločnosť, pretože ľudia na umretie umierajú. Hore písal aj Lacko, že to dal v pohode, pretože sa udržiava v normálnom zdravotnom stave.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 14:08
                      Avatar redhawk75   Používateľ

                      presne.

                      Bohuzial pokial sa nepremori populacia tak ani ockovanie nepomoze. je nutne ziskat prirodzenu imunitu.

                      Co vsak neznamena porusov nariadenia, to je na kazdom.

                      Ja nenosim rusko iba ked idem do potravin, inak aj na prechadzke pekne bez :-) ale zase okrem polovicky sa s nikym nazivo nestretavam, v podstate v SR ani niet s kym

                    • RE: Vy a Korona? 16.04.2021 | 09:11
                      Avatar okl   Návštevník

                      expert prehovoril

                      picu sa tomu rozumies tak si prosim ta nechaj svoje genialne myslienky pre seba.

                  • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 14:06
                    Avatar redhawk75   Používateľ

                    je to jednoduche. 

                    PCR test chyti aj chripku typu A, B a akykolvek koronavirus. 

                    AG test povie ze dnes je to asi nakazeny. 

                    pre 95% istotu by sa test musel robit v labaku na citlivost ELISA protilatok.

                    Respirator sa nesmie nosit dlhsie ako 20 min potom z neho sa zacina uvolnovat formalin, anilin a vypestovavaju sa dalsie mnamky.

                    Rusko na operacke mozes mat max 1-1,5h, v nudzovom pripade sa menilo pocas za ine sterilizovane (platenne) teraz ludia nosia jedno aj 2 dni.

                    Dalsia vec je ze SARS sa prenasa kvapockovou infekciou, cize sliznice oka, nosohltan a pod. Staci si utriet rukou oko. 

                    dalsia vec na virus treba dezinfekciu typu Incidin. Nieco s isopropylalkoholom (propan-2-ol), chlorhexidinglukonátom, peroxidom vodíku a pod.

                    Antibakterialny gel sa pripisanim na obal sa antivirusovym nestane

                    Clovek by musel mat nonstop rukavice, ochranny odev a dychaci pristroj. a pri vyzliekani sprchu na to.

                    alebo atombordel :D

                    • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 14:11
                      Avatar redhawk75   Používateľ

                      este by som dodal ze elisa test trva 48-72 hodin a rozozna aj sars od  chripky.

                      problem je cena cca 100-150€

                    • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 14:22
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                      Rusko na operacke mozes mat max 1-1,5h

                      toto máš odkiaľ ? veľmi veľa bežných operácii trvá viac ako hodinu (násobne viac) a neviem o tom že by si počas zákroku chirurgovia menili rúška každú hodinu

                      a mimo covidu teda pracovníci na pílach a vo fabrikách s extrémne prašným prostredím (ktorý roky používali FFP3 respirátory) si ich tiež mali meniť každú hodinu ?

                      pokiaľ viem životnosť resporátorov (tých používaných vo fabrikách) je 8hodín (pracovná zmena)

                      nie som lekár ani odborník na túto oblasť ale znie to ako úplná hlúposť

                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 17:44
                        Avatar redhawk75   Používateľ

                        Tak platilo to v Bojniciach ked som tam robil.

                        Respitratory vo fabrikach su s grafenom?

                        inak na https://www.uvzsr.sk/ je max FFP2 pouzivat 180 minut

                        • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 18:16
                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                          Respitratory vo fabrikach su s grafenom?

                          netuším (môžem doma kuknúť) ja len v dielni mám pár FFP3 čo používajú zmenový v miestnej fabrike (ja ich mám pre rozsiahlejšiu prácu z drevom v dielni/garáži, pílenie dlažobných kociek/betónu, lakovanie/farbenie v zime v dielni/garáži, ...) a tie majú v návode len že po 8 hodinách strácajú účinnosť a treba ich vyčistiť (to je tá znovu použiteľná verzia s označením R)

                          normálne nosím respirátor len keď idem nútene medzi ľudí (zväčša cesta k autu a z auta) čo je tak do 30minúť v bežné dni, používam ázijské KN 95 (mne na tvár sedia/tesnia lepšie ako FFP) a beriem si nové každý mesiac (po tých 8h-10h celkového používania alebo ak je znečistené - tiež majú v návode že po 8h strácajú účinnosť)

                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • RE: Vy a Korona? 17.04.2021 | 04:01
                  Avatar ujo   Návštevník

                  A ty si akože vyštudovaný právnik.

