Certifikát na web certBot

Sekcia: Ostatné 06.12.2021 | 11:14
Avatar TcK   Používateľ

Nazdar guys. Jedna technická otázka. Pripravujeme stránky DeepinOS a mám menší problém z certifikátmi(certbotom) Viem dať certifikát aj na viac subdomén? Lebo ja som to skúšal tak ze najprv som dal na deepin.sk všetko v poriadku... potom som pridal na mail.deepin.sk a už mi rozbilo deepin.sk ... skušal som dať certifikát na moju free domenu tck-host.eu ale pridať už deepin.sk neviem... Má to niejaký limit? Ďakujem za odpovede

Tešilo ma. Zbohom
    • RE: Certifikát na web certBot 06.12.2021 | 11:21
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      popis chyby:

      a už mi rozbilo deepin.sk

      je tak nejasný a všeobecný že ti nikto nepomôže

      pokiaľ viem postup pri vytvarani certifikatu letsencrypt, zavisí aj na použitom webserveri (apache/nginx/...)

      rýchle googlovanie mi ponúklo tento návod:

      https://bobcares.com/blog/certbot-generate-certificate-for-subdomain/

      postupoval si týmto spôsobom ?

      ak chceš aby ti niekto kto sa vyzná pomohol, treba DETAILNE popísať čo si urobil, čo si skúsil a akú chybu ti vyhadzuje + detaily o OS, verziách aplikácii atď

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Certifikát na web certBot 06.12.2021 | 11:30
        Avatar TcK   Používateľ

        nginx samozrejme... Problém je ze sa to tvári ok ale ked najprv dám certifikat na deepin.sk a v zápeti tck-host.eu prepíše aj certifikat deepin.sk na tck-host.eu... žiadne errory nie su

        Tešilo ma. Zbohom
        • RE: Certifikát na web certBot 06.12.2021 | 12:08
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          vidím že ti nie je pomoci, ale skúsim ešte raz

          napíš ako vytváraš ten certifikát, akým príkazom presne

          pokiaľ ja tomu rozumiem certbot vie zahrnúť pod jeden certifikát viac domén a subdomén, štýlom:

          certbot-auto -d domena1.sk -d domena2.sk -d sub.domena3.sk

          ale tu zase len veštím či to tak robíš, lebo na mojich 10 otázok si odpovedal "nginx samozrejme", čo nie je samozrejmé ja samozrejme používam apache

          rovnako veštím že všetky ich máš na jednom serveri (veštím z toho že ti to prepíše a tipujem že púštaš najpr certbot na jednu domenu a potom znovu na druhu - čo ak si prečítaš dokumentáciu a návod k obsluhe nie je správne) možností je veľa a kým sa nepodelíš detailne budeš si to musieť vyriešiť sám 

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Certifikát na web certBot 06.12.2021 | 13:00
            Avatar TcK   Používateľ

            certbot-auto -d domena1.sk -d domena2.sk -d sub.domena3.sk presne toto som mal zle... ani nie ze zle ale nevedel som ze tam naraz mozem vtlačiť všetky... ja som tam dal len jednu a potom mi to rozbilo... konečne to mozem donastavovať. Dík

            Tešilo ma. Zbohom
    • RE: Certifikát na web certBot 07.12.2021 | 07:46
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      Ahoj, stránka deepin.sk má pekný dizajn, samozrejme dosť obsahových múch, ale predpokladám, že je to len prvotné vydanie.

      Ale v súvislosti s pádom arch-linux.cz a následnou diskusiou je na zváženie, či sa takýto projekt udrží. Či by predsa len prípadné články, tutoriály, recenzie, nebolo dobré zvrejňovať práve na linuxos.sk (napriek vxmeryho skepticizmu ☺. (https://linuxos.sk/spravy/detail/ukoncenie-cinnosti-webu-arch-linuxcz/#comments)).

      • RE: Certifikát na web certBot 07.12.2021 | 08:12
        Avatar TcK   Používateľ

        Nestojí nás to nič... VPS máme zadarmo akurát doménu sme platili... nič hrozné. Všetko sa uvidí. Nechceme to vôbec propagovať ten kto chce vyskúša. Download z official stránky je hrozne pomalý tak bude niečo aj pre EU. A tak isto sme aj dohodnutý s orig komunitov deepin necháme tomu čas... Stránka nie je dokončená ... Dokončená bude asi do konca roka...

