MXsnapshot

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.11.2021 | 10:00
Avatar radoKE   Používateľ

Zdar, má niekto skúsenosť s použitím MXsnapshot ako zálohovacieho spôsobu ? Mám nejaký problém s timeshiftom a riešiť ho budem až nebude ľahšia cesta. Otázka znie či po vytvorení obrazu živého systému ho môžem kedykoľvek nasypať na bootovací disk a či v tom obraze bude zachované všetko, t.j. k danému dňu aktualizované mx, nastavenia, inštalovaný soft, maily, proste všetko.

    • RE: MXsnapshot 18.11.2021 | 10:45
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      MX Linux som už dlšiu dobu nemal nahodený, MX Snapshot som skúšal. Neviem ako je to so zachovaním nastavení, ale skúšal som práve možnosť vytvoriť iso z nainštalovaného systému bez súborov z HOME. Super vec, keď si chceš nahodiť na ďalší komp MX Linux s totožným programovým výberom a repozitármi. Inak na zálohu systému využívam Timeshift v každom distre,čo ti nefunguje? Sú to dva odlišné spôsoby zálohy, Timeshift kopíruje adresárovú štruktúru do zvoleného priečinka a pri obnovení prakticky porovnáva zmeny, MX Linux vytvára iso systému. Čiže následne zase hodiť na kľúč, inštalácia, menej praktické pri obnove zálohy,,,

      • RE: MXsnapshot 18.11.2021 | 19:13
        Avatar radoKE   Používateľ

        Timeshift som používal do výmeny železa bez problémov, teraz mi vyrobil zásek a keďže potrebujem experimentovať hľadám ľahšiu a spoľahlivú alternatívu zálohovania.

    • RE: MXsnapshot 18.11.2021 | 10:57
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      asi pred mesiacom som si takto obnovoval stary ntb

      potreboval som otestovať inštaláciu iného OS priamo na hw a nemal som po ruke náhradný disk

      spravil som si snapshot z bežiaceho MXlinux vrátane /home (ja si držím data na serveri), tú nahodil na USBčko, vymazal disk a urobil čo potrebujem

      a potom som z toho USB späť nahodil MX (ako keby sa nič nestalo)

      dávnejšie som týmto spôsobom klonoval bežiaci systém na ďalší NTB (pre mamine), aby som nemusel nastavovať wifi, inštalovať programy ..., tiež bez problémov

      obidve moje skúsenosti boli fantastické, všetko fungovalo ako malo

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: MXsnapshot 18.11.2021 | 19:11
        Avatar radoKE   Používateľ

        ďakujem, v tom som potreboval utvrdiť.