                  Veď ty by si mal obhajovať pluralitu názorov a nie len momentálne všeobecne prijímaný naratív akože nebezpečného zabijáka vlastne celosvetovo uznaného za pandémiu.

                  Veď sem píšeš len to čo vidíš v TV tie oblbováky a všeobecne prezentovnú hrôzu z choroby, ktorá pripomína chrípku.

                  Aj ty sa chceš podieľať na vytvorení "nového svetového poriadku" ?

                  Je to v súlade s tvojím svedomím a videním "sveta" ?

                  Vieš ako sa to hovorí, kto sa bojí nech nechodí do lesa.

              • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 12:25
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                Ale veď to robia všetky štáty-iné riešenie neexistuje-či?

                • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 14:16
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Prevažná väčšina sa hrá na záchranu, ale nechcú za to Nobelovu cenu.

                  Čo vidím tu v Budapešti a od kamarátov po Európe to nikto nijak neprežíva a občas si pozriem Floridu a tak, tam plný obchoďák, úplne všetci bez rúšok vrátane predavačov, plné reštaurácie. To je zas úplne na druhú stranu preklopené. Ale skús niekomu, kde je demokracia celé roky, že bla, bla musíš toto.

                  Nikto nechce počúvať matematikov a odborníkov, to sú múdrosráči a bolo by to drahé ako si už spomenul. Vo finále lacnejšie, ale dnes už je proste na všetko neskoro a peniaze sa minuli na sprostosti.

                  Väčšina ľudstva sú tupci, používajú MS Windows a čakajú, že vláda ich zachráni. Nie som veriaci, ale ako sa hovorí, pomôž si sám aj pánboh ti pomôže.

                  Ti sa otužuješ na čo sa ja už rok odhodlávam, možno raz. Používaš Linux, už podľa týchto dvoch faktorov by si dnes mal vlastniť celú záhradkársku oblasť :) Robíš veci správne, to je dobrý základ na všetko.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Vy a Korona? 17.04.2021 | 03:50
            Avatar ujo   Návštevník

            Toto sa mi páči, že po určitom čase si aj ty "prozřel". AG testy su byznis pre miestodržiteľov a PCR testy aj samotná WHO označila ako nedôvodné na uvalenie karantény u osôb ktoré nemajú príznaky respiračného ochorenia. Možno prečítať niečo k téme. ...

            Aj tu je info:

            Aj tu je info.

            Ďalší odkaz.

            Ďalšia chuťovka.

            • RE: Vy a Korona? 17.04.2021 | 14:17
              Avatar laco2 cinamon  Používateľ

              AG testy 6€-PCR testy 60-70€-si sa asi pomýlil-či!!!" AG testy su byznis pre miestodržiteľov"-na PCR predsa zarobia 10x viac....

              • RE: Vy a Korona? 17.04.2021 | 15:16
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Tak by som povedal, že Igorova myšlienka odmeňovania 20€ za nájdenie pozitívneho, spochybnila úplne všetko.

                Zas sa budem opakovať, ak hocičo v živote budeš robiť dobre, tak to nikto neocení, ale keď to budeš robiť ako sa "má", tak dostaneš 20€.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Vy a Korona? 20.04.2021 | 04:40
                  Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                  Igora som nevolil,vidno že nevie čo s premierovaním a teraz min. financii,ALE JE PRAVDA ŽE VŠETKO ZLÉ NA NEHO NAKYDÁME-PREČO SA NIK NEROZČUĽUJE NA ČÍNU ODKIAĽ TO SVINSTVO PROSTREDNÍCTVOM ICH TURISTOV ROZNIESLI DO CELÉHO SVETA?-viem caps lock/neviem písať po slepiačky"

    • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 15:09
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      V určitom období, pred pár týždňami, som pravidelne chodieval na pohreby známym (50+). Ale mne a najbližšej rodine sa (zatiaľ) nič neprihodilo; manželka má 1x AstraZenecu, rodičia 1x Pfizer.

