Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte

Sekcia: Ostatné 29.08 | 14:09
Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

Zdravím priatelia.

Pred časom som si dovolil pridať portál LinuxOS a predstaviť ho na sociálnej sieti Vkontakte .

Pre tých,ktorí ju nepoznajú je to ruská obdoba Facebooku,s množstvom jak Čechov tak i Slovákov.

Zatiaľ sme v stave ručného prezdieľania správ (klasika Ctrl+C,Ctrl+V).

Preto by som sa rád spýtal na váš názor,hlavne tých,ktorí majú skúsenosti s touto soc.sieťou,či by nebolo vhodné pre možnosti zdieľania ponúknuť podobné tlačidlo aké majú aj Facebook a Twitter.

Ďakujem všetkým,ktorí sa vyjadria.

  • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 30.08 | 06:59
   Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

   Ja spravujem FB linuxos.sk a zdieľam presne takým istým spôsobom, že kopírujem link.

   Čo sa týka umiestnenia VK nemyslím si, že v súčasnej politickej situácii je to vhodné. Osobne by som z tohto webu nechcel mať nového dráčika.

   • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 30.08 | 10:55
    Avatar redhawk1975   Používateľ

    ono ani na FB to nie je vhodne.

    Inak kym som nezrusil soc. siete, VK mi prislo podstatne normalnejsie nez FB ci Twitter.

    • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 30.08 | 16:46
     Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

     Zo sociálnych sietí máme traffic 10%. Z toho tvorí facebook zhruba 96% návštevnosti. Len tak pre zaujímavosť.

   • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 31.08 | 19:04
    Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

    Ahojte,

    Pravdu povediac,bol som zvedavý ako zareagujú ľudia zdieľajúci hodnoty slobodného softvéru.

    Vo svojom emailovom podpise používam známy to Voltérov citát : Hlboko s Vami nesúhlasím s vašim názorom,urobím však všetko pre to aby ste svoj názor mohol slobodne hlásať.

    Preto ma zaskočilo slovíčko ,,vhodné, lebo ak by sme mali hľadieť práve podľa tohto výrazu,museli by sme všetky spoločnosti,vrátane YouTube považovať prinajmenšom za šialencov,že dovolia zdieľanie v podstate do všetkých soc.sietí viď.príloha

    Viem čo je traffic,je to len jeden z ukazovateľov. Tu išlo o možnosť rozšírenia dosahu.

    Keď som pred určitým časom začal spolupracovať s necenzúrovanými stránkami,tiež som mal obavu,no a dnes máme na VK komunitu cez 2000 aktívnych členov. Áno,sú to zväčša odídenci z FB,ktorí sú už raz takí a nedávajú si servítku cez ústa.Ale za to priamy.

    Ak to teda postavím do kontextu slobodný softvér,slobodný operačný systém,tak vidím,že ak by Stallman alebo Torvalds rozmýšľali,pre koho je linux ,,vhodný, asi by zostalo len pri snoch.

    v každom prípade,ďakujem všetkým za ich názory a vyjadrenia a pripájam jeden dokument

    • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 01.09 | 10:22
     Avatar Richard Antix  Používateľ

     To slovo "vhodné" v súvislosti s VK bolo akiste myslené tak, že možné prepojenie by niekto mohol vnímať ako odklon od apolitického (hoci politické názory tu občas zaznejú) zamerania webu.

      

     Porovnávať slobodný "stallmanovsky" softvér a komentovanie politického diania nie je úplne správne a jednoduché, nakoľko pri definovaní slobodného softvéru sa môžeme oprieť o jednoznačné fakty. Pri politike je to, a to najmä v súčasnosti, tápanie medzi informáciami, ktorých hodnovernosť vnímame našim hodnotovým či emočným nastavením.

      

     Napr. ja zo svojho ateistického pohľadu vnímam politické snahy o udržanie "tradičnej" rodiny ako prežitok, ale niekto iný (napr. moja manželka) to vníma opačne.


