Google asistent a vypnutie PC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.11.2022 | 22:06
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, nestretli ste sa náhodou niekto s tým, ako nastaviť Google Home tak, aby som vedel hlasom cez asistenta vypnúť PC? Ovládam hlasom žiarovku v lampe ako aj jej intenzitu, rádiá, prehrávanie pesničiek zo Spotify Premium a tak ma napadlo, že či by sa nedalo nastaviť aj vypnutie PC. Nechcem to riešiť cez smart zásuvku, lebo by to bolo vypnutie natvrdo ale tak, aby sa ukončili procesy ako pri klasickom vypnutí.

Vysvetlenie je jednoduché, keď v noci ležím a pozerám driemacie dokumenty, najradšej by som hlasom vypol okrem svetla aj PC bez toho, aby som musel vstať. Zatiaľ som našiel tento NÁVOD tak uvidím, či sa mi to podarí rozbehať. Ešte mám v zálohe vypnutie MOBILOM, ale asi by som to radšej riešil predsa len hlasom, ďakujem za tipy.

  • RE: Google asistent a vypnutie PC 09.11.2022 | 22:46
   Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

   Inak Unified Remote funguje, stačí nainštalovať do distra server zo stránky výrobcu, nahodiť apku do mobilu a okrem iného sa dá ovládať napríklad aj zvuk v desktope. Kopírol som z OPT autostart zástupcu do HOME, ale aj tak nie vždy spustí server po štarte (dá sa z menu manuálne). Najbližšie keď budem mať chvíľu čas skúsim nastaviť Google Home podľa návodu vyššie.

  • RE: Google asistent a vypnutie PC 10.11.2022 | 08:30
   Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

   nemam slusenost ale kukni sa na ITTT (if this then that) mal by umoznit takmer hocico automaticky ovladat

   ja vypinam pc nadialku cez SSH

   Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
   • RE: Google asistent a vypnutie PC 10.11.2022 | 08:53
    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

    Našiel som návody, že sa dá PC vypnúť aj cez SSH ako hovoríš a ITTT je použité aj v návode vyššie tak uvidím výsledok. Na tú apku v kombinácii so serverom som narazil náhodou len včera a okrem iného dokáže ovládať aj multimédiá, má prehliadač súborov atď, skúšal som to zatiaľ len narýchlo.

  • RE: Google asistent a vypnutie PC 18.11.2022 | 00:59
   Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

   Našiel som si chvíľu čas a aby som si to uľahčil a vyskúšal, našiel som soft pre Windows - AssistantComputerControl, k návodu pre Linux sa dostanem trochu neskôr. Soft má jednoduchého sprievodcu, v skratke - používateľ musí nainštalovať do počítača Dropbox, zaregistrovať sa na stránke IFTTT, nájsť vhodný aplet, spárovať ho s kontom Dropboxu a IFTTT pridať ako službu do Google Home cez mobil. AssistantComputerControl musí byť stále spustený na pozadí hurá, už viem vypnúť komp hlasom cez Google asistenta. Inak postrehol som že prihlásenie cez Google účet do IFTTT blbne a nevedel som následne pridať službu do Google Home, pri klasickom prihlásení cez login to funguje.