      Ale skôr by som túto tému rozšíril o otázku: Keď začala koróna a zdalo sa, že bude viac voľného času (nakoniec, aspoň v mojom prípade, opak je pravdou), tak si každý spravil nejaké plány...
      A podarilo sa z nich aj niečo uskutočniť?

      Napr. ja som sa chcel zlepšiť v eLISP-e, dokončiť komunikáciu medzi jednými PLC a HMI založenom na Raspberry Pi (teda mať nejaké polotovarové knižnice), nechať urobiť nové zárubne a dvere na poschodí (ale na to nieto akosi majstrov), pozvárať niečo na gril (materiál mám, ale...)...

      Čo vy ostatní?

      • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 16:00
        Avatar redhawk75   Používateľ

        Keď začala koróna a zdalo sa, že bude viac voľného času (nakoniec, aspoň v mojom prípade, opak je pravdou), tak si každý spravil nejaké plány...
        A podarilo sa z nich aj niečo uskutočniť?

        Presne. 

        ja som prerobil izby, vymaloval, a par veci urobil, ale chybaju mi suciastky. Cize ak to zhrniem tak som nespravil ani 2/3 toho co som chcel ale spravil 100% toho co chcela polovicka :D

      • RE: Vy a Korona? 15.04.2021 | 05:24
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Ja kúpanie vo Váhu-otužovanie,kúpil som si dron,na záhradkach mi uletel/z dosahu/ bo som sa "kochal",dva dni som ho hľadal a našiel..vysušil a lieta ďalej..

    • RE: Vy a Korona? 14.04.2021 | 16:22
      Avatar zer0   Návštevník

      Ja som uz vyse roka zabyvany v Prahe.

      Na nic prevratne si nepamatam, cakam na 3D tlaciaren, naucil som sa pisat vsetkymi desiatimi na dvorakovi, mam rozrobene nejake projekty vo freecade.
      Nie som clovek schopny cokolvek zrozumitelne prezentovat, ale mozno sem o mesiac nieco ohladom 3D tlace zavesim. Ako prve mam v umysle postavit box pre tlacenie ASA, ABS a Nylonu.
      Teraz uvazujem nad zlepsenim svojej anglictiny.
      Mam daleko viac produktov tychto politicky zneuzivanych casov, ale teraz si nespomeniem.

      Celkovo sa ma tato doba nijako moc nedotkla. Ja sa mam fajn. Ludia v mojom okoli tiez. Aspon myslim. Ono to moje okolie je docela male. Mam okolo seba len prijemnych ludi s mozgom.

      Koronu mam pici. Hype ako vsetko v dnesnej dobe. Nie som popierac, volavam s lekarom na covid oddeleni, s ktorym hravam wow classic a mam na to svoj nazor. Nie som ani antivaxer, asi 15 rokov sa ockujem proti chripke, este to ani nebolo cool, ale sam som sa rozhodol a o tom to je. Co sa tyka Covidu, tak momentalne ockovanie nezvazujem.

      Drzte sa, a strazte si BMI.

    • RE: Vy a Korona? 16.04.2021 | 10:09
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Laco, vidim, ze ste to v sirokej rodine preskakali celkom uspesne, cenim si aj tvoju odvahu pridat sa k ladovym medvedom. Ich nitrianske centrum, jazero v parku, mam od baraku 150 m, ale ist tam do vody by ma nikto nepresvedcil, ani keby som bol pod vplyvom tvojho ribezlaku. Moja 99 rocna pani svokra a ja sme po 2 Pfizeri, manzelka ma termin na 2. o tyzden. Este dnes nam pride domov dalsia dodavka potravin z tesca a o tyzden uz zahajime opat osobne nakupy v Lidli, ktory mame tiez celkom blizko. Este nechcem kricat hop, ale zda sa, ze opatrnost a zodpovednost nam pomohli a zvladneme to tiez, dokonca doteraz aj bez jedineho nachladnutia ci nadchy. Nitrianski lekari hovoria, ze najcastejsie pripady u nas boli po ucastiach v uzavretych priestoroch /najnebezpecnejsi je aerosol vo vzduchu, aj vonku, ktori 100%-ne nezychyti ani respirator/. Zaciatkom roka to tu bola katastrofa, ale po nasadeni 3 kol POVINNEHO celomestskeho ag testovania /vraj debilneho/ a karantenizacii pozitivnych napokon klesali aj pocty ludi v nemocnici a teraz sme ako jeden z mala okresov ruzovi.

