Bluetooth slúchadlá

Sekcia: Hardware a Drivery 30.07.2021 | 23:34
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, moje experimentovanie so slúchadlami pokračuje a narazil som na relatívne lacné a recenziami celkom chválené bluetooth slúchadlá Niceboy HIVE 3 Aura ANC a ako adaptér do kompu som dokúpil ASUS USB-BT500. Moje skúsenosti v skratke, s mobilom spárovanie žiadny problém (starec Xiaomi 4X) ale s kompom v Q4OS ani za svätého. Síce adapér slúchadlá vídí ale nevedia sa spárovať. Skúšal som to v live KDE neon a tam sa spárovali, na začiatku počuteľné a potom sekanie. Chcem sa len opýtať či s tým máte skúsenosti a či to nebude práve nevhodným bluetooth adaptérom. Ja to riešim tak, že ku kompu ich pripájam káblom, aspoň mám lepší zvuk. Inak na to že ešte nezahoreli (mám ich prvý deň) hrajú relatívne pekne, zvuk je plnší aj keď nie taký presný ako s ATH, majú menej basov ako JBLká štuple. A ešte jedno negatívum, neskutočne zahrievajú uši, asi si ich nechám na zimu :-)

    • RE: Bluetooth slúchadlá 31.07.2021 | 00:01
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      A nahodil som cez Flatpak môj obľúbený PulseEffects (v repo Q4OS nie je) tak uvidím, čo ešte vytiahnem zo slúchadiel. A keďže rád skúšam rôzne periférie a distribúcie mám tip na wifinu pre Linux bez ťahania driverov - TP-LINK TL-WN722N, objednával som to naraz preto to píšem pod slúchadlá.

    • RE: Bluetooth slúchadlá 31.07.2021 | 07:14
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ja mam na desktope BT adapter od asusu (ani neviem odkial asi bol zadarmo k niecomu) a paruje bt slúchadlá (pioneer) aj bt zvukovku (fiio) aj bt repro (logitech) aj mysi uplne bezproblemov

      vsetko v manjaro s KDE

      rovnako som uz davno nemal problem ani na notebooku (vstavaná Intel wifi/bt karta)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Bluetooth slúchadlá 31.07.2021 | 11:53
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Nevadí, zajtra to pôjdem vrátiť do Alzy, tie slúchadlá sú pre mňa nepohodlné a skúsim nižšiu radu adaptéra. Budem nať nové info a novú kombináciu slúchadlá+adaptér tak sa pripomeniem,,,

        • RE: Bluetooth slúchadlá 31.07.2021 | 12:39
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Pali je taký problém hodiť do svojho obľúbeného vyhľadávača Linux ASUS USB-BT500?

          Pretože by si zistil, že Asus píše priamo ovládač pre Linux, zato TP-link nikoli. Zistil by si, že dokonca podporujú niekoľko rokov staré jadrá. Problém bude v distribúcí, čo dodáva starý ovládač.

          Ten TP-link by mal tiež fungovať, páč to niekto píše na kolene.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Bluetooth slúchadlá 31.07.2021 | 15:10
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Mám rád hardvér ktorý je podporovaný nezávisle od jadra a funguje hneď po pripojení bez akýchkoľvek úprav distra. Už som sa dosť v minulosti natrápil s externými wifinami a viem že je to celkom drina. Dôvod je jednoduchý, môžem ho použiť na rôznych distrách a rôznych kompoch. Preto toto neberiem a je mi úplne jedno, čo si o tom myslíš. A budeš sa čudovať ale vyhľadávač viem používať, ty páč :-D Jednoducho budem skúšať ďalšie adaptéry,,,

            • RE: Bluetooth slúchadlá 31.07.2021 | 16:04
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Na inom distre môžeš mať problém so starším Kernelom.

              plug & play out of the box with kernel 5.8.0-38

              S týmito HW je večne boj, hlavne keď sa vypne podpora od nejakej verzie Kernelu. Zas keď človek zoberie fakt, že nič nie je naveky a stojí to pár kačen, tak je to jedno.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Bluetooth slúchadlá 31.07.2021 | 16:33
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Tu nejde o peniaze, ale o pohodlie, prídeš na iné miesto k inému kompu, hodíš do usbčka a fachčíš. Alebo kúpiš rovnaké lebo vieš, že funguje v Linuxe hneď po pripojení. Ok Alza vrátená, a možno sa na to vyprdnem a poviem si zlatý dobrý kábel, uvidím. A už majú v Alze na centrále pri vrátení tovaru samoobslužné kompy bez obsluhy, asi som tam dlho nebol,,,

