Brave

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.01.2022 | 13:31
Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

Kvoli zdecimovaniu reklam som si naistaloval prehliadac Brave, povolil som 3 reklamy /stredny stupen/, zatial spokojnost aj s rychlostou a prakticky automatickym prevodom zaloziek a nastaveni z Chrome. Nerozumiem sice uplne tomu ich systemu odmien, to chce u mna este cas, ako v pripade uz vacsiny veci. Kto to aktivne pouzivate ako predvoleny prehliadac a ake s tym mate skusenosti, rady, kritiky a tipy?

    • RE: Brave 29.01.2022 | 13:01
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ja som mal problem pri elektronickom podpise mandatnycm certifikatom co potrebujem k praci (nie eid na obcianskom) a nefungovala mi synchronizacia medzi vicermi zariadeniami a najma mobilom

      aj keď to možno bola skôr chyba na mojej strane, nefungovalo to out of box tak som sa vratil k chrome (zvyk je zvyk) a pouzivam pihole na blokovanie reklam na DNS urovni

      ale inak brave vyzera byt super asi ho tiež znovu skusim

      tym odmenam nerozumiem ani ja, ale ani ma netrapia

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Brave 30.01.2022 | 15:57
      Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

      brave mam na mt (lineageos) ale musim mat aj chrome. Na desktope som ho kvoli castym problemom prestal pouzivat.

      Brave mi robi na mt (a robil to aj na desktope) problem s prihlasovanim do firemneho portalu a na nfs.

      S ich bodovym systemom nemam ziadnu skusenost. 

      Do or do not. There is to no try.​
    • RE: Brave 05.02.2022 | 16:53
      Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

      Ahoj.Aj ja som ho už vyskúšal. Myslím,že každý mal skúsenosti s nejakými nedostatkami,ktoré dokázal ako tak vyriešiť. Ten systém odmien fungoval na báze čím viac klikneš na ich reklamy tým viac ťa niekde odmenia :) Synchronizácia len cez nejaký id kód a správy o kryptomenách (primárne tam bola nastavená peňaženka) Vizuálne pekné,rýchle ale moc ma to nechytilo. Ako alternatívu k Chromium používam Slimjet

      • RE: Brave 06.02.2022 | 09:32
        Avatar Richard Antix  Používateľ

        Škoda len, že Slimjet nie je FOSS.

        Ako píšu na ich webe: Slimjet doesn't collect any data associated with the user's identity. We do collect some fully-anonymous usage statistics to help improve the software.

        Len či je to ozaj tak, no.