      Konecne sa blizi jar, minulu sobotu som uz tunak 1.x pokosil mojich 100 m2 travnika a vyvalil par kvitnucich tulipanov, ktore mi zavadzali. Inak uz len nejake kuchtikovske povinnosti pri vareni, raz do tyzdna 1 hod. Skypu s detmi v zahranici a potom len TV a internet. Minule mi uz zena pohrozila, ze mi na NB zapne detsku poistku /keby to vedela/.

      • RE: Vy a Korona? 16.04.2021 | 14:18
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Minule mi uz zena pohrozila, ze mi na NB zapne detsku poistku /keby to vedela/.

        Si ma teraz dostal :-D

      • RE: Vy a Korona? 17.04.2021 | 14:21
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Neboj sa odváž sa začni so 14C vodou na jeseň,v lete chodím do horských potokov na 8-10C,už je to pre mňa droga-30sec-šok a potom už len vnímam mrazenie kože,pozerám čas a teplotu vody-vzorec mám T+1,2,3-tretí rok už trojka!Január napr. voda pod 1C4min-vonku -10!!Najlepší zážitok na jazere keď som si musel vyrúbať dieru a mierne snežilo-rozkoš...

      • RE: Vy a Korona? 20.04.2021 | 04:33
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Úprimnú sústrasť s tou ženou to mám rovnako-stále mi čumela cez plece o čom si tu dve hodiny píšem/o politike/myslela že na nejakú zoznamku,u nás hore je chladnejšie,v sklenníku len šalát a reďkevku 10 cm.Vody sa nebol začni na jeseň cca 14C,ale ozajstný zážitok je voda 1C a vzduch -10-a vietor,keď ti na nohách mrzne na kroksách voda..

        • RE: Vy a Korona? 20.04.2021 | 13:39
          Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

          Pre mna voda +1 stC by urcite nebola fantasticka, ale keby si chcel, mozem ta v predstihu informovat, ak medvede tu budu organizovat celoslovenske akcie. Byvali aj 2 x do roka, hlasna hudba s moderatorom, aj nejake bufetove stanky. Asi pred 4 rokmi to bolo, ze v jednej casti jazierka boli otuzilci a vedla za paskou sa korculovalo. Urcite ta prideme povzbudit, ked ti budu zuby drkotat.

          • RE: Vy a Korona? 20.04.2021 | 15:45
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Ja mám do Váhu 100metrov a vykúrenú záhradku-mne sa nechce ani 8km na Šútovo z MT medveďmi!!

    • RE: Vy a Korona? 24.04.2021 | 00:53
      Avatar sli   Návštevník

      Pred rokom boli kovid pasy považované za konšpiráciu.

      Onedlho sa zavedú v EU.

      V januári schválil nemecký parlamet agendu ID2020.

      Prečo chce niekto spájať vaše zdravotné údaje s bankovými údajmi a s overením identity občana ?

      K tomu trasovanie a budúce neprestajné sledovanie vašej polohy.

      Keď sa to všetko spojí dokopy, tak budú môcť zrušiť hotovosť.

      Keď k tomu dôjde, tak banksteri, vaši noví majitelia budú mať človeka v dlhovej pasci od narodenia po hrob.

      Potom sa naplní čo napísal K.Schwab - nebudete nič vlastniť a budete šťastní.

      Akurát z vašich detí sa stanú nájomníci v domoch a bytoch, na ktoré ste pre ne celý život dreli.

      AK SI MYSLÍTE, ŽE PO PRIJATÍ experimentálnej vakcíny bude sloboda, tak ste naomyle.