                • RE: Bluetooth slúchadlá 31.07.2021 | 17:16
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Choď do toho, občas sa ti hodí aj bez kábla, napr. keď si s nimi pôjdeš ľahnúť do postele.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Bluetooth slúchadlá 31.07.2021 | 19:33
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                    Našiel som celkom zaujímavé bezdrôtové slúchadlá od českého výrobcu Gogen, vždy čítam v prvom rade ohlasy ľudí a až potom nejaké tie recenzie, niekedy sa jedno a druhé celkom bije. Ešte popozerám z ponuky bluetooth adaptér, ktorý by mohol poslúchať a dám info.

                    Ale niekedy si musíš železo ohmatať ako napríklad túto klávesnicu a recenzie nepomôžu, pri kus bočnom svetle led lampy na stole nemáš šancu prečítať znaky, na rýchle písanie nepoužiteľná. A to sa nikde nedočítaš. Som ju raz skúšal že si ju nechám kvôli tankom že je odolnejšia a lacná, lebo na klasickej Delláckej sa mi už zasekával Shift z mierenia, hneď som ju vrátil,,,

                    • RE: Bluetooth slúchadlá 31.07.2021 | 21:08
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Hlavne keď budeš s riešením spokojný ty, nie je čo dodať. Jediné že daj vedieť, ako to dopadlo :-)

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Bluetooth slúchadlá 31.07.2021 | 22:19
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                      no neviem, vyberas si uzatvorene bt sluchadla v cenovke 60e s umelou kozou a ocakavas pohodlie ako u otvorenych velurovych za 200e

                      v zasade plati ze v jednej cenovej kategorii budes mat vzdy takmer rovnaky produkt

                      na niecom musia usetrit aby tie slúchadlá stali tak malo, prve ide doprdele ladenie (to ta ocividne az tak netrapi) potom materialy a potom funkcionalita

                      kup si radsej nieco drahsie a kvalitnejsie a v konecnom dosledku usetris kopu casu a trapenia s vracanim

                      + netraba zabudat ze ohlasy ludi caso byvaju fake recenzie od samotneho vyrobcu alebo nim objednane recenzie (ano uz je to bezne aj u nas)

                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • RE: Bluetooth slúchadlá 31.07.2021 | 22:23
                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                        to najpodstatnejšie som zabudol napisat,ked si hladas sluchadla (ale aj klavesnice) kukni na drop.com mavaju fantasticke modely za dost dobre ceny

                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • RE: Bluetooth slúchadlá 01.08.2021 | 00:39
                        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                        na niecom musia usetrit aby tie slúchadlá stali tak malo, prve ide doprdele ladenie (to ta ocividne az tak netrapi) potom materialy a potom funkcionalita

                        Ešte raz a zrozumiteľne, čo ma netrápi a vieš presne čo očakávam? Mal som slúchadlá aj za 2 kilá takže by som netvrdil teraz že chcem mať po prdeli zvuk za 20 ečok. Aby bolo zrejmé rád skúšam a nemusia to byť hotové drahé značky ale práve naopak, nájsť niečo za drobné čo si nebudem vyčítať keď zničím dá viac námahy, v konečnom dôsledu vždy posúvam info ďalej. Keď som napríklad porovnával tieto slúchadlá pri rovnakých nastaveniach v Pulseeffects napr. s ATH za dvaapol násobok ceny, bol rozdiel minimálny takže mi zvukovo sedeli viac. Samozrejme že odpoveď "kúp si drahé budeš mať pokoj" je asi tak originálna ako bez práce nie sú koláče. Už mi konečne napíš niečo čo neviem a čo by malo nejakú pridanú hodnotu :-D Ty takú drámu urobíš zo všetkého ako ťa sledujem, pýtal som sa na jeden blbý bluetooth adaptér, nemám slov,,,

