Captcha

Sekcia: Programovanie 10.07.2021 | 05:54
Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

Ahojte. Premýšľam o nasadení captcha kvôli SEO spamu. Problém je, že spam sem vkladajú reálni ľudia, takže akákoľvek captcha riešiteľná človekom (napr. z indie) je neúčinná. Takže hľadám spôsob, ako vytvoriť captchu, ktorú rozlúskne bežný slovák / čech, ale niekto mimo nášho regiónu to nezvládne. Nápady?

    • RE: Captcha 10.07.2021 | 07:45
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Navrhujem pouzit kratke detske hadanky, ktore -translator spravne neprelozi a cudziemu uz vobec nic nepovedia. Alebo ziadat pokracovanie v detskej riekanke. Priklad: dopln 2 pokracujuce slova - Jedna druhej riekla, ............ /ked kolace/. Mirec, skus si spomenut, co ta sudruzka ucitelka vtedy naucila.

      Aspon zistime, kto z cudzincov chodil do ceskoslovenskych skolok.

      • RE: Captcha 10.07.2021 | 09:20
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Tak toto je nanič, pretože ani ja som nevedel, ako to pokračuje. Nie všetci poznajú rovnaké riekanky. Tak by sa mohlo stať, že ani slovák by to nevyriešil a čech tým tuplom. Možno by sa dalo niečo v zmysle hlavné mesto Čiech, Slovenska alebo najvyššie pohorie slovenska. Aj keď je pravda, že aj toto sa dá človekom prekonať, len to chce väčšie úsilie.

      • RE: Captcha 10.07.2021 | 11:01
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Toto je niečo, čo sa dá ľahko vygoogliť aj pre človeka, ktorý neovláda slovenčinu, stačí dať do googla a ten sám doplní.

    • RE: Captcha 10.07.2021 | 10:38
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Poskladaj písmená do správneho poradia.

      BEROKRUŽOM = __________

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Captcha 10.07.2021 | 11:03
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Hmm po 2 minútach som mal chuť prehnať to myspellom. Mesto by ma nenapadlo. V každom prípade nápad dobrý, tu by translator, ani google nepomohol.

      • RE: Captcha 10.07.2021 | 11:04
        Avatar Richard Antix  Používateľ

        Hm, to je 10! = 3628800 možností.

        • RE: Captcha 10.07.2021 | 11:47
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Sú tam opakujúce sa znaky, takže 10!/(2!*2!) = 907 200 možností.

          • RE: Captcha 10.07.2021 | 12:17
            Avatar Richard Antix  Používateľ

            Aha áno, hneď sa to bude rýchlejšie zadávať.

    • RE: Captcha 10.07.2021 | 11:57
      Avatar menom   Používateľ

      Čaute. Čo tak vyskúšať niečo podobné ako majú na ubuntu fóre pre nováčikov.

      Je tam skupina slov a treba napísať jedno z nich, ktoré tam nepatrí.