      Lajnová potvrdzuje, že prijímanie experimentálnych vakcín v najbližších rokoch nekončí.

      EÚ uzavrie zmluvu na dodávku 1,8 miliardy dávok vakcíny Pfizer

      • RE: Vy a Korona? 28.04.2021 | 21:40
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ

        Keby si to napísal ako normálny človek, nemám s tým problém.

        Ale používanie slov ako "banksteri" ťa rovno škatuľkuje.

        • RE: Vy a Korona? 17.05.2021 | 19:57
          Avatar sli   Návštevník

          Neviem čo ťa na tom irituje.

          Bankári sú vlastne dobrodinci, ktorí ti poskytujú službu.

          Ale keď to nedopadne, tak si za to (svoju vlastnú hlúposť) môžeš vlastne sám.

          Lebo si s tým dobrovoľne súhlasil, že investícia môže rásť, stagnovať či klesať.

          Ban-kári za nič nemôžu.

          Banksteri sú tí, ktorí celú hru s akciovými trhmi organizujú.

          A sú to tie samé osoby (a ich nasledovníci), ktoré vytvorili krízy s dopadom na celý svet.

          Ako to tajomne znie - užívatelia výhod.

    • RE: Vy a Korona? 24.04.2021 | 08:34
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      Nemám rád konšpirácie, negativizmus a videnie za každým rohom nepriateľa.

      Ale je pravdou, že štát sa snaží oklieštiť osobné vlastníctvo (napr. zvyšujúcimi sa daňami za nehnuteľnosť), obmedziť mobilitu (napr. víziou carsharingu, pretláčaním hromadnej dopravy,...) a tým aj obmedziť slobodu.

      Ešte to tak, aby si občan cestoval a robil, čo sa mu zapáči.

      Ech.

      • RE: Vy a Korona? 24.04.2021 | 15:03
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Predrečník "sli" je ako to nazvať ... mno dobre nepoužil milión výkričníkov a otáznikov, takže ešte má šancu.

        Pokiaľ budú ľudia ako ty Richard, ja viem že bude dobre, priateľu. Nie je viac čo dodať.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Vy a Korona? 27.04.2021 | 14:36
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Ale je pravdou, že štát sa snaží oklieštiť osobné vlastníctvo ... a tým aj obmedziť slobodu

        Osobné vlastníctvo != sloboda. Pre niekoho je osobná sloboda vyvážať sa vo vlastnom aute, pre iného je osobná sloboda to, že môže dýchať čistý vzduch a nebyť neustále vystavený hluku z dopravy, mať viacej zelene namiesto parkovísk a môcť si zapožičať dopravný prostriedok v prípadoch keď to skutočne potrebuje. Podporu hromadnej dopravy považujem ja osobne pre seba za zvyšovanie mojej slobody.

        • RE: Vy a Korona? 27.04.2021 | 22:53
          Avatar mark   Používateľ

          Túto teóriu hromadnej dopravy som si vyskúšal v praxi počas VŠ štúdia a neskôr v prvých rokoch chodenia do práce. Moja odpoveď je - ďakujem, neprosím. A ešte to nie je ani bohvieako lacné. V skutočnosti je to drahý špás vzhľadom na zabitý čas a únavu počas jazdy. Ľudia chcú cestovať rýchlo a pohodlne! Tí, ktorí ešte nejazdili v "normálnom" aute typu BMW radu 5 a ekvivalentnom, netušia, ako má vyzerať auto a čo znamená rýchlo, pohodlne, bez únavy. Tí, ktorí nejazdili na motorke, nevedia, že naše pomalodiaľnice sú zúfalo obmedzujúce so 130 km/h. A zatiaľ nepatrím k tým, ktorí vedia o čom je doprava ultralightom cez pol republiky v normálnom čase. Sorry, bicykel nie je pre mňa alternatíva pre každý deň. Rýchlovlak, ako alternatívu v rámci hromadnej dopravy beriem, ale aspoň 200 km/h. Inak to nemá veľký zmysel. Číňania to pochopili, že všetci nemôžu ísť z pobrežia lietadlom do vnútrozemia.