     Alebo ja mám jasno v otázke Tisa - pre mňa vôbec nie je kontroverzný. Je to pre mňa zlý človek.
     Ale máme v rodine i voličov ĽSNS.

      

  • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 01.09 | 19:35
   Avatar radoKE   Používateľ

   A tak pod rúškom slobody slova plíživý proruský troll zasral fórum alternatívnymi hovnometmi...

   • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 03.09 | 18:22
    Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

    +100

    git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
  • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 01.09 | 22:13
   Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

   Aby som pravdu povedal, nemyslím si, že je vhodné pridávať akékoľvek tlačidlo na akúkoľvek sociálnu sieť. Pred pár rokmi som dostal ten nešťastný nápad, že som si zriadil účet na FB. Po zhruba pol roku prišlo vytriezvenie a pochopil som, že je to vlastne nezmysel. Je to tak povrchné, večné príspevky od ľudí, ktorí sa zverujú s každým prdom. Čo dnes jedli, kde boli atď. dokonca s fotografiami. Neustále žiadosti o priateľstvo od ľudí s ktorými som sa v živote nestretol, napr. z Burundi alebo Španielska. Od tej doby som tam prestal chodiť a zistil som, že som urobil najlepšie rozhodnutie v živote. Takže nie ďakujem, nemám záujem o dvaciatu sociálnu sieť. AK sa chcem kontaktovať s určitým okruhom ľudí, robím to priamo, buď osobne alebo cez telefón či videohovor a iba s tými ľudmi, s ktorými sa naozaj poznám a robí mi radosť sa s nimi stretávať.

   • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 02.09 | 00:39
    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

    Sorry Livan ale takéto staromódne názory ma neskutočne vytáčajú, každý nech sa prezentuje ako chce. Ak má niekto potrebu zverejňovať na FB každú blbosť tak nech to robí, možno chce vyzerať pred inými šťastne a úspešne a možno si niečo kompenzuje v digitálnom svete. Tvrdenie že to že si prestal chodiť na FB je tvoje najlepšie rozhodnutie v živote je tak povrchné, cítiš sa teraz niečím výnimočný? Ak ťa takíto ľudia iritujú, dá sa zrušiť sledovanie priateľa alebo skupiny, ich bloknutie, nie si nútený nikoho na silu sledovať. Už veľakrát sa mi naopak osvedčilo kontaktovať ľudí ktorých som roky nevidel len vďaka tomu, že niečo zdieľali na FB. Tiež nemusím niektorých ľudí, ktorí si pomýlili FB s denníčkom ale jednoducho ich bloknem a vybavené, naopak ja beriem FB ako zdroj informácií,,,

    • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 02.09 | 06:46
     Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

     Pozri sa, žiadal si názor, dostal si názor. To, že ťa to vytočilo, znamená, že to s tým Tvojím ponímaní slobody nebude až také žeravé, keďže Ťa vytáčajú odlišné názory než máš Ty. Možno by si mal prehodnotiť svoj prístup. A celkom určite sa necítim byť výnimočný, pretože vo svojom okolí poznám viacej ľudí s takýmto názorom.

     • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 02.09 | 07:42
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      Mne osobne najväčšie vrásky robia dve veci:
      1. Hoci nie som na FB, niekto tam dá fotku, na ktorej som aj ja a označí ma menom. (Hm, to by ma netrápilo, ak by som bol, po vzore Hugha Hefnera, v župane a mal okolo seba playboy girls…)

      2. Keď ma tlačia klienti alebo kolegova do WhatsApp či Viberu. Práve na túto tému chystám blog.

       

      Na druhej strane, milý Livan, čo ak odmietnutím niekoho z Burundi prídeš o milióny, ktoré ma tento človek na účte, a o ktoré sa chce s tebou podeliť, ale nemôže sa k nim dostať, kým mu nepošleš peniaze na právnika ☺?

      • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 02.09 | 07:54
       Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

       Nevadí, však on mi tie milióny určite ponúkne i cez email ☺.

     • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 02.09 | 08:07
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      To, že ťa to vytočilo, znamená, že to s tým Tvojím ponímaní slobody nebude až také žeravé, keďže Ťa vytáčajú odlišné názory než máš Ty. Možno by si mal prehodnotiť svoj prístup.

      Nepochopil si tú pointu, ľudia rozhodujú o tom, čo si kto pridá na FB a zdieľa a máš možnosť si vybrať, čo chceš sledovať a čo nie. Tak ako oni aj ty určuješ, či tam budeš hádzať každých 5 minút niečo, alebo máš FB na jednoduchý profil a komunikáciu. Len ma vytáča keď sa niekto povyšuje nad iných, toto mi tak prišlo a vtedy búcham. Ospravedlňujem sa ako som sa ťa dotkol, nebolo to myslené ako nejaký útok,,,

      • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 02.09 | 08:25
       Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ
       Nepochopil si tú pointu, ľudia rozhodujú o tom, čo si kto pridá na FB a zdieľa a máš možnosť si vybrať, čo chceš sledovať a čo nie.

       Ja som to pochopil, len sa mi zdá, že Ty si nepochopil, že ma nebaví stále riešiť čo sa mi dotyční snažia servírovať. Človeka to zahltí zbytočnosťami a venuje tomu veľa času. Je to o vnútornom nastavení človeka. Ja som introvert a to neustálé obťažovanie (z môjho pohľadu, možno Tebe to vyhovuje) mi je proti srsti. Ten tvoj príspevok som nebral ako útok, to by som reagoval inak, len som poukázal na rozpor v tom, že slovne propaguješ slobodu ale vadí Ti názor, ktorý nie je v súlade s Tvojím presvedčením. P. S. v čom presne si videl to povyšovanie? Ja osobne si o sebe myslím, že som človek vyrovnaný, skôr pokorného charakteru ale možno sa mýlim.

       • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 02.09 | 09:15
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Ten tvoj príspevok som nebral ako útok, to by som reagoval inak, len som poukázal na rozpor v tom, že slovne propaguješ slobodu ale vadí Ti názor, ktorý nie je v súlade s Tvojím presvedčením.

        Fakt sa mi nechce vysvetľovať ti všetko. Mne vadí to, keď sa niekto povyšuje nad iných, je mi egal kto čo používa alebo nie. Chyba v komunikácii,,,

        • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 02.09 | 16:09
         Avatar distefano LinuxMint s XFCE  Používateľ

         Ty sa tu povyšujes nad iných a aj keď Livan tvrdí, že to nepovažoval za atak, ja by som to na jeho mieste zan považoval. Aspoň, že si sa ospravedlnil.

         • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 02.09 | 17:08
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Pánové keby sme sa stretli na pive, pochopíte že mám rád sarkazmus a som za každú srandu. To že niekedy buchnem len znamená, že žijem a reagujem. Utrime si slzy a poďme ďalej, ospravedlňujem sa, fakt nemám potrebu nikoho urážať,,,

       • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 04.09 | 22:14
        Avatar Štefan Arch s i3 | Slackware s awesome | FreeBSD s i3  Používateľ

        ja som nič s povyšovaním nezachytil, a súhlasím s tebou. Inak ako dvorný antikvariátnik a starý sci-fista odporúčam na túto tému výbornú aktuálnu /aj so sa týka HW,SW/ knihu od Marca Elsberga - Zero.

        Obsah knihy: Zero Príbeh sa odohráva vo svete, ktorý ovládajú moderné technológie, sociálne siete a všemožné zábavné aplikácie. Nezdá sa Vám to povedomé? Londýn. Pri naháňačke je zastrelený mladý chlapec. Novinárka Cynthia Bonsant pátra po príčine jeho smrti a dostáva sa na stopu internetová platformy Freemee. Tato sieť zhromažďuje a analyzuje dáta a miliónom užívateľov sľubuje lepší život a úspech. Len jeden človek pred Freemee varuje: ZERO – najhľadanejší internetový aktivista na svete.

