Alternatíva k YouTube

Sekcia: Komunita 26.07.2021 | 11:53
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

Používate nejakú alternatívu k YouTube?

Ja sa trochu hrám s LBRY. Ja tam proste maso, kto má slabý žalúdok nech neskúša hľadať, čo sa mu nepáči, lebo to tam nájde.

Urobil som si downloader z YT, ktorý stiahne posledné video z kanálu. Mno a uploader čo to hodí na LBRY. Osobne som to použil len na jedného autora, ktorý vyslovene hovoril, nech sa to šíry a nechávam tam aj jeho popisky, číslo účtu atak.

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Alternatíva k YouTube 26.07.2021 | 12:32
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      viem že tvorcovia filmov využívajú vimeo

      neviem prečo, myslím že ponúka vyššiu kvalitu pre uložené videá (menšiu kompresiu) a asi má aj nejaké výhody pre profesionálov (ale to všetko len tipujem)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Alternatíva k YouTube 26.07.2021 | 18:40
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Vimeo trochu poznám, zadarmo je tam obmedzené miesto. A nedegradujú kvalitu ako YT.

        Celkom by ma zauijímalo, či niekto nemá skúsenosti s nejakou decentralizovanou video platformou.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Alternatíva k YouTube 26.07.2021 | 22:53
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ

          Má.

          • RE: Alternatíva k YouTube 27.07.2021 | 08:01
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            A to je vše přátelé, zhasnout a spat.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Alternatíva k YouTube 28.07.2021 | 07:38
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ

              Aká otázka, taká odpoveď.

        • RE: Alternatíva k YouTube 27.07.2021 | 19:52
          Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

          Ahoj. Pred pár rokmi som používal Vimeo. Ono je to pre fandov kamery. S tým obmedzeným miestom je to tak,že vo free móde ti dovolia uložiť max. 500GB za deň,čo sa zdá dosť ale bolo to tak pár rokov dozadu. Predpokladám,že pri technológiách 4K a viac to už nestačí. Preto tá kvalita.

          • RE: Alternatíva k YouTube 27.07.2021 | 20:00
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Som si pozrel účet zdarma a to uploadovanie je fakt na moje pomery až moc volné.

            Dík za info.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Alternatíva k YouTube 28.07.2021 | 19:34
              Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

              Niet za čo :) Ešte jedna slovenská alternatíva ,volá sa to Vimo ako píšu:

              Portál Vimo.sk vznikol ako reakcia na stupňujúcu sa cenzúru nepohodlných názorov na mainstreamových sociálnych sieťach. Našim cieľom je poskytnúť ľuďom možnosť slobodne hovoriť svoje názory, ktoré neporušujú zákony, bez strachu z cenzúry.

              PRO ČLENSTVO JE MESAČNE SPOPLATNENÉ SUMOU 5 €. Z týchto príjmov financujeme chod živého prenosu a úložisko pre videá.

              • RE: Alternatíva k YouTube 28.07.2021 | 21:48
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Jaká pekná spoločnosť, fašisti, popierači hocičoho. Je to taký problém slobodných médií. Slovensko má ale navrch, tu fašisti víťazia vo všetkom. Tej verbeže by som sa zúčastnil. len v prípade, že ma budú chcieť zas zabiť.

                Ale dík za nasmerovanie na krásny odpad spoločnosti.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Alternatíva k YouTube 29.07.2021 | 17:57
                  Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

                  téma je alternatíva k YouTube. Netušil som,že ťa tak vydesím :)

                • RE: Alternatíva k YouTube 30.07.2021 | 09:50
                  Avatar Richard Antix  Používateľ

                  Bol som zo dva dni mimo aktuálnych správ a o protestoch som počul iba v trochu v rádiu.

                  Dnes som videl video na aktuality.sk Link.

                  Videl som už hocičo, a (myslím si, že) som dosť toleratný človek, a už výnimočne používam vulgarizmy, ale toto je yebo prvej katergórie.

                  Kvôli takýmto ľuďom (+ ... veď viete ktorí), akýkoľvek prostest na Slovensku nemá zmysel.

                  Je mi to veľmi ľúto, keď si uvedomím, že normálny občan nijako nemôže prezentovať svoj nesúhlas (ak nerátame letákovú akciu, narážka na Red Dwarf :) ).

                  • RE: Alternatíva k YouTube 30.07.2021 | 09:52
                    Avatar Richard Antix  Používateľ
                  • RE: Alternatíva k YouTube 30.07.2021 | 10:52
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Je to katastrofa, keby som náhodou išiel okolo, zrejme by som si narobil problémy aj keď som kluďas.

                    Na Slovensku už nevidím veľký zmysel v ničom, teda nie že by v blízkom okolí bolo o moc lepšie, povedzme o chlp áno aby ťa nejeblo :-)

                    Hlášky z Red Dwarfa a Futurami poznám už naspamäť, s tými ma nezaskočíš :-)

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Alternatíva k YouTube 30.07.2021 | 11:04
                    Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ

                    To je tak, ked niekto chodi na weby kde davaju len to co chcu aby to vyzeralo. Treba si pozriet cele video. Mohol byt rad ze nedostal. 2x striekal slzakom z auta na ludi co mu vraveli aby sa len otocil. Bola tam barikada. Bud to bol debil alebo provokater presne pre taketo ucely na fotky. Vedel som hlavne media odr..vaju ale teraz viem ze je to este horsie.