          A pre obrovských zástancov hromadnej dopravy odporúčam pozrieť toto, aby vedeli, čo nám ešte v republike chýba. Je to veľmi poučné video aj z pohľadu SW, ako sa u nás plytvá dotáciami na MHD a čo znamená slovo produktivita. Ako sa plánuje MHD

          • RE: Vy a Korona? 28.04.2021 | 06:32
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            V skutočnosti je to drahý špás vzhľadom na zabitý čas a únavu počas jazdy.

            A presne opačne sa cítim ja. Za zabitý čas považujem čas keď sa musím venovať činnosti, ktorú považujem za zbytočnú, napr. šoférovanie. Pri takej ceste vlakom / autobusom počas jazdy zapnem notebook a pracujem, alebo zapnem čítačku a niečo si prečítam, alebo si dám kávu, alebo sa len tak poprechádzam po chodbe, alebo sledujem krajinu ak ma niečo zaujme. Jednoducho môžem sa venovať tomu, čo ma baví, alebo čo potrebujem urobiť a nestrácam čas cestovaním. Cena je mi ukradnutá, aj pred koronou som bežne len tak zobral notebook a vozil sa, pretože vo vlaku sa mi pracuje príjemnejšie než doma.

            • RE: Vy a Korona? 28.04.2021 | 07:14
              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ
              Cena je mi ukradnutá, aj pred koronou som bežne len tak zobral notebook a vozil sa, pretože vo vlaku sa mi pracuje príjemnejšie než doma.

              Tak to si mal šťastie, pretože ja som jazdil za socíku tak beznádejne preplnenými vlakmi, že som stál celú cestu na chodbičke, kde sa nedalo ani pohnúť a nie to pohodlne pracovať.

          • RE: Vy a Korona? 28.04.2021 | 17:14
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            Tí, ktorí nejazdili na motorke, nevedia, že naše pomalodiaľnice sú zúfalo obmedzujúce so 130 km/h

            by ma zaujimalo co by si na tej motorke spravil keby ti pri tej obmedzujucej 130tke skocila do cesty srnka (co je nasich cestach uplne bezne)

            uz 130 je prilis vysoka rychlost na vacsine nasich dialnic a vsetkych rychlostnych cestách a vnoci to plati dvojnasobne

            110 je na hrane bezpecnosti vnoci

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Vy a Korona? 28.04.2021 | 19:47
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Taká motorka ťa automaticky nabáda k tomu, aby si šiel rýchlejšie až kým tí menej opatrní neprekročia fyzikálne zákony. Nie je nič výnimočné že ideš po R1ke 150 a obehne ma baba na motorke. A práve preto sa mi páčia choppre, necháš motorku bublať na nižšie otáčky a vychutnávaš si krajinu, to je ďalšia z vecí v mojom nákupnom zozname :-) A tá zver, noo zrazil som už dve srny, načal diviaka a chlap predo mnou zoťal jeleňa, preletel cez neho a skoro som ho ja dorazil, zver je nebezpečná,,,

        • RE: Vy a Korona? 28.04.2021 | 07:45
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Vidíš a my čo sme pohodlní radšej naštartujeme auto, sadneme a ideme a neriadime sa cestovným poriadkom a nenechávame sa obmedzovať spolucestujúcimi :-) A máme radi kolóny, trúbenie áut a cyklistov na preplnených cestách,,,

        • RE: Vy a Korona? 28.04.2021 | 08:15
          Avatar Richard Antix  Používateľ

          Podporu hromadnej dopravy považujem ja osobne pre seba za zvyšovanie mojej slobody.

          Súhlas. Problém je v tom, že sú tendencie pretláčať jeden spôsob dopravy na úkor inej.

          A nehovoriac o tom, že mnohí nechodia do práce len s jednou taškou v ruke.

          Isteže, nikto nechce smrad, parkoviská a hluk. Ale tie údernícke kampane, že ktorá skupina koľko najazdí do práce bicyklom, to mi lezie krkom.

          • RE: Vy a Korona? 28.04.2021 | 09:12
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            A nehovoriac o tom, že mnohí nechodia do práce len s jednou taškou v ruke.