        Tešilo ma. Zbohom
        • RE: Certifikát na web certBot 07.12.2021 | 09:46
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          stránka je dizajnovo pekná ale čo ma zarazilo, je že:

          1. stále nefunguje https (ani ked adresu zadám manuálne s https://)

          2. deepin používa gnome ? na stránke sa uvádza

          Jednoduché a príjemné prostredie GNOME

          ja som mal za to že deepin používa DDE (deepin desktop enviroment) odvodený od KDE a postavený na Qt

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Certifikát na web certBot 07.12.2021 | 12:38
            Avatar TcK   Používateľ

            Data nie su pravdive... Certifikat bude až další týzden lebo som presiahol 5 pokusov o obnovu certifikatu... officialne bude spustena až koncom roku mozno okolo vianoc..

            Tešilo ma. Zbohom
          • RE: Certifikát na web certBot 07.12.2021 | 12:42
            Avatar TcK   Používateľ

            + chcem pridať aj videonávody atď... na všetkom sa pracuje... zatiaľ je hotový len design a stále sa čaká na official komunitu k vijadreniu... aj oni by mali prejsť na môj design webu... uvidíme.

            Tešilo ma. Zbohom
        • RE: Certifikát na web certBot 07.12.2021 | 12:42
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Na tej stránke máš niekoľko technických nepresností. Napríklad, že budem potrebovať Rúfus. Ten funguje iba pod windows a pod linuxom je treba použiť iný program na napálenie bootovateľného iso súboru. Napr. multiplatformný Etcher. Ten funguje pod windows aj pod linuxom. Deepin je "Deepin Desktop Environment, built on Qt and available for various distributions", ako už spomínal Braňo.

          • RE: Certifikát na web certBot 07.12.2021 | 13:45
            Avatar TcK   Používateľ

            Ak vidržíte nepapať tak uvidíte zlaté prasiatko... Musíte počkať komunikácia s deepin vývojarmi nie je ľahká a stále čakam na odblokovanie Let’s Encrypt SSL. Vydržať...

            Tešilo ma. Zbohom
            • RE: Certifikát na web certBot 07.12.2021 | 16:56
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              tak potom odporúčam tú stránku stiahnuť kým nie je hotová

              keby že sa ja na ňu dostanem inak ako cez toto forum (napríklad googlovanim) tak už by som sam tam nevrátil

              nikdy sa ani len nespomína že to je testovacia verzia, sú tam očividné chyby a samotný prehliadač kričí "pozor nezabezpečená stránka" - to sú 3 veľmi zlé znamenia

              ako mne to je jedno, rob si ako chceš, len takto si môžeš odradiť niekoho z už tak malého množstva potencionálnych návšetevníkov

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Certifikát na web certBot 08.12.2021 | 11:48
              Avatar paldopice   Používateľ

              V tvojom pripade mam pocit, ze by sme umreli od hladu.

    • RE: Certifikát na web certBot 08.12.2021 | 11:13
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Ja som Deepin DE skúšal v Manjare, celkom fajn desktop,,,

    • RE: Certifikát na web certBot 09.12.2021 | 23:35
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      Sťiahnutie A Inštalácia

      Kristova leva noho... Aspon ze na tych tlacitkach to mas uz spravne.

      Ale nie to som chcel. Myslis ze je moralne v poriadku stiahnut free template a potom si v paticke uzurpovat copyright a prezentovat to tam ako svoj dizajn?

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Certifikát na web certBot 10.12.2021 | 01:00
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      • RE: Certifikát na web certBot 11.12.2021 | 01:06
        Avatar TcK   Používateľ

        dizajn bol voľne dostupný z free licenciou. Skôr by som sa zamyslel nad dizajnom tejto komunistickej stránky. Ja náš web nepropagujem je hlavne pre mňa a kamaráta ktorý vylepšujeme deepin verziu. Nechceš nekukaj. Vidíš chybu? vypichni si oko a neuvidíš nič :D

        Tešilo ma. Zbohom
        • RE: Certifikát na web certBot 11.12.2021 | 08:56
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Teda sorry ale Tvoj prístup je dosť zvláštny. Namiesto toho, aby si bol rád, že sa ti ľudia snažia pomôcť, aby si sa vyvaroval chýb, tak sa tváriš odmietavo. Ak chceš, aby ten Váš web vyzeral profesionálne, tak by som na tvojom mieste bol rád, že ľudia poukazujú na chyby. Ináč to pôsobí dosť amatérsky. Napr. len v tom poslednom príspevku máš dosť veľké problémy so slovenčinou. "z free licenciou" má byť "s free licenciou", chýbajúce čiarky, chýbajúce veľké písmená na začiatku vety atď. Ak si nie si istý, požiadaj niekoho, nech Ti pred spustením tej stránky pozrie aj písaný prejav.

