Aký Linux?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.11.2022 | 16:18
Avatar Nokia3310   Používateľ

Dobrý deň,chcel by som sa spýtať že podľa vás je aká najlepšia Linux distribúcia ale taká zložitejšia?

    • RE: Aký Linux? 27.11.2022 | 16:43
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Zvláštna otázka, ak neovládaš Linux tak bude pre teba každá distribúcia bajvočko zložitá a opačne.

      • RE: Aký Linux? 27.11.2022 | 16:55
        Avatar Nokia3310   Používateľ

        Ale ktorú by si ti odporúčal.

        • RE: Aký Linux? 27.11.2022 | 17:56
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Najlepšie, ak si vyrobíš inštalačné USB s najviacej rozšírenymi distribúciam a v livku si ich odskúšaš. Potom si vyberieš, ten, ktorý ti najviacej sedne. Vyskúšaj Linux Mint (s XFCE a Cinnamonom), Fedoru, MX Linux a Manjaro. Potom uvidíš. Líšia sa medzi sebou spôsobom inštalácie programov a počiatočným nastavením, výberom predinštalovaných programov a voľbou DE (čo je Desktop environment).

          • RE: Aký Linux? 29.11.2022 | 09:02
            Avatar aarondevlinux Manjaro XFCE, MX Linux, QubesOS  Používateľ

            Hovoris mi z duse, vsetko toto okrem Fedory je pre mna zaklad...este by som pridal Sparky Linux.

        • RE: Aký Linux? 27.11.2022 | 18:38
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Presne ako píše Livan, stiahni si napríklad Linux Mint s MATE/Cinnamon/Xfce desktopom alebo napr. KDE neon s predvoleným KDE desktopom, vyskúšaj si každý desktop a uvidíš, ktorý ti sadne. Spusti si ich z kľúča a nič nemusíš inštalovať, na vytvorenie live použi napríklad Etcher a pozabávaj sa s tým. Osobne mi príde ako najprívetivejší práve Linux Mint a najkomplexnejší MX Linux. Q4OS ti neodporučím, lebo pri core inštalácii musíš vedieť, čo do neho dodatočne nahádzať, a toto práve vyhovuje mne.

    • RE: Aký Linux? 27.11.2022 | 18:40
      Avatar gejza ubuntu MATE  Používateľ

      ...a debian,a este arch...tie budu dost komplikované...hlavne u debiana pohladat iso subor...

      • RE: Aký Linux? 28.11.2022 | 10:26
        Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

        Asi ani velmi nie ;) Debian live

        Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))