                    • RE: Alternatíva k YouTube 30.07.2021 | 11:22
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      To čo poslal Richard bola žena a keby tam aj ona, alebo hocikto atakovaný tlupou debilov použil slzák, má na to plné právo. Jako keby tam niekto odpálil bombu, žilo by sa na Slovensku zas o chlp lepšie.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Alternatíva k YouTube 30.07.2021 | 12:20
                      Avatar Richard Antix  Používateľ

                      Na druhej strane - bol to protest proti vláde, ale obmedzujú obyčajných ľudí.

                      To ma veľmi štvalo, keď robili protest v Prešove, kvôli objazdu. Ja tých ľudí chápem a aj ja, či všetci, chceme objazd. Ale ak to chcem dať najavo vláde, tak neblokujem obyčajných ľudí, ale idem pred parlament a blokujem papalášov, aby sa nemohli dostať domov z "roboty".

                      Totižto papalášom je nejaký protest v Prešove či Krupine u prdele. Ich to nijako nezasiahne. Netreba sa spoliehať na nejaký ich altruizmus. Naopak - mám pocit, že keby sa nekrotili a prejavila sa ich povaha, to by sme ešte len pozerali (a veď dačo sme v minulosti aj videli).

                      Áno, provokatéri sú na protestoch vždy. O to viac je to beznádejné. Ak by to človek aj s protestom myslel dobre, stále vyzerá ako idiot.

                      • RE: Alternatíva k YouTube 30.07.2021 | 13:32
                        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                        Väčšina tamojších kreténov sú proste kreténi a nie provokatéri. Napr. toto je čistý kretén.

                        A zvyšok? Neviem, čo si mám myslieť o ľuďoch, ktorí protestujú a ani nevedia za čo. Však očkovanie nie je povinné, doknca ani očkovaní nemajú nejaké zásadné výhody, tak na čo sakra protestujú?

                        • RE: Alternatíva k YouTube 30.07.2021 | 14:01
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                          Ovčiansky tribunál som nedávno objavil vďaka Captain George, to je fakt lúza.

                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • RE: Alternatíva k YouTube 30.07.2021 | 14:18
                            Avatar Richard Antix  Používateľ

                            Pozrel som si pár videí... stále neviem, či je to realita, alebo len vtip...

                            • RE: Alternatíva k YouTube 30.07.2021 | 20:23
                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                              Ľudstvo sú z 10% úplný idioti a z 90% majú ľahkú demenciu. Mirec by vedel rozprávať o tom ako bojoval s plochozemcami. Uviedol tam kopec vedeckých nevyvrátiteľných faktov a bolo to k ničomu. Ja som mu vysvetľoval, že je to zbytočné. Vtedy mi ešte neveril :-)

                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • RE: Alternatíva k YouTube 30.07.2021 | 14:54
                            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                            Dobre ale buďme kus úprimní, videli ste na tých videách z protestu niekoho, kto pôsobí aspoň trochu inteligentným dojmom? Pôsobilo to na mňa ako skupina ľudí, ktorá vlastne ani nevie prečo sú tam ale sú tam a povzbudzujú sa v tom, aby tam boli :-)

                            • RE: Alternatíva k YouTube 30.07.2021 | 20:14
                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                              Počul si o takých budovách, čo majú kľučku len zvonku? Tam sa evidentne všetci našli.

                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Alternatíva k YouTube 30.07.2021 | 15:07
                    Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

                    Nevidel som,neviem možno,že som nepostrehol,že by demonštranti išli po novinároch v Nemecku či Francúzku. Možno naši novinári nie sú zvyknutí na protesty,nemajú patričné označenie PRESS a zatiaľ zväčša moralizujú. Avšak hláška malého dieťaťa ma na konci dorazila 🤔 Link Ale agresivita tam býva omnoho väčšia,rozbíjanie,podpaľovanie.Toto je tu zatiaľ také pobehovanie hore dole.

    • RE: Alternatíva k YouTube 27.07.2021 | 13:15
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      Na LBRY sledujem pár autorov, ktorí majú však kanál aj na YT, ale LBRY je pochopiteľnejšie sympatickejšia platforma. Používam klienta (https://lbry.com/get), nakoľko frontend odysee.com niekedy nepracuje s Pale Moon-om spoľahlivo (je potrebné spustiť video viac-krát). Pokusne som tam aj nahral nejaké videá (stojí to 0.01 LBC / video), ale nakoľko sa nejedná o verejné videá, tak nič nezarobili (ale kto by aj kukal, ako stroj plní boxy zemiakmi, no…).

      Dobré je, že youtube-dl dokáže videá z LBRY stiahnuť, pretože mnohé veci som už nikdy nenašiel, lebo som si ich neuložil.