        Ale pre niekoho bude iste Elsberg proruský aktivista, čo kloktá v čechách vyrábaný novičok na ráno a miesto čiapky má alobal do špičky, viem. No takých ľudí bude vždy veľa, to vravel už Sokrates. Pre mňa to bola dosť dobrá kniha, ktorú odporúčam, čítal som aj iné od neho a jeho prístup k téme je vždy veľmi profesionálny. K sociálnym pavučinám a pavúkom so zlatými vajcami toľko.

  • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 02.09 | 20:53
   Avatar Štefan Arch s i3 | Slackware s awesome | FreeBSD s i3  Používateľ

   Pozdravujem priatelia v kerneli,

   za seba odporúčam Vk. Od kedy ma vyhodili z FašoBooku som tam a je mi tam dobre. Linuxáci sú tam zdatní, indovia píšu anglicky takže im je rozumieť lepšie ako keby rozprávali. Ja túto slobodnejšiu platormu odporúčam a na našej firemnej stránke máme jediné tlačidlo soc sietí a to VK.

   • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 02.09 | 21:43
    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

    Čo si stváral, že ťa vyhodili z Fejsbuktu? :-)

    • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 04.09 | 21:58
     Avatar Štefan Arch s i3 | Slackware s awesome | FreeBSD s i3  Používateľ

     začalo to technickými otázkami na kompetentné osoby, čo sa týka prerozdeľovaní peňazí /šport, kultúra, verejné financie, politika/, potom otázky a fotky či majú muži, ktorí si pár krát zacvikli vercajk do zipsu a tak sú presvedčený že sú vlastne ženy, patriť do ženského športu a podobné homofóbne konzervatívne vtípky, a začalo to najskôr dvoj týždňovým blokom, potom mesiac blok, potom dva mesiace a potom trvalá stopka, z ktorej mi vraj spravia výnimku ak si prefotím občiansky /ID kartu/ alebo niečo v tom nezmysle. Tak som sa potichúčky zasmial, nostalgicky pohladkal Orwellovu knihu 1984 a hodil som na CukrokopcovéhoCIAfešáka bobek. A dobre som spravil. Najradšej mám osobný kontakt, ale tiež som prešiel cez písané listy a QIP, do doby sociálne nechutnej, kde si už ľudia nevážia zdravý sedliacky rozum a tak si občas odskočím na VK. Inak skôr by som riešil, ak by som riešil niečo do tejto doby, tak TELEGRAM. Fičí to na jedničku chlapci čo sú okolo jednotlivých linux-unix distier odpovedajú rýchlo a občas v reálnom čase takže plusy.

     • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 05.09 | 08:49
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      Takze inymi slovami, porusoval si pravidla pouzivania sukromne vlastnenej a prevadzkovanej sluzby, a este sa pohorsujes nad tym, ze si dostal ban. Nuz, vitaj v realnom svete.

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 08.09 | 07:24
       Avatar Štefan Arch s i3 | Slackware s awesome | FreeBSD s i3  Používateľ

       och, zabudol som, že humor je porušovanie pravidiel, od fedualizmu sa nič nezmenilo, keby Becko žil veľmi by sa nedivili, aj pán Kryl o tom spieval, ... zakázali smát a zakázali zpívat... áno som v reálnom svete, ale po svojom... prelez preskoč, ale nepodlez

       • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 12.09 | 18:40
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

        To ci to je, alebo nie je porusovanie pravidiel ma v kompetencii prevadzkovatel a vlastnik sluzby. A ty sa mozes aj na hlavu postavit ak sa ti to nepaci. Aj ku mne domov ked pride niekto a bude sa spravat v rozpore s mojimi poziadavkami, bude vyhodeny.