                        • RE: Bluetooth slúchadlá 01.08.2021 | 09:43
                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                          niekto vstal nesprávnou nohou z posteľe alebo užil priveľa psychotropných látok

                          nájsť niečo za drobné čo si nebudem vyčítať keď zničím dá viac námahy

                          ja som ti len hovoril to isté, že sa zbytočne namáhaš za niečím čo je veľmi ťažko dosiahnuteľné

                          ale ak ťa to uráža tak sa ospravedlňujem na tvoje príspevky budem reagovať už len s pozitívnym obsahom

                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                          • RE: Bluetooth slúchadlá 01.08.2021 | 10:26
                            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                            niekto vstal nesprávnou nohou z posteľe alebo užil priveľa psychotropných látok

                            To akože myslíš vážne? Trošku uber, sem asi už fakt nemá zmysel prispevať,,,

                            • RE: Bluetooth slúchadlá 01.08.2021 | 12:07
                              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                              vidim ze zmysel pre humor nevyuzivas, nevadi

                              tak to uplne dorazim

                              sem asi už fakt nemá zmysel prispevať

                              no o tom ze lacny produkt je naprd a ze ti nefunguje BT na okrajovej (inej ako mainstreamovej) distribucii asi velmi nie

                              (pre nechapavych - sarkazmus)

                              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                            • RE: Bluetooth slúchadlá 01.08.2021 | 14:25
                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                              Pali hneď si mi pripomenul toto :-D

                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • RE: Bluetooth slúchadlá 05.08.2021 | 09:13
                            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                            Braňo ospravedlňujem sa že som buchol, ale bol som tak unavený už z toho experimentovania, že rada "kúp si lepšie" mi vtedy prišla ako podrývačná rada, šuškal som sa s tým po robote piatok večer niekoľko hodín miesto oddychu. V konečnom dôsledku keď som kus vychladol som si uvedomil že máš pravdu, tentokrát sa zameriam na slúchadlá podľa zvuku ktorý sa mi páči bez min. úprav zvuku cez Pulseeffects a bluetooth adaptér idem skúsiť kus naslepo podľa kometov, podľa ktorých by nemal byť problém s použitím v Linuxe. Na druhej strane by som zase netvrdil že Q4OS bude nejaké druhoradé distro, je postavené na Debiane a práve kvôli tomu, že neobsahuje už v základe plno zbytočných vecí sa mi páči. Zatiaľ šľape na jednotku a jedno z najrýchlejších distier čo poznám, na slabšom kompe s TDE a na druhom s KDE desktopom a spokojnosť, takže distro turistika je u mňa už zažehnaná.

                            Idem objednať túto kombináciu (viem JBL nie je pre každého ale mne sa páči práve ten plný zvuk a basy, ATH mi nesadli): JBL Live 460NC plus TP-Link UB400. Potom dám info ako som dopadol :-)

                            A neboj sa, mám dobrý zmysel pre humor a sarkazmus, len si ma vymákol vo fáze cholerika,,,

                            • RE: Bluetooth slúchadlá 05.08.2021 | 10:00
                              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                              mne sa ospravedlnovat nemusis, ja to beriem s nadhladom

                              btw tie JBL vyzeraju male (ze budu na ucho a nie okoloucha) ale to sa z obrázkov ťažko dedukuje

                              ja totizto neznesiem sluchadla co tlacia na ucho

                              preto si sluchadla radsej chodim vyskusat do predajne, aj ked teraz s covidom to je horšie

                              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                              • RE: Bluetooth slúchadlá 05.08.2021 | 10:10
                                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                                Áno presne tak, sú na ucho a nie okolo ucha, absolútne netuším ako mi sadnú,,,

                                • RE: Bluetooth slúchadlá 05.08.2021 | 11:10
                                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                  BTW ako BT sluchadla na cestovanie a mam tieto:

                                  https://www.muziker.sk/pioneer-se-ms7bt-t

                                  za 90e su super pohodlne (po roztiahnuti na moju velku hlavu) a aj cez BT maju dostojnu kvalitu (v danej cene) a pomerne neutralne lade nie (co ja uprednostnujem)

