Prepinanie klavesnice

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.01.2006 | 10:45
Jiva   Návštevník
Ahojte. Chcem poprosit o radu. Mam KDE 3.3, Mandriva 2005 LE a nefunguje mi prepinanie klavesnice (US/SK) pomocou klaves, len mysou. V Nastaveni Xkb mam Zafajknute prepinanie cez Alt+Shift aj pomocou oboch Shift. Prikaz je ¨setxkbmap -option grp:shift_toggle,grp:alt_shift_toggle" Model klavesnice mam Vseobecna 104 klaves. Chvilu mi fungovalo aj zobrazenie KDE Menu na Win klavesu, ale tiez to nefacha - neviem ze by som do toho babral. Dik za typ
    • Re: Prepinanie klavesnice 07.11.2005 | 12:28
      Avatar ims Debian  Používateľ
      No ja uz som to riesil viac krat a neprisiel som teda nato, kde moze byt problem a vyskusal som uz vselico. Zrejme to nebude mandrivou, ale bude problem nieke v KDE, pretoze mam debian, KDE 3.3 a taktiez sa mi skratkami na klavesnici neda klavesnica prepnut. Bohuzial
    • Re: Prepinanie klavesnice 08.11.2005 | 15:56
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      CTRL+ALT+K nefunguje?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Prepinanie klavesnice 09.11.2005 | 11:35
        JIva   Návštevník
        CTRL+ALT+K FUNGUJE. Dakujem za typ. Som rad ze konecne nemusim prepinat mysou. Aj ked mi je stale zahadne preco nefunguje nastavenie v "Moznosti Xkb" , ale skratka ktora tam nieje zadefinovana.
        • Re: Re: Re: Prepinanie klavesnice 13.11.2005 | 11:42
          Avatar ims Debian  Používateľ
          No funguje to aj mne a nastavenie xkb nefunguje. Ale co je to za blbu skratku CTR+ALT+K.
          • Re: Re: Re: Re: Prepinanie klavesnice 13.11.2005 | 11:51
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            Vsak si to zmen v kcontrol!! pozri screenshot.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Prepinanie klavesnice 13.11.2005 | 17:51
            Descartes   Návštevník
            Ja som si to v pohode zmenil na Win+K a zvykol som si ;)
    • Re: Prepinanie klavesnice 17.01.2006 | 16:00
      nano   Návštevník
      nahod grp:lt_shift_toggle priamo do nastaveni xorg v /etc/X11/xorg.conf do sekcie keyboard pre tvoju klavesnicu. S tymto nastavenim to pojde vo vsetkych x-kovych prostrediach napr. Section "InputDevice" Identifier "Generic Keyboard" Driver "keyboard" Option "CoreKeyboard" "true" Option "XkbLayout" "us,sk" Option "XkbOptions" "grp:lt_shift_toggle" EndSection
      • Re: Re: Prepinanie klavesnice 17.01.2006 | 20:58
        ims   Návštevník
        To nie je vobec pravda, ze s tymto nastavenim to ide. V KDE mam pocit, ze KDE toto nastavenie uplne ignoruje a reaguje iba na svoje nastavenia. Napr. GNOME sa ta hned opyta, ci chces pouzit nastavenia z X alebo priamo z GNOME, kdezto kde nastavenia v X uplne ignoruje. Skusal som to na Mandrive a aj na Debiane a KDE sa spravalo rovnako. Takze riesenie je jedine nastavit si skratku v control centre, ci ako sa to tam vola (KDE nepouzivam, tak neviem)
        • Re: Re: Re: Prepinanie klavesnice 18.01.2006 | 10:45
          nano   Návštevník
          Priznam sa, ze som to v Kde neskusal, pretoze ho nepouzivam, v gnome a fluxboxe to funguje dobre, mozno to pomoze aspon niekomu.