GeForce Now

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.04.2021 | 00:12
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, nemáte niekto skúsenosti s GeForce Now pod Linuxom? Vytvoril som si free konto a skúšam to cez soft aj cez prehliadač, do ktorého som pridal GeForce NOW Unlocker ale dáko sa po prihlásení neviem pohnúť z miesta. Viem že tuším Braňo spomínal, že potrebujem nejaké rozšírene do prehliadača aby ho bralo ako Chrome OS, ale už si to presne nepamätám. Ďakujem za tipy,,,

    • RE: GeForce Now 18.04.2021 | 09:08
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      už to netreba, vtedy sa "oklamával server" že si na chromebooku, teraz už majú podporu pre chrome pre všetky platformy (myslím)

      stačí ísť na geforcenow dowload sekciu a dole je browser experience

      alebo priamo sem:

      https://play.geforcenow.com/mall/

      a pridať si hry ktoré vlastníš cez vyhľadávanie (ale cez synchronizáciu so steamom v nastaveniach)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: GeForce Now 18.04.2021 | 12:03
      Avatar knedla   Návštevník

      mame,

      • platim si Founders od zaciatku
      • spustam cez script: google chrome unstable ako app vo fullscreen s hw akceleraciou
      • funguje mi xbox360 ovladac
      • DSLko 50mb/s, optika 300mb/s vsetko v poho
    • RE: GeForce Now 28.04.2021 | 20:18
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Oki tak to zhrniem, v Linuxe cez wifinu nehrateľné, veľké odozvy, vo WoT sa tank točil na mieste, žiadne reakcie. Skúsil som WoT vo Windowse a aj cez wifi celkom v pohode, kus rozsekaná grafika ale dá sa. Takže to vidím na driver wifiny pod Linuxom, prípadne nedoladený soft. Keby som mal možnosť dať sieťový kábel asi by bo to bolo zase o niečom inom. Ok uzatváram tému, najbližší nákup grafika a ďalší disk aby som mal pre hry vyhradený Windows,,,

    • RE: GeForce Now 05.05.2021 | 20:14
      Avatar Frodo   Návštevník

      Zo zvedavosti som vyskusal Geeforce free.

      No zial nezahral som si. Ake je cielova skupina a co to ma robit?

      Skusal som Arma3 - nutnost steam uctu, po prihlaseni nutnost zakupit hru.

      Cyberpunk - nutnost vlastnit hru na steame.

      Mechwarrior5 - nutnost epic uctu, po registracii a prihlaseni hru sa nespustila

      Metro Redux - nepodarilo sa mi to spustit.

      Klient nepodporuje copy-paste prepisovanie komplexnych hesiel bolo trestom za to ze pouzivam komplexne hesla.

      Po 4 hodinach som to vzdal

      • RE: GeForce Now 06.05.2021 | 19:58
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        tak snáď si si nemyslel že pod free účtom budeš mať aj všetky hry podporované GFN free na hranie, vtipálek

        GFN ti "požičiava" ich HW aby si sa mohol hrať moderné hry na takmer akomkoľvek HW, ja som s plateným founders účtom (za 5€) odohral celkom slušné množstvo hier na telke (s bluetooth gamepadom) aj tablete (Lenovo MIIX 700) pripojenom na monitor, myš a klávesnicu

        samozrejme hry musíš vlastniť na podporovanej platforme (steam, epic, GOG,...)

        prešiel som takto posledných troch tomb raiderov, značnú časť witchera 3, dirt rally 4, JUST CAUSE 3 a 4 a zopár ďaľších hier

        v dnešnej dobe keď je celosvetový problém zohnať grafickú kartu (respktíve v normálnej cene) je takáto služba fantastická

        respektíve keď si spočítam že by som mal dať 500e za konzolu tak aj pri aktuálnej cene 10€/mesiac ju preplatím až po 100 mesiacoch (viac ako 8 rokov, a to už budú nové konzoly) a s službami ako GFN či stadia alebo xcloud sa môžem hrať na android telke ako keby som mal úplne najnovší HW (teda s menším oneskorením ale na plných detailoch)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: GeForce Now 05.05.2021 | 20:27
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Inak čo sa týka grafík je to v súčasnosti bieda, tých pár čo je k dispozícii sú predražené a pri niektorých si napr. Alza hodila takéto upozornenie:

      Predaj tohto tovaru je obmedzený počtom jeden kus na osobu za kalendárny mesiac z celého sortimentu (napr. u grafických kariet označených týmto textom je možné kúpiť len jednu grafickú kartu mesačne, a to bez ohľadu na konkrétny typ). Pri porušení, alebo obchádzaní obmedzenia vám môže byť bez upozornenia a bez náhrady zrušená objednávka a váš používateľský účet môže byť zablokovaný. Aby sme dodržiavanie obmedzení predaja mohli kontrolovať, je podmienkou objednania tovaru uvedenie vášho mena a priezviska. Výdaj tovaru je potom podmienený overením totožnosti zákazníka platným dokladom (meno a priezvisko sa musí zhodovať s údajmi v objednávke a po objednaní ho nie je možné meniť).

      • RE: GeForce Now 06.05.2021 | 20:00
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        a to u nás to je ešte trochu lepšie ako napríklad v USA, kde novú generáciu grafík zoženieš len v hotovom stroji alebo za 10násobok ceny na ebay

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: GeForce Now 06.05.2021 | 20:22
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Sledujem to skoro každý deň lebo už potrebujem odklepnúť objednávku. Aj dnes vyskočila jedna ktorú by som vzal aby som konečne ťukol na košík pred upgrade a už o pol hodinu nebola.