                                  urcite budu blizsie k tym ATH ako k JBL

                                  a su sice oznacene ako on-ear ale definitivne su over-ear

                                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                  • RE: Bluetooth slúchadlá 05.08.2021 | 12:02
                                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                                    Áno pozeral som aj tie, ja mám radšej kus basovejšie slúchadlá. Mal som predtým dlhšie ATH M50x ale mne nesadli. Boli až príliš presné na mňa aj keď som odrazu počul zvuky, ktoré predtým nie. To by som si ich vedel predstaviť na nejaký koncert, možno klasiku z gramofónu (štúdiovky), ale počúvam dosť rock a tam mi chýbali práve basy. Naopak Marshally boli kus vhodnejšie ale tam som zase nepočul také spektrum hudby. Teraz som si spomenul že kombinácia ATH s Fiio zosikom bola tomu najbližšie, čo som chcel, už len trafiť niečo čo tak hrá priamo zo slúchadiel. Ak máš nejaké tipy kľudne sem s tým, idem to objednávať až v nedeľu, ďakujem (limit dve kilá). Ale asi zostanem u JBL, mne jednoducho ten zvuk sedí a to mám štuple za 20ku,,,

                                    • RE: Bluetooth slúchadlá 05.08.2021 | 12:22
                                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                      bezne sa to oznacuje ako V ladenie (viac basov a viac vysok) co asi najviac vyhovuje beznemu posluchacovi a na rockovu hudbu

                                      odporcit ti neviem lebo neobľubujem vyrazne basy

                                      ale z toho co som mal na usiach by ti najlepsie sedeli beyerdynamic (model vyber podla ceny)

                                      dost dobra cena napriklad za tieto https://drop.com/buy/beyerdynamic-dt-770-pro

                                      ale nie su BT len uzavrete

                                      ak chces BT tak viem odporucit jedine sony wh1000xm (aj v3 aj v4) ale to je mimo tvojej cenovky (aj mojej pre tuto kategoriu)

                                      ak by sme sa bavili o otvorenych kablovych tam by som mal kopu tipov ale to je o inom

                                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                      • RE: Bluetooth slúchadlá 05.08.2021 | 12:26
                                        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                                        Kľudne aj káblové, ak máš tipy, rád sa zase niečo nové naučím a možno sa dám zlomiť,,,

                                      • RE: Bluetooth slúchadlá 05.08.2021 | 12:36
                                        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                                        Tie soňáky sú drahé, toľko nedám :-)

                                        • RE: Bluetooth slúchadlá 05.08.2021 | 14:03
                                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                          ani ja za zatvorene BT sluchadla, preto mam tie pioneer

                                          keby nemam doma nic kupil by som si toto na doma:

                                          https://drop.com/buy/drop-hifiman-he5xx

                                          ja uz dlhsie pokukujem po focal elegia ale to je 800eur a az tak casto nepocuvam na sluchadlach

                                          cela rada bayerdynamic stoji za to

                                          mozem silno odporucit aj phillips fidellio x2hr

                                          velmi dobre recenzie maju Sennheiser momentum 3

                                          ak chces lacne verzie sluchadiel znamych znaciek pozri vyrobcu superlux, vo svojej cene nemavaju konkurenciu

                                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                          • RE: Bluetooth slúchadlá 05.08.2021 | 15:13
                                            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                                            Díky Braňo za námahu, prídem domov z roboty tak to mrknem.

                                            • RE: Bluetooth slúchadlá 05.08.2021 | 18:33
                                              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                                              Čo tak z tejto ponuky skústiť práve tie bezdrôtové? Kus nad limit ale hádam to prežijem, len sa bojím či tam nebude málo basov.

                                              • RE: Bluetooth slúchadlá 06.08.2021 | 15:10
                                                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                                podla tejto recenzie su pomerne plocho ladene

                                                https://www.whathifi.com/reviews/beyerdynamic-lagoon-anc

                                                tieto by asi vyhovovali skor mne

                                                a ircite by som radsej siel do

                                                https://www.dmcomp.sk/tovar/sony-wh-1000xm3-black/

                                                alebo v cene tych bayerov rovno do novsej xm4

                                                https://www.dmcomp.sk/tovar/sony-wh-1000xm4-black/

                                                mne ale aj 200e pride na hrane za zavreté sluchadla, ked viem ze otvorene za 150 budu hrat 2 krat lepsie