          • RE: Certifikát na web certBot 11.12.2021 | 10:08
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            komu niet rady

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Certifikát na web certBot 11.12.2021 | 11:31
              Avatar TcK   Používateľ

              tomu sa vysmej do tváre... toto je porekadlo týchto administrátorov....

              Tešilo ma. Zbohom
        • RE: Certifikát na web certBot 11.12.2021 | 14:26
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          Trochu silne reci od niekoho, kto nezvladne ani taku banalitu ako instalaciu letsencrypt certifikatu. To vas ucia v tej statnej sprave? Ten kamarat, bude podla mna debilian, ste rovnake namyslene tupela co nic nevedia. :-*

          Zopakujem otazku: Myslis si, ze je moralne v poriadku zobrat niekoho, hoci aj free dizajn a vyhlasit to za svoje dielo?

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: Certifikát na web certBot 11.12.2021 | 08:25
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      Hm, stiahol som si ten template, a nenašiel som v ňom zmienku o licencii, takže použitie a prípadná ochrana vlastnou licenciou nie je nemožná.

      Aj keď chápem, na čo chcel LUcoRP poukázať…

      Copyright vo všeobecnosti dáva privilégiá autorom, ktoré povedzme majú zmysel u tlačených a odvodených prácach (nikto bez ich povolenia, v čase platnosti copyrightu, nemôže natlačiť a predať ich dielo). Ale snažiť sa o copyright na dizajn webu je podľa mňa zbytočné.

      Ale berme to tak, že ten web sa vyvíja a ušetrime si (zatiaľ) jedovaté poznámky.

      Ja osobne vítam takúto aktivitu, pripomína mi to časy, keď neboli sociálne siete a každý sme mali svoj vlastný web na nespoľahlivom free hostingu, s reklamným bannerom a rotujúcim zavináčom alebo otvárajúcou sa poštovou schránkou. Weby, ktoré začínali: "Vitajte na mojej stránke"… a potom bol obsah, ktorý sa zriedkavo aktualizoval. Nechcem prepadnúť nostalgii alebo spomienkovému optimizmu, ale nebolo to skvelé? Vyhľadávače neboli veľmi dobré, fungoval zoznam katalógov a vzájomne prelinkovávanie. Zatlačme slzu.

      • RE: Certifikát na web certBot 11.12.2021 | 09:08
        Avatar TcK   Používateľ

        Výsmech hovoríš pomoc? Aspoň vidno inteligenciu ....

        Tešilo ma. Zbohom
        • RE: Certifikát na web certBot 11.12.2021 | 09:42
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          "múdremu napovedz ..."

        • RE: Certifikát na web certBot 11.12.2021 | 11:55
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Musíš si uvedomiť, že tu nikto na teba neútočí, toto si robíš sám tým svojim "všade som bol, všetko viem, všetci ste ko*oti". Chce to trochu pokory a nenarážať hneď na inteligenciu iných, keď vidím tú tvoju gramatiku tak tiež vrie vo mne žlč a neútočím na teba. Ak sa chceš zabávať s Deepinom zabávaj sa, ale ak chceš zábavku posunúť ďalej iným chce to trochu viac,,,

      • RE: Certifikát na web certBot 11.12.2021 | 14:22
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

        Je rozdiel zobrat free template a bachnut ho na svoju stranku, ci uz s tym, ze zanecham vo footri autorom prava alebo nie. A je rozdiel zobrat free template a velkohubo vo footri vyhlasit ze je to cele moje dielo a vsetky prava na to vlastnim ja.

        Ak by copyrighty na povodneho autora odstranil a nedal tam svoje tak nepoviem ani pol slova. 

