vytvorenie novej štruktúry adresára a importované súborov do nej

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.09.2022 | 17:25
Avatar caopyp   Používateľ

Ako je už zvukom z názvu ste sa dovtipili že existuje databáza súborov umiestnená podľa zlého kľúča teda názvu priečinkov. Je toho hodne. Je niejaky nástroj na to aby som importol všetky súbory a potom podľa logiky podobnej excelu vyfiltroval dané súbory a uložil ich do priečinkoch a podpriecinkoch? Vo windowse keďže to robím v robote ale som schopný to skopírovať a zobrať domov na Linux.

Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
    • RE: vytvorenie novej štruktúry adresára a importované súborov do nej 13.09.2022 | 17:38
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      Mohol by uviesť nejaký príklad? Určite by sa zoznam súborov dal vyfiltrovať nejakým regulárnym výrazom a na tieto súbory aplikovať presun.

       

      • RE: vytvorenie novej štruktúry adresára a importované súborov do nej 14.09.2022 | 07:05
        Avatar caopyp   Používateľ

        Tak som to aj myslel. Máš napr. Niejaku štruktúru názvov súborov. 2020_FT_xxxx a podobne ja viem kde tie súbory chcem umiestniť ale nachádzajú sa v podpriecinkoch ktoré by som musel prácne otvárať a hľadať napr. Pes/2007/2007_FT_xxx.docx Pes/2007/2007_PL_xxx.docx Pes/2010/2010_FT_xxx.docx A nechcel by som to mať uložené podľa rokov ale vytvoril by som priečinok PL a FT a tam by som to uložil podľa rokov. /Kriterium1/kritérium2/súbory. Vpodstate chcem vymeniť kritériá výberu aby to nebolo podľa dátumu ale je toho kopec.

        Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
        • RE: vytvorenie novej štruktúry adresára a importované súborov do nej 16.09.2022 | 07:34
          Avatar Richard Antix  Používateľ

          Každý asi máme svoj workflow, ale ja v Emacse by som spustil rozšírenie Sunrise Commander. Potom pomocou príkazu sr-find (je to len prívetivejšia nadstavba find) by som zadal -iname *FT*.

          Tým by mi vznikol virtuálny adresár so všetkými FT súbormi - tie by som z toho virtuálneho adresára prekopíroval niekam a potom by som tieto opätovne selektoval podľa rokov.

          A toto sa dá určite naskriptovať, len, ako píše Livan, či to má zmysel pre jednorázovú záležitosť.

    • RE: vytvorenie novej štruktúry adresára a importované súborov do nej 15.09.2022 | 08:55
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Teda nechcem Ti uberať z entuziazmu, avšak pokiaľ nájdeš spôsob ako to urobiť a odladíš to, tak by si to mal ručne dávno hotové. Teda pokiaľ sa jedná o jednorazovú akciu. A to nehovorím o možnosti to pri testovaní celé domrviť. Oplatí sa to riešiť iba vtedy, ak by si takéto niečo robil opakovane veľa krát a na veľkej vzorke súborov. Ledaže by si bol linuxový guru a dáš to na prvú dobrú, len to by si sa tu potom nevypytoval.

      • RE: vytvorenie novej štruktúry adresára a importované súborov do nej 15.09.2022 | 21:33
        Avatar caopyp   Používateľ

        nepotešil si ma :(

        Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
    • RE: vytvorenie novej štruktúry adresára a importované súborov do nej 16.09.2022 | 14:58
      Avatar kamowski Linux Mint  Používateľ

      1) v thunare mám vlastnú akciu, ktorá "vysype" obsah podadresárov do aktuálneho adresára a tie prázdne aj zmaže

      find . -mindepth 2 -type f -exec mv "{}" . \; && find . -type d -empty -delete

      2) potom by som použil classifier:

      na roztriedenie

      3) v thunare je funkcia "vybrať podľa vzorky" ctrl+s, pozor na veľkosť písma (v takýchto prípadoch si pomocou F2-premenovanie prevediem všetko na melé písmo, alebo sa dá ešte "kladivo na čarodejnice" Detox)

      4) a ďašou vlastnou akciou si tieto vybrané presuniem do nového adresára

      mv %F "$(zenity --file-selection --directory)" (musíš mať nainštalované zenity)

      pozor!!!  akcie sú nezvratné :)