                                                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                                • RE: Bluetooth slúchadlá 06.08.2021 | 17:15
                                                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                                  na toto mi teraz padlo oko

                                                  https://drop.com/buy/nad-hp70-wireless-headphones

                                                  podla specifikacie vyzeraju fajn a recenzie hovoria o energickych basoch

                                                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                                  • RE: Bluetooth slúchadlá 06.08.2021 | 17:44
                                                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                                    celkom dobra zbierka recenzii je aj tu

                                                    https://recenzie.sme.sk/sluchadla/nahlavne

                                                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                                    • RE: Bluetooth slúchadlá 06.08.2021 | 22:44
                                                      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                                                      Díky Braňo, prešiel som tvoje linky a asi zostanem pri pôvodnom návrhu a uvidím, ako budem spokojný. Dám potom info,,,

    • RE: Bluetooth slúchadlá 23.12.2021 | 01:53
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Nakoniec som zavrhol Bluetooth slúchadlá a vsadil na klasiku kábel. Využívam Vianočné krabičky vo Wotku a ako slúchatká som kúpil k pohodlnejšiemu hraniu tankov HyperX Cloud a narazil som na výpredajovú jednotkovú verziu ešte bez USB zvukovky. Zvolil som ich preto, že sú pomerne často preferované ako dobré herné sluchátka. Ale musím po počiatočných obavách že asi ako budú hrýzť hudbu hráčske slúchadlá, zostal veľmi pozitívne prekvapený. Tieto slúchadlá sa javia dosť univerzálne, pri skladbe Cascada & The Connells - 74' 75' počuť celé spekntrum hudby. Nie sú presné ako napr. ATHčka a zakrývajú chyby, ale sú viac presné ako napr JBLká, nejaký ten stred. Takže najbližšie určite volím II verziu, prípadne túto obohatím o USB zvukovku Creative. Už teraz to hrá vynikajúco,,,

      • RE: Bluetooth slúchadlá 23.12.2021 | 07:54
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Ak mas po 40-ke a nemas dokonaly sluch, tak to "cele spektrum hudby" je ti na nic, po 50-ke uz uplne, z objektivnych pricin. Preto ja momentalne /asi 2 mesiace/ pouzivam za 13€ nejake Canyon BT stupliky z Itsk, pocujem vsetko, co potrebujem, okrem sustavnych manzelkinych predvianocnych pokynov.

        Ale, rad som si pripomenul bednov styl komunikacie v tomto vlakne.

        • RE: Bluetooth slúchadlá 23.12.2021 | 08:19
          Avatar Richard Antix  Používateľ

          Ale, rad som si pripomenul bednov styl komunikacie v tomto vlakne.

          Nápodobne. Hoci stále to nemôžem stráviť… že sa tá smutná udalosť vôbec stala. Zacitujem z Pána prsteňov: "A mnohí z tých, čo zomreli, by si zaslúžili žiť."

        • RE: Bluetooth slúchadlá 23.12.2021 | 11:10
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Ak mas po 40-ke a nemas dokonaly sluch, tak to "cele spektrum hudby" je ti na nic

          Budeš sa čudovať, ale mám dobré ušiská a počujem aj čo netreba, inak by som o tom nepísal :-) Už som skúšal x slúchadiel a prišiel som k záveru, že cena nie vždy hrá rolu a jednoducho zvuk musí sadnúť, každý človek má iné referencie.

          • RE: Bluetooth slúchadlá 23.12.2021 | 11:13
            Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

            ok.

            • RE: Bluetooth slúchadlá 23.12.2021 | 11:56
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              toto je obdobný argument ako načo sú slúchadlá/repro ktoré produkujú zvuk až do 40kHz keď ľudské ucho nepočuje ani 20kHz

              ja sa vždy ako protiargument opýtam, že prečo si myslíš že zvukové vlny vytvorené na frekvenciaách nad 20kHz neovplyvnia tie zvyšné, duplicitne ak zvuk vytvára jeden menič v slúchadle

              ak sa nemýlim odborníci tomu hovoria farba (strašná kreposť)

              samozrejme nie je to noc a deň a bežný poslucháč si bez usmernenia a hľadania toho rozdielu nič nevšimne, ale zato že nepočujem nad 18,5 kHz neznamená že nemá zmysel si kúpiť audiotechniku čo dokáže reprokudovať vyššie frekvencie

