ako pokracovat v opustenom projekte

Sekcia: Programovanie 11.05.2021 | 16:52
Avatar ferdo   Návštevník

Ahojte,

Nasiel som velmi peknu utilitku na backupy - restic. Nasiel som opusteny projekt Restatic je to GUI na restic v ktorom by som aj pokracoval.

Otazka je, co s oficialitami ako autor a nazov projektu.

https://github.com/Mebus/restatic/blob/master/setup.cfg

Projekt je GNU GPL 3.

Je spravne forknut projekt, zmenit jeho nazov, zmenit meno autora a len pridat link na povodny projekt.

Kazdopadne chcem aby povodny autor diela sa necitil ako okradnuty, ked by som pokracoval a staval aplikaciu na jeho kode.

Dakujem.

    • RE: ako pokracovat v opustenom projekte 11.05.2021 | 17:23
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Ak autor prijíma pull requesty, tak by som len forkol, pracoval a potom poslal pull request. Ak nebude prijatý tak asi zmeniť názov, nechať všetkých pôvodných autorov + link na pôvodný projekt. Prípadne dať žiadosť o presun projektu.

    • RE: ako pokracovat v opustenom projekte 11.05.2021 | 19:18
      Avatar +debian+   Návštevník

      A toho Ti nevyhovuje? Kedže to čo si dal je fork toho.

      • RE: ako pokracovat v opustenom projekte 11.05.2021 | 20:14
        Avatar ferdo   Návštevník

        ouch to som nevidel :). Dik za typ. K+. Jasne ma to presne tie ficuri co potrebujem akurat pre BorgBackup. Restic som chcel koli deduplikacii a komresii.

        Teraz pozeram ze aj BorkBackup ma kompresiu a deduplikaciu, idem sa na to pozriet.

        • RE: ako pokracovat v opustenom projekte 11.05.2021 | 20:40
          Avatar +debian+   Návštevník

          Ok. Ak to nebude vyhovovat, napis. Napisem, ako forknut.

    • RE: ako pokracovat v opustenom projekte 11.05.2021 | 19:54
      Avatar +debian+   Návštevník
      Kazdopadne chcem aby povodny autor diela sa necitil ako okradnuty, ked by som pokracoval a staval aplikaciu na jeho kode.

      Tak by nezvolil tuto licenciu.

    • RE: ako pokracovat v opustenom projekte 12.05.2021 | 00:14
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Restic je top, akurát o ňom idem písať blog.

      Nejaké GUI existujú, ale načo keď je tak krásne jednoduchý.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: ako pokracovat v opustenom projekte 12.05.2021 | 07:29
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        ono gui nevymysleli len preto ze nemali co robit ;-)

        pre bezneho uzivatela je jednoduchsie par krat kliknut ako si pamatat rozne parametre a vypisovat manualne cesty, respektive zakazdym citat man

        najma ak dany sw/prikaz pouziva raz za cas

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: ako pokracovat v opustenom projekte 12.05.2021 | 08:39
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Zálohy chcem raz nastaviť a mať pokoj na duši, že fungujú aj keď o nich neviem.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: ako pokracovat v opustenom projekte 12.05.2021 | 08:50
            Avatar okl   Návštevník

            matka zem

            rob si co chces nikoho to nezaujima...ked chce niekto gui tak chce gui nemusis sa stale vyjadrovat k tomu co chces ty.

            Vsetci vieme ze ty si pan kernel ultras. Odporca vsetkeho noveho, vyyvojar prevratneho prefarbenia icevmw legacyice, autor putavych clankov o AI, o ktoryej mimochodom vies teply prd.

            Cely linuxos sa ti klania...

            • RE: ako pokracovat v opustenom projekte 12.05.2021 | 08:52
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              ok, niekto si nedal raňajší xanax

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: ako pokracovat v opustenom projekte 12.05.2021 | 08:51
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            a potom keď ich chcem o pol rok len jemne upraviť alebo chcem spraviť extra zálohu mimo plánu to musím celé študovať znovu (vlastná skúsenosť - preto som prešiel na timeshift s GUI)

            ja rozumiem že mimo gui je to lepšie prispôsobiteľné a že ľuďom čo stým robia denne to príde ako najlepšie (pre nich to aj je) ale pre bežného užívateľa je aj podpriemerné GUI veľkou pomocou (často nenahraditeľnou)

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: ako pokracovat v opustenom projekte 12.05.2021 | 09:08
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Spustiť mimo plán restic backup uznávam, že je nezapamätateľné a potrebujem k tomu klikátko :)

              Restic narozdieľ od iných nástrojov stavil na jednoduchosť.

              Veľmi dávno som skúsil aj klikátko nad restikom Duplicati, ale príde mi to zbytočné. Tiež rád používam easy veci kde mi to prinesie nejakú pridanú hodnotu.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org