        A ta cast s s tym ze on robil dizajn, nuz, co na to povedat. Z mojho pohladu je to kradez.

        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • RE: Certifikát na web certBot 11.12.2021 | 20:06
          Avatar TcK   Používateľ

          Keby som veľmi chcel dám si drupal a upravím si design... Dnes sa to robí len tak alebo wordpress... Aj to by som zvládol... Vôbec sa neukazujem ze všetko viem lebo neviem ináč by som v tomto fóre nebol. Vždy som dával len dobré rady a gramatika nuž bohužiaľ... Nemal som ani povinné čítanie lebo som hral hokej a veľa som vymeskal.. a vôbec ma to dajako netankuje. Robím to čo ma baví a pomôžem vždy.... Krádež je 99,9 % pokiaľ si nevymisliš nový programatorsky jazyk. Nebudem sa hádať ale vážte slová a neuražajte... A hlavne ako "administrátori" to je vyzitka dobrá... Spravte si názor a neuražajte.... Tiež sa vám moje rady možno zídu lebo nikto nevie všetko

          Tešilo ma. Zbohom
          • RE: Certifikát na web certBot 11.12.2021 | 20:46
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            ako "programator" by si mal vediet, ze k rovnakemu vysledku sa da dostat mnohymi sposobmi a kazdy bude trosku iny

            tvrdenie, ze Krádež je 99,9 % pokiaľ si nevymisliš nový programatorsky jazyk

            je uplne odveci, ked 2 ludia budu robit na identickom zadani a budu mat identicky vysledok, tak kazdeho kod bude iny (niekedy len trochu, niekedy uplne)

            je na to dost rozhodnuti sudov (vratane ESD)

            keby aj nie, prezentovat cudziu pracu ako svoju, hovorí dosť o charaktere ale v tomto state plagiatorov to je asi OK

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Certifikát na web certBot 11.12.2021 | 21:30
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

            Tak takuto znosku blbosti na jednom mieste som necital uz dobre davno. 

            Gramatika sa uci v samostatnom ucebnom procese a zacina sa nou niekedy v 3-4 triede ZS. Povinne citanie, teda literatura, s tym nema nic spolocne.

            S urazkami si zacal ako prvy ty odpovedou na moju otazku. A znova sa navazas do adminov tejto stranky. My nemozeme za to, ze mas tak krehke ego, ze ta akakolvek pripomienka vytoci tak, ze zacnes okolo seba prskat siru. Poprosim ta riesit si to so svojim psychologom, ale nie tu. Nikto nie je povinny znasat tvoje vybuchy hnevu.

            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • RE: Certifikát na web certBot 12.12.2021 | 10:43
              Avatar TcK   Používateľ

              Ukáž kde som ja začal? Nie náhodou vy Sťiahnutím a urážkami? Ja to vyriešim úplne jednoducho... prestanem reagovať ... sam tu hovoríš o gramatike a diakritika 0b... Skončil som už vám neodpíšem

              Tešilo ma. Zbohom
              • RE: Certifikát na web certBot 12.12.2021 | 12:26
                Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                S invektivami si zacal ty, prave reakciou na prispevok na ktory poukazujes. V mojom prvom prispevku som ta nijak neurazal, iba som sa uprimne zhrozil nad takouto chybou, tak sklid hormon...

                Pisat na fore bez diakritiky je uplne v sulade s netiketou, pisanie s nespravnou gramatikou nie je. Navyse je to moje zamerne rozhodnutie. Tvoje hrubky su na druhu stranu, na rozdiel od napr. preklepov, ci nepouzivania diakritiky dokazom tvojej nevedomosti a nedoslednosti.

                BTW hadam nechces porovnavat prispievanie vo fore s propagacnou strankou distribucie? Spravicky a nesukromne blogove zapisky som tu mimochodm vzdy pisal s diakritikou.

                git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
              • RE: Certifikát na web certBot 12.12.2021 | 12:26
                Avatar Richard Antix  Používateľ

                Ale no, netreba sa urážať, my tu tiež nie sme bábovky, proste to treba hodiť za hlavu ako keby táto diskusia nevznikla…

                Ale tiež to tu nie je ako na nejakých sociálnych sieťach, kde nie je "dislike" 👎, lebo to nie je dobré k vegánom a jednorožcom ☺.