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Bluetooth slúchadlá 23.12.2021 | 12:00
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        keď som zbadal hyperx prvé čo ma napadlo sú ich slúchadlá s priestorovým 7.1 zvukom,

        tie som raz mal na ušiach a katastrofa

        hrali plechovo, plocho až chrčali a celé to zahlcovali blatovým basovým tónom, celé zle

        aj keď možno sa už zlepšili, ale ja som zatiaľ ešte nepočul dobre znejúce slúchadlá s priestorovým zvukom (minimálne v tej istej cene vždy existovali lepšie znejúce stereo slúchadlá)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Bluetooth slúchadlá 23.12.2021 | 12:40
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Tieto nie sú s priestorovým zvukom a sú to staršia výpredajová verzia. Nie sú to napr. ATHčka ktoré ukážu chyby ale taký mlynček na mäso, čo vezme všetko. A dokonca som prišiel vo Widnowse na to, že nie je audio prehrávač ako audio prehrávač. Ale ako som písal vyššie za mňa OK a keďže som veľa nečakal som milo prekvapený.

        • RE: Bluetooth slúchadlá 23.12.2021 | 12:49
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Zase keď budem objektívny, tak napr. na spomínané ATH 50x to v žiadnom prípade nemá, teraz porovnávam pomer cena/výkon a za tie peniaze úplná pohodička. Najviac sa mi osvedčila kombinácia ATH 40x (50x som vtedy nemal) v kombinácii s FiiO, ale to sme už rozoberali a nevylučujem, že sa k tomu niekedy vrátim,,,

    • RE: Bluetooth slúchadlá 08.08.2022 | 22:34
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Tak nedá mi nevrátiť sa na chvíľu k tejto téme a podeliť sa o najnovšie info:

      Za posledné dva mesiace som porovovnal káblové slúchadlá v cene cca 30, 40 a 100 EUR a došiel som k zaujímavému záveru. A začnem pekne od konca. Slúchadlá Audio-Technica ATH-M40x dôverne poznám, tak ako aj základný model M20x a vyšší model M50x. Majú výbornú konštrukciu, vymeniteľný kábel a predsa som postrehol, že na začiatku pomerne dosť tlačia a keď je vonku nad 30 stupňov slušne sa potia uši. Čo sa týka zvuku je veľmi dobrý, nemám čo k tomu dodať. Sú najdrahšie ale aj najlepšie spracované s dvomi vymeniteľnými káblami v balení. Postrehol som na nete aj novinku - M20x v bluetooth vyhotovení.

      Druhé som vzal na porovnanie chronicky známe slúchadlá v cene cca 40 EUR Koss Porta Pro. Tu odpadajú starosti s prítlakom na uči ako aj potenie v lete, pretože majú malé penové náušníky a tenký hlavový most. Ale nech mi hovorí kto čo chce ten zvuk nie je dobrý. Skúsil som ho čiastočne vylepšiť equalizérom ale hlavne stredné pásmo nie je zreteľné.

      A konečne sa dostávam k môjmu top favoritovi cena/výkon, slúchadlám na ktoré ma nasmerovalo množstvo recenzií - Superlux HD672. Pánové tieto slúchadlá stoja 30 EUR (slovom tridsať) a hrajú fantasticky. Ďakujem Braňovi za tip na Superlux, úprimne dosť nedôverčivo som pristupoval k tejto značke. Dnes mi prišli a neviem ich zložiť z hlavy, možno sem tam aby som prevetral uši, pretože tento model má netradične silikónové náušníky. Síce Superlux kus vykráda iné značky čo sa týka vzhľadu, neviem ako to robí ale za tú cenu je ten zvuk naozaj dobrý. Pôvodne som ich objednal aby som ich vyskúšal, ale nechávam si ich.

      • RE: Bluetooth slúchadlá 09.08.2022 | 21:58
        Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

        10 rokov pouzivam Superlux HD 681 Red. cena v auparku v muzikeri neskutocnych 19€. Skusal som aj sede aj biele (mal so svoj prehravac) a cervene mi vyhovovali najviac.