      Normies YT neopustia a teda aj LBRY bude paberkovať na okraji, podobne ako Metacafe. Žiaľ.

      • RE: Alternatíva k YouTube 27.07.2021 | 17:25
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Tiež používam natívneho klienta. Ja som zarobil 10L :-)

        Chvíľu som stagnoval, páč by default sa náhľady ukladajú na spee.ch a nedajú sa zmazať ani nahradiť (podľa dokumentácie). Neviem či sa niečo zmenilo.

        Zatiaľ som to vymyslel tak, že si vytvorím channel Thumbnails a tam si ich budem spravovať.

        V TODO mám aj blog na túto tému.

        Zaujímalo by ma, či tieto technológie aka blockchain niekto neporovnával. Prípadne decentralizované aka Peertube. Samozrejme čakám všetko hovoriacu odpoveď Áno.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Alternatíva k YouTube 01.08.2021 | 14:26
          Avatar 3xc   Používateľ

          "Ja som zarobil 10L"

          pozri si rewards... rozne odmeny za rozne podmienky...

          "niekto neporovnával."

          áno, z akého hladiska chceš porovnanie? livepeer, peertube, theta, lbry, pocketnet

          UX, livestream, centralizácia/DAO, open/close source, patent-mordor, efektivita, mrhanie, freedom of speech, auto-regulacia/zneuzitie cez centralizaciu, anon/cenzúra.

          >> UX >>

          - best je thetatv lenže ešte nie je dokončená

          - opačne lbry sú ochotní robiť zmeny, no chýbajú im tam maličkosti do UX, no vzhľadom na prerábku celého low level systému budú asi ešte dlho busy.

          - pocketnet sa s nikým ani baviť nebudú pokiaľ decentralizovaný automatický rating konta nedosiahol istý level. No aj napriek tomu zanedlho čo sa týka UX a auto-filtru na demenciu samozvancov predbehnú každého.

          >> livestream >>

          - škoda že niektoré platformy nepočítajú s takouto možnosťou a potom aj kvalita implementácie livestreamu cez čudný workaround bude zodpovedať kvalite ktorú dosiahne... aka lbry.

          >> centralizácia/DAO, open/close source, patent-mordor >>

          - pozor na thetatv oni sú presne taká tá zapredaná korporátna verzia lákajúca na použitie ale viac zoberú ako dodajú prospechu, no aj tak ako pokus o náhradu youtube a twitch je to fajn, aj celkovo mená zakladateľov a možnosť prispievania do decentralizovaného chodu siete či už ako delegator, GPU share, bandwidth share, majú to premyslené.

          >> efektivita, mrhanie >>

          - jednoznačné LBRY je najhoršie zvládnutá architektúra, totálny odpad, miesto toho aby použili na zabezpečenie siete proof of stake a sharing GPU/CPU na konvertovanie videí do rôznych kvalít, oni mrhajú cez proof of work na kravinu, pritom full blockchain LBC noda žerie prostriedky systému ako prasa, a tak sa sieť centralizuje cez POW... celé mi to pripadá ako pokus o vtip na ktorý sa veľa ľudí chytilo. A oni si za tým stále stoja...

          >> freedom of speech, auto-regulacia/zneužitie cez centralizáciu, anon/cenzúra.

          - z tohoto pohľadu je nahhoršia theta, lebo oni skôr ako slobodu slova presadia opt-in. Ale platforma je skôr zameraná na gaming, live stream hier, tv a pod...

          - konto platformy viazané na email nikdy nemôže dosiahnuť nič dobré ala peertube, theta.

          - lbry pokiaľ vám nezáleží na odmenách, lbry nemusíte prepojiť na email. Cenzúra jedine so strany lbry own serverov ak by im gov dačo prikázal, ináč behom svojho klieta a sync videí nieje možné tieto dáta "nijak" cenzurovať.

          - pocketnet čo sa týka slobody slova, filtru spamu, je na tom najlepšie, auto-regulačný rating systém zapísaný do blockchainu nikomu nedovolí písať od rána do večera blbosti, neumožňuje samozvancom vstúpiť a nijak zneužiť platformu, takže každý kto dbá na kvalitu pridaného obsahu je odmenený ratingom a s tým prichádza aj zodpovednosť v podobe väčšieho a väčšieho kladiva do ruky.

          Len také postrehy.

          BTW: s tým povinným prihlásením ste to tu pokazili.

          • RE: Alternatíva k YouTube 01.08.2021 | 15:12
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Dík moc za zhodnotenie.

            PoS vs PoW je podľa toho kto to hodnotí. Za PoW stojí výpočetná sila a tým pádom, sa spolieha, že by človek len tak nemíňal svoje prostriedky na nič. V PoS sa zas ručí nejakou hodnotou kryptomeny a spolieha sa že nikto nechce o ňu prísť podvodom. Samozrejme momentálne tiež fandím PoS.

            Na POCKETNET sa rád pozriem bližšie, ešte raz dík.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Alternatíva k YouTube 27.07.2021 | 17:30
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        A tie zemáčky vidieť chcem :-)

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org