nieco na kontrolu CPU

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.11.2005 | 17:27
Avatar madman Knoppix 3.8.2  Používateľ
Cavte Hladam nejaky program na kontrolu dosky,nieco ako motherboard monitor vo Win..a aj nieco na softwearove chladenie ako CPUidle....neukrizujte ma,som zaciatocnik
    • Re: nieco na kontrolu CPU 13.11.2005 | 17:52
      Descartes   Návštevník
      Ak chces iba monitoring, tak odporucam balik superkaramba
    • Re: nieco na kontrolu CPU 15.11.2005 | 17:00
      dvh   Návštevník
      cat /proc/.... mnozstvo suborov s info o stroji napr. cat /proc/acpi/acpi/termalzone1/temperature - vyhodi teplotu procesora - ale tou cestou si niesom uplne isty, pisem to z hlavy - mozes si napr v MC pozerat zaradom tie subory, aj ked neviem ci prave cez mc to ide ale cez CAT urcite - mimochodom cat /proc/core v konzole radsej neskusaj lebo ti to na obrazovku vypluje struhanku (su tam totiz binarne data) a zblbne ti font, po odhlaseni uz bude opat normalny - niektore subory v proc ti nepojdu otvorit
    • Re: nieco na kontrolu CPU 15.11.2005 | 17:27
      peter golis   Návštevník
      sice neviem co robi "motherboard monitor vo Win" ale asi monitoruje vetraky a teplotu na doske, popripade na grafickej karte. linux ma niekolko moznosti - acpi alebo lm-sensors. k tomu existuju aj rozne graficke programy ktore to zobrazuju. napriklad: http://sensors-applet.sourceforge.net/ knoppix/debian by mal mat priamo v sebe podobne baliky. aspon dufam, nech neklamem ;-) ps.: monitorovanie harddiskov sa da zapnut cez smart, ale ja uz mam 4ty harddisk ktory dava teplotu vo farenheitoch a dany balik si mysli ze je to v stupnoch celzia. a 96 stupnov na disku nemam, to by som mal varic. ale mne je to jedno ... ps.: software cooling sa robi pomocou kofiguracie jadra "make cpu idle calls when idle" a softwerovej zmeny frekvencie procesoru.