Linux v Trafacke 2023

Sekcia: Komunita 05.01 | 14:09
Avatar distefano wattOS,Manjaro  Používateľ

Nazdar borci, pokracujem v starom duchu, aj ked nie je jasne, ci na jar bude uz trafacka otvorena. Momentalne asi len tolko, ze aj po x navstevach roznych podnikov mi vychadza najlepsie PKO, tak sa 11.januara stretneme opat tam. Podrobnosti osobne. Momentalne sa bavim s jednym vyradenym ntb HP Presario CQ 60, s 2 GB RAM a Vistou, cistim a lestim ho na jeho novu eru pod Linuxom, este nie som rozhodnuty, ci bude pokracovat pod Linuxfx, alebo s wattOS, poradime sa spolu v PKO. Tesim sa na vsetkych zaujemcov, vidime sa 11.1. od 16.00 v PKO, J.Krala 4.

• RE: Linux v Trafacke 2023 10.01 | 11:29

Od nedele citim hrdlo, mam nadchu aj chytene hlasivky. Zena ma usilovne lieci a nastavila mi kludovy rezim, takze, v zaujme aj vasho zdravia, zajtrajsiu akciu musim vynechat.

Potom napiste, ze o co som /okrem capovanej Plzne/ prisiel. Zelam prijemne, vesele a plodne novorocne stretnutie Linuxakov v PKO Nitra.

• RE: Linux v Trafacke 2023 10.01 | 17:32
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

No zajtra mám nejaké vybavovačky na úradoch, takže asi prídem o niečo neskôr. O koľko, záleží od toho, ako sa mi podarí vybaviť čo potrebujem. Nemôžem to veľmi odkladať.

• RE: Linux v Trafacke 2023 11.01 | 20:07

No dnes sme boli v PKO štyria, čo nie je až tak zlé, vzhľadom na fakt, že distefano blicoval. Debatovali sme o novinkách v distribúciách, menovite sme obdivovali Rolling Release odnož distribúcie OpenMandriva ROME a novinku postavenú na základe Arch linuxu CachyOS. Venovali sme sa aj otázke Laserových tlačiarní so skenerom a ich fungovaní pod linuxom.

• RE: Linux v Trafacke 2023 14.01 | 19:22

...ze blicoval. Slusne som zahlasil marodku, nastastie ziaden Omicron alebo Kraken /manzelka mi urobila test/, takze uz som ok. Pokracujem v skusani toho stareho ntb HP s 2GB RAM a procesorom Athlon X2 64 bit, pod lajvkom Sparky Linuxu slape bez zadychania ci sekania, aj wifi, touchpad atd., Na chate este prezije par peknych mesiacov, dufam, neviem este, ze s ktorou lahkou distribuciou. Vsak ho vo februari predstavim a prediskutujeme.

Livan, to ceske mini PC uz mas?

• RE: Linux v Trafacke 2023 14.01 | 19:49
          Livan, to ceske mini PC uz mas?

Tak uvažuj. To mini PC stojí cca 15 000 Kč (vyše 600€) bez monitoru, klávesnice a myši. Myslíš si, že si len tak z plezíru kúpim takéto niečo na hranie, ak ho vlastne nepotrebujem, pretože doma mám dva notebooky s Linuxom a jeden stolový PC s W10? Zaujímať ma to zaujíma ale vyhadzovať peniaze do vzduchu nebudem. Hovorí sa tomu finančná gramotnosť, teda to, že nekupujem, čo nepotrebujem. Aj keď láka ma to. Mám to očíhnuté pre prípad, že mi ten stolový PC doslúži.

• RE: Linux v Trafacke 2023 14.01 | 20:05
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Sparky Linux som skúšal v minulosti a veru šiel veľmi svižne čo si spomínam. Mal som tam problém so zvukom tak sa dlho neohrial na disku.

• RE: Linux v Trafacke 2023 15.01 | 15:54

Ešte som si spomenul, že sme dosť času venovali aj AV Linux MX-21.2.1. Je to odnož MX linuxu a Debianu so zameraním na Audio a Video.

• RE: Linux v Trafacke 2023 15.01 | 16:27
          Avatar redhawk1975 Windows 11  Používateľ

AV Linux MX-21.2.1 aj ho niekto pouziva?

Nemyslim ako desktop ale ako graficky ci audiovizualny sw.

Ja som vymenil Ubuntu studio za AV Linux MX-21.2.1 a spokojnost. bez problemu s dj kontrolerom aj s grafickym tabletom wacom

• RE: Linux v Trafacke 2023 17.01 | 07:53

P. S. Všimol som si poslednou dobou, že sa tu začína objavovať prznenie Slovenčiny nepoužívaním diakritiky. Ešte u SMS to beriem ale na PC by používanie diakritiky nemal byť až taký problém nie?

• RE: Linux v Trafacke 2023 17.01 | 08:25
        Avatar redhawk1975 Windows 11  Používateľ

na PC by používanie diakritiky nemal byť až taký problém nie?

pokial je pouzite sk rozhranie nie. ale ak je eng tak ano

• RE: Linux v Trafacke 2023 17.01 | 09:08

Tak ono sa nedá do eng rozhrania nainštalovať sk klávesnica? Ja bežne používam dve klávesnice, slovenskú a anglickú, prepínam podľa potreby.

• RE: Linux v Trafacke 2023 17.01 | 08:41
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Presne na toto som reagoval napríklad v aktuálnej ankete, aj keď priznávam sa že sám diakritiku nepoužívam pri IM správach a rýchlych odpovediach cez mobil. Pri klasickej klávesnici by som to nazval skôr lenivosťou ako prznením jazyka. Ale asi mi viac prekážajú dlhé vety bez čiarok, kedy mám problém pochopiť kontext. Na ABC je jeden nemenovaný "pacient", nejaký čechizovaný slovák s gramatikou a inteligenciou 7 ročného dieťaťa, ten je na takéto veci expert. Inak registroval som pred chvíľou fototechniku na stránkach Sony a tam som paradoxne dostal upozornenie za používanie diakritiky v mene a adrese,,,

• Predchádzajúci rok . . . 28.01 | 18:30
      Avatar trogar2 android  Používateľ

Je v predchádzajúcom topicu . . .