        Podrypovanie a urazanie druhych != humor

        Kryla na mna nevytahuj, za niektore tvoje nazory a inklinovanie k retorikam, by ti urcite nakopal zvonce.

        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 16.09 | 18:45
         Avatar Štefan Arch s i3 | Slackware s awesome | FreeBSD s i3  Používateľ

         tak kopanie zvoncov? podrypovanie a urážanie druhých som nikde nespomenul, nič si nečítal tak len cucáš naštvane z prsta a vidím že máš Kryla načítaného až do posledného chlpu, múdrosť sama. a ak začneš ľudí pozývať k sebe domov a vyhadzovať za to ako sa správajú, tomu sa hovorí ako? nechajme to tak, tvoje knowhow určite nebudem potrebovať

         • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 16.09 | 19:09
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          podrypovanie a urážanie druhých som nikde nespomenul

          muži, ktorí si pár krát zacvikli vercajk do zipsu a tak sú presvedčený že sú vlastne ženy,... a podobné homofóbne konzervatívne vtípky

          Ved ty ani nevies, co pises.

          že máš Kryla načítaného až do posledného chlpu, múdrosť sama

          Rovno invektivy a zosmiesnovanie? Pekne. 

          ak začneš ľudí pozývať k sebe domov a vyhadzovať za to ako sa správajú, tomu sa hovorí ako?

          Ochrana svojho majetku. Uplne bezny koncept v civilizovanej spolocnosti. Dostuduj si, odporucam.

          nechajme to tak, tvoje knowhow určite nebudem potrebovať

          ....holub aj tak zhodi vsetky figurky, pose.ie sachovnicu a este sa bude naparovat, ako keby vyhral.

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
  • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 02.09 | 22:29
   Avatar gejza   Používateľ

   ...suhlasim s pánom livanom...fésbuk je primitivna forma kommunikácie...ja osobne uprednostnujem osobné stretnutia... ...a tvrdenia,vzoru,že vdaka fésbuku som nasiel niekoho,je také povrchové...totiž ked mi doteraz nechybal,tak ani nebude chybat...asitaknijak...

   • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 02.09 | 22:52
    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
    vdaka fésbuku som nasiel niekoho,je také povrchové

    Sľúbil som si že sa budem dnes kontrolovať a nebudem reagovať prehnane, aby som nebol zase za arogantného blbca. Noo niekedy sme písali frajerkám listy, neskôr sme si písali cez ICQčko a hrali hry, vymieňali fotky z Polaroidu, Fejsbukt je vlastne kombinácia týchto vecí. Vždy budem tvrdiť a za tým si stojím, že nástroj komunikácie bude taký silný, ako mu to dovolíme my. Ak tam nebudem zdieľať každú blbosť a budem to držať v rámci komunikačného kanála tak prečo nie. Mám rád veci z minulosti, nostalgiu a starú techniku ale na druhej strane sme nútení sa prispôsobovať súčasnej dobe a je na nás, či si dokážeme vziať z toho výhody, alebo vidíme všetko v čiernom,,,

  • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 03.09 | 17:31
   Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

   Chlapi,nečakal som,že začnete takto z ostra,o nič nejde,otázky znela citácia:

   nebolo vhodné pre možnosti zdieľania ponúknuť podobné tlačidlo aké majú aj Facebook a Twitter.

   ja to neovplyvním,to môže len majiteľ webu. Kedže často navštevujem web a čítam ho,všimol som si v niektorých témach názory ako zvýšiť návštevnosť,prečo je tak málo blogov,odborných článkov a pod.obr.1

   Toto je len jedna z možností a patrí medzi nástroje. To,ako to kto využije je na jeho rozhodnutí.

   Za seba...nie som fanúškom každej hlúposti či na FB alebo VK,radšej som na záhrade obr.2

  • RE: Zdieľanie portálu na soc.sieti Vkontakte 03.09 | 18:35
   Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

   Nie nebolo. Bolo by to naopak absolutne nevhodne.

   git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!