            Keď som chodil do školy rozhodne som nechodil s jednou taškou (okrem batohu som nosieval kompletný desktop, teda počítač v jednej ruke, monitor v druhej, batoh na chrbte ) a bežne som precestoval denne 300km + 10km mestom. Nehovoriac o tom, že aj teraz keď niekam idem nechodím úplne naľahko. Minule sa mi napr. pokazila prevodovka, takže vymontovať a šup s ňou v batohu 150km do servisu. Dobre, to je asi trochu extrémny prípad, nenosím úplne bežne 30kg železa na chrbte, ale aj tak nejaký ten notebook, čítanie, voda, jedlo, náhradné oblečenie, baterky, zrkadlovka (keď už idem tak aspoň vystúpim niekde, kde sa mi to páči a tých 30-40km sa prejdem na inú stanicu, kde zase nastúpim a idem niekam inam).

            • RE: Vy a Korona? 28.04.2021 | 09:48
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              S akou zrkadlovkou fotíš?

              • RE: Vy a Korona? 28.04.2021 | 11:05
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                Pentax K3

                • RE: Vy a Korona? 28.04.2021 | 11:22
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                  Čo som čítal tak asi len Pentax sa drží ešte vývoja zrkadloviek. Ja mám Soňáky a Nikony celkom prelúskané ale pokukujem po výpredajovom Canone 80D, pôvodne som chcel ísť už do bezzrkadla Fuji ale baví ma fotiť moto šport a tam by som asi uprednostnil kvôli ostreniu zrkadlovku. Tak kus váham,,,

    • RE: Vy a Korona? 26.04.2021 | 12:55
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      ja som našťastie úplne zdravý, tak sem tam zaskakujem za ľudí, čo nemali také šťastie. keď môžem, tak pomáham nosiť potraviny či rád chodím v tomto období darovať krv. nedávno som dával krvné doštičky nejakému dievčatku, čo malo komplikácie s Covidom.

    • RE: Vy a Korona? 17.05.2021 | 20:01
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Ja som dnes poobede vyfasoval Pfizera na futbalovom štadióne. Keď to zrhniem očkovanie ako po masle, ihla zabolela čo sa čudujem lebo každý sa chválil že ju necítil a vedľajšie účinky, zatiaľ len bolesť hlavy,,,

      • RE: Vy a Korona? 17.05.2021 | 20:49
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Ja som bol očkovaný pred 2 týždňami tou istou vakcínou, vpich by som si nevšimol keby som nepozeral, nežiaduce účinky žiadne, žiadna bolesť v mieste vpichu, ani bolesť hlavy.

        • RE: Vy a Korona? 18.05.2021 | 00:12
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Kamarátova mama má dosť vážne následky, zrejme doživotné. Ako sa hovorí, štatistika ti je k hovnu keď ide o teba.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Vy a Korona? 18.05.2021 | 02:38
            Avatar homer   Návštevník

            Dobre a koľko je tých ťažkých prípadov.

            Takže bude lepšie aby bol bežný spôsob života ako si ho pamätáme potlačovaný a kôli možno 2% bolo zamkýnaných 98% občanov doma ?

            To je šialené.

            Ale pripravte sa na to, že toto šialenstvo sa bude opakovať.

            • RE: Vy a Korona? 18.05.2021 | 12:48
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Dobre a koľko je tých ťažkých prípadov.

              Môžeš jej to ísť zopakovať.

              Takže bude lepšie aby bol bežný spôsob života ako si ho pamätáme potlačovaný a kôli možno 2% bolo zamkýnaných 98% občanov doma ? To je šialené.

              Šialené sú len rozhodnutia politikov.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Vy a Korona? 21.07.2021 | 01:13
      Avatar krakonos   Používateľ

      Už sa tešte na ďalšie experimentálne akože vakcíny.

      Britský server DailyMail informoval,

      očkovanie na mesačnej báze ?

      Británia totiž oznámila, že zaháji pilotný projekt

      pre očkovanie každý mesiac.

      Globalisti to myslia tak dobre s vašim zdravím.