        Asi preto, ze klasicka hudba je pre mna cosi ine ako vo vseobecnosti (Manowar, Iron Maiden, Helloween, sem tam nejaky westcoast ci house)

        kupoval som ich na zaklade recenzie v populari.

        uz su trosku osuchane, ale stale hraju fajn dokonca ani kabel nezmakol.

        BTW su to vykradnute AKG K240 MKII

        bezne ich menim so Senheissermi a na pc hry mam tiez senheisser.

        Koss porta pro som bezne kupoval v Bruseli za 18-21€ a v akcii 1+1 Sporta + Porta Pro boli za 30€ na kazdych uz odisiel kabel.

        su dobre na bezne pocuvanie s ruchom okolo. ked nepotrebujes cisty zvuk ale nechces mat sumychrasty.

        Inak k BT mam teraz O2 pody (15€ stuple) a mal som Niceboy Hive pods (povodne verzia 1) tam mi vadilo, ze som nepocul okolie.

        O2 pody v pohode co sa tyka okolia, taktiez s prehladom by som povedal ze sa vyrovnaju zvukovo Koss UR29. na telefonovanie tiez pohoda vydrz na hudbu 6-7 hodin (cca zalezi od nabitia v krabicke)
         

        Do or do not. There is to no try.​
        • RE: Bluetooth slúchadlá 10.08.2022 | 00:15
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Áno aj tie 681ky čo máš som zvažoval a na to, že sú za facku majú veľmi dobré hodnotenie. Netuším ako dlho musia moje zahorieť a mám ich pichnuté do externej zvukovky. Dnes ich mám len druhý deň ale mám problém ich zložiť z uší :-) Inak na kúpu ma nakopla táto recenzia.

        • RE: Bluetooth slúchadlá 10.08.2022 | 08:15
          Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

          Tiež používam Superlux ale najviac mi sedia Superlux-668B, zistil som že nemôžem mať uzavreté slúchadlá. Ani nevie že po koľkých rokov (asi 10+) mi odišla jedna strana tak som si zase kúpil ten istý model

          • RE: Bluetooth slúchadlá 10.08.2022 | 09:35
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Tak to teda pekne dlho vydržali.

            • RE: Bluetooth slúchadlá 10.08.2022 | 22:09
              Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

              ja mam moje tiez uz 10 rokov

              a zatial nastastie idu. ale za tu cenu pomaly ani kabel s jackom nekupim 

              Do or do not. There is to no try.​
              • RE: Bluetooth slúchadlá 10.08.2022 | 22:27
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Deň tretí, zase je ten zvuk o niečo lepší. Inak kábel sa tvári byteľne tak uvidím, ako dlho vydržia, myslím že aj tie silikónové náušníky majú tendenciu vydržať dlho. Vo Windowse mám taký soft že FxSound kde si kus upravujem zvuk podľa seba a vždy pridávam nejakú tú živosť. Na týchto slúchadlách nepociťujem nejakú markantnú potrebu zmien, napríklad pri Koss Porta som sa teda zapotil, kým som z nich vytiahol aký taký výsledok. Počúvam väčšinou rock tak kus ešte zvýrazňujem basy, naopak páči sa mi že tu nie sú prepálené výšky ako napr. u AKG, ktoré som mal pár rokov dozadu.

                • RE: Bluetooth slúchadlá 11.08.2022 | 08:51
                  Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

                  tak čina umí.

                  Do or do not. There is to no try.​
        • RE: Bluetooth slúchadlá 05.09.2022 | 01:25
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Tak a ďalšie slúchadlá objednané, chcem vyskúšať aj uzatvorené Superlux HD-662 a zvolil som Balanced verziu. Som zvedavý ako budú hrať, na predošlých mi predsalen začali po určitej dobe na ušiach prekážať tie silikónové náušníky,,,

    • RE: Bluetooth slúchadlá 08.08.2022 | 23:02
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Ešte jeden postreh, netuším ako dlho potrebujú slúchadlá na zahorenie ale napríklad oproti AKG neťahajú až tak do výšok a ak by niekomu chýbali, dá sa to dohnať napríklad softom PulseEffects.